Skocz do zawartości
  • 0

Shure SRH440 vs Audio Technica ATH-M30X


merrigoth

Pytanie

Jak w temacie - który z tych dwóch modeli lepiej kupić?

 

Po długich poszukiwaniach słuchawek wybór padł na monitorowe i ograniczył się do tych dwóch modeli. Nie jestem audiofilem, ale potrzebuję słuchawek zamkniętych, koniecznie wokółusznych, jednak na tyle mobilnych, by nadawały się do wyjścia na miasto. W tym ostatnim charakterze będą używane równie często jak w domu, czyli właściwie kilka razy w tygodniu. Zależy mi na dźwięku detalicznym, lubię słyszeć najdrobniejsze szczegóły oraz na małej ilości bądź na dobrze kontrolowanym basie, ponieważ w słuchawkach zamkniętych zazwyczaj przeszkadza mi jego nadmiar, nie lubię gdy zalewa pozostałe pasma. Dobrze by było gdyby mimo monitorowego brzmienia, słuchawki zachowały także nieco rozrywkowy charakter. Będą używane do słuchania słuchowisk i audiobooków, do filmów, do słuchania muzyki rockowej, elektronicznej oraz popu. Dobrze by było gdyby sprawdziły się ze sprzętem przenośnym, telefonem.

 

Byłam zdecydowana na Shure SRH440, ale potem trafiłam na te Audio Technica. Za tymi ostatnimi przemawia wygoda, owalne i płaskie muszle (ze względu na częste wyjścia na miasto będą lepsze niż Shure SRH440, które wydają się masywniejsze i przeznaczone jednak bardziej do użytku domowego). Shure Srh440 ponoć nie są wygodne, wymagają wymiany padów na te z wyższego modelu, mają jednak takie zalety jak odczepiany kabel. Moje pytanie brzmi - jak to wygląda pod względem brzmienia? Czy jest znaczna różnica? Który z tych modeli sprawdzi się lepiej? Niestety nie mam możliwości odsłuchu. 

Edytowane przez merrigoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O różnicach w brzmieniu się nie wypowiem,  bo nie słuchałem m30x, ale średnio widzę srh440 w roli słuchawek na miasto. Średnio izolują, a przede wszystkim nie trzymały się zbyt pewnie nawet na mojej wielkiej głowie. Kiepsko pewnie wygląda chodzenie w nich, ale może warto poczekać na wypowiedzi aktualnych posiadaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jedne i drugie średnio pasują na miasto. Jeżeli chodzi o dźwięk, to Shure znacznie lepiej wpasowują się w twój opis. M30X nie słyszałem ale miałem M40X, które są niby najrówniejsze z całej rodziny i niestety rozczarowanie, podbicie w midbasie, które skutkuje natarczywym basem, z tendencją do boomienia. Z recenzji wynika, że M30X mają tego basu więcej i gorszej jakości.

Idealne dźwiękowo byłyby Focale Listen ale to już wyższy budżet i też nie tak idealne na miasto ale znacznie lepsze niż pozostała dwójka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności