Skocz do zawartości

Microlab Solo 7c + ? + Xiaomi Mi BOX + Sharp TV


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu.

Mam zamiar zrezygnować z dotychczasowego zestawu audio (zestaw nr 1) ze względu na ogromny szum, jaki generuje Sony Vaio. Oczywiście chciałem zakupić nowy PC, jednak dzisiejszy szał na wydobywanie kryptowalut z doskonałą skutecznością mnie od tego pomysłu odwiódł. Wpadłem na pomysł, że chwilowo odpuszczę granie w nowe tytuły gier i słuchaniu muzyki z laptopa na rzecz grania na starym PS3, a słuchania muzyki z TV, Xiaomi Mi BOX i Solo 7c (zestaw nr 2).

Tutaj rodzi się pytanie, otóż jak to podłączyć żeby grało korzystnie? Oczywiście mógłbym po prostu podłączyć Solo 7c do TV poprzecz 2x chinch -> jack, jednak zastanawiam się czy istnieje jakieś wykorzystanie optycznego wyjścia w TV do podłączenia głośników przez np DAC i czy to da wymierne skutki? Mogę dorzucić około 300 - 500 zł do rozwiązania tej zagwozdki.  Muzyka będzie słuchana z pendrive, Soundcloud, Youtube, Spotify itp.

zestaw nr 1(dotychczasowy)

Sony Vaio F11M1E/H 

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Microlab Solo 7c

zestaw nr 2(docelowy)

Microlab Solo 7c

Xiaomi Mi Box 4K

Sharp LC-43SFE7332E

 

Słucham głównie wave, 808, eurobass, future garage, trap, witch house, ambient ale czasem post rock, hardcore, cold wave, new wave

Edytowane przez krzysztopure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 19.02.2018 at 5:12 PM, krzysztopure said:

Dzień dobry Państwu.

Mam zamiar zrezygnować z dotychczasowego zestawu audio (zestaw nr 1) ze względu na ogromny szum, jaki generuje Sony Vaio. Oczywiście chciałem zakupić nowy PC, jednak dzisiejszy szał na wydobywanie kryptowalut z doskonałą skutecznością mnie od tego pomysłu odwiódł. Wpadłem na pomysł, że chwilowo odpuszczę granie w nowe tytuły gier i słuchaniu muzyki z laptopa na rzecz grania na starym PS3, a słuchania muzyki z TV, Xiaomi Mi BOX i Solo 7c (zestaw nr 2).

Tutaj rodzi się pytanie, otóż jak to podłączyć żeby grało korzystnie? Oczywiście mógłbym po prostu podłączyć Solo 7c do TV poprzecz 2x chinch -> jack, jednak zastanawiam się czy istnieje jakieś wykorzystanie optycznego wyjścia w TV do podłączenia głośników przez np DAC i czy to da wymierne skutki? Mogę dorzucić około 300 - 500 zł do rozwiązania tej zagwozdki.  Muzyka będzie słuchana z pendrive, Soundcloud, Youtube, Spotify itp.

zestaw nr 1(dotychczasowy)

Sony Vaio F11M1E/H 

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Microlab Solo 7c

zestaw nr 2(docelowy)

Microlab Solo 7c

Xiaomi Mi Box 4K

Sharp LC-43SFE7332E

 

Słucham głównie wave, 808, eurobass, future garage, trap, witch house, ambient ale czasem post rock, hardcore, cold wave, new wave

 

Co byś nie zrobił, muzyka poprzez tv gra tak sobie, w końcu tv nie są dedykowane muzyce, ja to mam zrobione tak TV -> optykiem Fiio D03-> chinch wzmak, gra bo gra, ale żeby się podniecać jakościa to już nie bardzo i z tego co testowałem to czy wyjdę z tv poprzez jacka czy optyka różnicy żadnej nie ma, ale to też może wynikać z tv, ja mam Soniacza u Ciebie może być inaczej. I zamiast boxa od Xiaomi proponowałbym coś na Amilogic S905X bo można postawić sobie na tym libreelec z Kodi i mieć fajny kombajn multimedialny za psie pieniądze, a wszystkim o ile twój model tv obłsuguje hdmi-cec sterujesz sobie za pomocą pilota od tv. Skoro możesz podłaczyć Microlaby pod tv to tak zrób i nic nie kombinuj bo szkoda na to pieniędzy.

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności