Skocz do zawartości

Sprzęt audio dla początkującego do 700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się zagalopowałem. Właśnie otworzyłem jeden z patyczków i w środku jest chiński chip. 

Problemem z używaniem tych patyczków nie jest sama metoda transferu BT, tylko to co się dzieje później. W elektronice zoptymalizowanej pod kątem jakości dźwięku sygnał cyfrowy z kości bt jest wysyłany do układu, który obsłuży go najlepiej. W przypadku urządzeń typu avantree saturn pro wszystko jest realizowane przez jedną kość BT audio. Co prawda bardzo dobrą kość, ale często nie tak dobrą jako DAC i przedwzmacniacz, jak to, co obsługuje stacjnarny tor "kablowy". Tu trzeba zaznaczyć, że trzeba by najpierw zobaczyć jak to jest robione w konkretnej wieży/głośniku aktywnym z BT.
Jeśli chodzi o kompresję, to nawet i bez aptx jej wpływ na odbiór zależy od ścieżki. Przy czym większość popularnej muzyki bardzo dobrze znosi kompresję danych, bo tak działa przemysł muzyczny. 
Podsumowując: często, jeśli mówimy, że BT źle brzmi "bo kompresja", to raczej oceniamy jakość samej elektroniki a nie protokołu. Bo wyodrębnić faktyczny wpływ (czy duży, czy mały, czy mniejszy od tego czy tamtego... Innymi słowy czy istotny) samej kompresji i transferu na jakość dźwięku się nie da.

W przypadku budżetowych rozwiązań, jak stereo za kilkaset złotych dyskusja na poziomie ogólnym czy kabel jest lepszy od radia jest zupełnie niezwiązana ze stanem faktycznym. Tanie rzeczy to sztuka kompromisu i kombinowania. Moim zdaniem, jeśli chce się mieć bluetooth i dobry dźwięk w miarę tanio, to można to zrobić w ten sposób.
Jeśli chodzi o te bezimienne patyczki, to SNR na poziomie bodaj  ~90dB nie zachwyca, ale dla większości wystarczy. Ja je lubię, bo w tanich rozwiązaniach nie wszystko musi być idealne. Jak ma być idealne, to wtedy kabel... Ale patyczek się przyda ;)

Edytowane przez rhalf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 19:46, Jaro54 napisał:

Poszukaj wieży Kruger&Matz są w swojej cenie niczego sobie np taka

Witam
 

Obecnie posiadam wieżę JVC UX-P55 do muzyki i filmów z dźwiękiem 2.0

Myślę nad moim 1 wzmacniaczem+kolumny i mam na to 500-600zł.
Pokój mam mały ok.20m2,dyskotek nie urządzam,nie gram na fula


Czy w tej cenie znajdę coś co zagra lepiej od mojej wieży czy warto się zastanowić na tą wieżą Kruger&Matz używaną?

Druga opcja to kupno od kumpla Sansui 441 Amplituner którego teraz mam w domu bo polecił mi jego sprzedaż...testowałem chwilę na głośnikach z wieży i niezłe daje nawet na połowie

Oczywiście wiem że głośniki od wieży mają 6 OHM a ampli potrzebuje min 8 OHM i nie należy przesadzać z głośnością i słuchałem na 2-3 MAX

I tu moje pytanie jakie głośniki kupić do tego ampli?

Edytowane przez Killer1985
edit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej wydaje się na kolumny jak masz budżet 600zł. to na wzmaka wydaj do 200zł. Jak dostaniesz zdjęcia wnętrza żeby upewnić się że jest oryginalne i najlepiej jakiś filmik że wszystko działa czy coś to możesz brać też na wysyłkę.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko masz

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l-215-CID99-IDsyJzn.html#40ca0afa59

https://www.olx.pl/oferta/telefunken-rr-200-amplituner-stereo-wzmacniacz-CID99-IDs2kvp.html#ef9dcf475e

 

 

sansui jest fajne ale , ma własnie ale mało mocy co prawda bardziej   liczy się trafo w nim,  no i te 8-16 ohmy

 

ps 

z luckiem i visonikami możesz się zmieścić w budżecie lub  go trochę nagiąć

 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power output: 11 watts per channel

Tak czy siak pisałeś że mało

 

Ten wzmak z radiem jest nieaktualny bo pisałem do tego pana i proponował coś z

 

https://allegro.pl/uzytkownik/kamilpeee?order=m

 

Cytat

Kolumny:
ALR Entry 3
Mordaunt Short MS25i
Heco Interior Reflex 10 mk2
Tonsil Samba 130
——-
Trochę droższe kolumny:
JBL TLX30
JBL TLX70
JBL Balboa 30
Wzmacniacze:
Denon PMA-300v
Technics SA-202
Philips AH-305
Pioneer A-227
Kenwood KA-4010
Denon PMA-680
Dual CV1400
Pioneer A-333
Denon PMA-360
TEAC A-X55 mkII
Technics SA-313
JVC A-X2
Na te modele bym na Pana miejscu zwrócił uwagę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oskar2905 napisał:

Ten użytkownik ma drogo sprzęty. Odpuść sobie go.

Nie napisałeś nawet jaki masz pokój. Napisz coś więcej i coś Ci doradzimy. 

Wybrałem go bo mogę zobaczyć sprzęt na własne oczy

Napisałem w moim 1 poście 20m2 ale jest on mniejszy(z12m2) bo powstał z 1 dużego pokoju...ale jeśli bym się przeprowadził do większego to nie będę zmieniał sprzętu
 

Edytowane przez Killer1985
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności