Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + DAC do 2000 zł


Metrowy

Pytanie

Cześć !

Po odwiedzinach u kolegi który ma porządny sprzęt studyjny postanowiłem stworzyć jego namiastkę u siebie w domu.

DAC byłby podłączany do PC lub laptopa - obydwa ze zintegrowaną kartą graficzną.

Oczywiście słuchawki nauszne bo będę używał ich jedynie w domu.

Muzyka której słucham to głównie rap, house ale zdarza się też rock czy muzyka klasyczna więc raczej cały zakres.

Budżet jaki mam do dyspozycji to maksymalnie 2000 zł, chciałbym żeby było mniej niż więcej więc jeśli da się osiągnąć taką samą jakość za mniejsze pieniądze to zdecydowanie jestem zwolennikiem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak szukasz studyjnego sznytu ale z pierdzielnięciem, to ja polecę Beyerdynamic DT770, albo DT150.

Do pierwszych Aune X1s i wsio śmiga jak złe. DT150 mi też z tym DAC cudnie grają, ale część ludzi twierdzi, że on do nich za słaby - wtedy można zakombinować z Dragonfly i wzmacniaczem typu FCL/FCL2 (tzw. klon Lehmana) -> w tej konfiguracji można też DT150 zastąpić DT990.

Jak nie boisz się naprawdę studyjnego dźwięku, czyli równego i bez pierdzielnięcia -> Dragonfly + AKG K550mk2 lub Dragonfly + Brainwavz HM5.

Konfiguracji i możliwości jest sporo. Generalnie dla mnie najfajniejszy alrounder jeśli idzie o DAC/wzmacniacz to właśnie Aune X1s - nie potrafiłem mu nic zarzucić, grał tak jak chciałem i to z naprawdę drogimi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Ja polecę dwie konfigurację, które świetnie sprawdzą się w takich gatunkach:

Aune X1S + Philips Fidelio X2

Aune X1S + Ath R70x

 

No X1s i R70x to był mój ulubiony setup, ale to ponad 2tysiące, dlatego nie polecałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Metrowy napisał:

Jeśli faktycznie różnica byłaby dużo na plus mogę trochę dołożyć. Zawsze można też spróbować kupić w jednym sklepie i dogadać się co do zniżki, myślę że jakieś 5-10% przy zakupie za 2000zł dałoby się utargować ? 

Dwa miesiące temu puściłem R70x i X1s za 1500 i musiałem sprzedawać osobno - szukaj używek, można trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz studio to stare k240 ew k701 czy zamknięte k550/551/553

 

R70x (mało miejsca na uszy) i X2 (ostra góra) to już fun.

 

Immo popularne lubiane dt990 (jak dobre trafisz) tylko sensowny dac/amp to solidny poziom funu i jakości, ale bez wad modeli powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności