Skocz do zawartości

Meizu M8, Chińska Odpowiedź Na Iphone?


Seamus

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem moim zdaniem motorola w wielu wypadkach przebija innych producentów, np jakością wyświetlaczy czy obudowy.

Zgodzę się.

Samsung Omnia jest mimo wszystko lepszy niż konkurujący z nim htc touch diamond.

Nie zgodzę się. Imo TouchFlo 3D i tego samsungowego TouchWizz'a dzieli ogromna przepaść, na korzyść HTC żeby nie było niedomówień.Trochę brakuje tylko klawiatury w poziomie (możan sobie samemu dodać), oprócz tego jest imo dużo lepiej, choćby za sprawą dwóch magicznych przycisków z przodu takich jak "home" i "back".

A na pewno rządzi iphone do przeglądania internetu przez wifi czy jako odtwarzacz muzyczny w telefonie.

Jak już pisałem wiele razy, zgodzę się, ale opera 9.5 nie jest wiele gorsza, a tam gdzie ma zaimplementowane płynne zoomowanie (wspomniane już diamond i omnia) to myślę że nie usętpuje pola ajfonowemu safari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgodzę się.

 

Nie zgodzę się. Imo TouchFlo 3D i tego samsungowego TouchWizz'a dzieli ogromna przepaść, na korzyść HTC żeby nie było niedomówień.Trochę brakuje tylko klawiatury w poziomie (możan sobie samemu dodać), oprócz tego jest imo dużo lepiej, choćby za sprawą dwóch magicznych przycisków z przodu takich jak "home" i "back".

 

 

A jaki problem wgrac Manille na Omnie ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

klawiatury ekranowe można wgrywać do woli ja na moim touchu mam wgraną resco keyboard i popełniam max 1 błąd na sms a zwykle żadnego więc zarzuty co do klawiatury w jakimkolwiek urządzeniu opartym o windows mobile są imho bezpodstawne

chyba że masz coś innego na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem wgrac Manille na Omnie ? ;]

Niby żaden, ale wciąż nie będzie sprzętowego domku i strzałki z powrotem. Poza tym omnia nie ma oddzielnego układu graficznego więć nie wiem jak to będzie działać.

Ale jest gorzej jeśli patrzeć na rozmiar ekranu, omnia tez nie ma wyjątkowo dużego, ale htc jest dość niewygodny do pisania palcami na klawiaturze ekranowej.

Imo są porównywalne, o ile diamonda się zmoduje żeby w smsach działał pozioma klawiatura. Poza tym niby WQVGA to mało nie jest, ale raz że mało gier na tym chodzi a dwa że róznica między tym a VGA zwykłym jest kolosalna. Czytając na necie bardziej podobał mi się samsung, ale jak pobawiłem się chwilę jednym i drugim to zdecydowanie diamond bardziej mi się spodobał. Ale jako że moim abo oba były droższe od viewty o ~1kpln to w efekcie odpuściłem sobie WM i kupiłem LG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG kuleje? Na jakiej podstawie wysnuwasz taki wniosek? Imo są w pytkę, sam mam viewty i jestem z niego naprawdę zadowolny, moja matka ma KS20 i też jej się podoba (chociaż imo WM bez sprzętowej klawiatury lub jakiś sensowych dodatkowych rozwiązań softowych to pomyłka). A patrząc obecnie po dostępnych na rynku telefonach LG też wypada nieźle. Moja siostra chce sobie kupić jakiś telefon i jak sobie poprzeglądała telefony spełniające jej wymagnia i żeby były w odpowiedniej cenie to jej zostały 3 modele LG. Samsung na symbianie/WM są rzeczywiście w pytkę ale te bez OSa też zaczynają wyglądać co raz lepiej. Ich menu nie wyglądają już jak jakieś empecztery z bazru tylko jak porządny telefon. Aczkolwiek upłynie chyba sporo wody w wiśle zanim zacznę myśleć nad zmianą telefonu na non-OSowego samsunga :) A co LG to wyniki rynkowe mówią same za siebie - wzrost sprzedaży z 2Q2008 na 3Q2008 to 30% :)

 

no jasne, wiesz, powiem Ci co to sa fakty: faktem jest ze wszystkie te lg samsungi itp poprostu zrzynaja od takich firm jak htc czy nokia i nie ma sie z tego powodu czym szczycic, wszystko czym podniecasz sie w tych telefonach ktore wymieniles juz bylo. LG to średniak i nie ma sie nim co podniecac, samsung jest lepszy ale i tak jak patrze na ich produkty to wygladaja jak tanie, bezczelne imitacje. Wyniki rynkowe mowia same za siebie? wzrost sprzedazy=dobry produkt? to bardzo prymitywne myslenie, przyklad: IPOD: nie znam playera ktory sie bardziej sprzedaje, zas jezeli chodzi o dzwiek nie znam playera ktory by byl az tak porazkowy. bo to jest taki żal że player za tyle kasy grac nie potrafi i na eq flat bas w nim pierdzi uuu brawo brawo IPOD

 

PS: w moich postach nie ma chamstwa, jestem kulturalnym czlowiekem nie uzywam wulgaryzmow ale poprostu denerwuje sie jak ktos pisze bzdury a daleki jestem od wstawiania hipokrytycznych usmieszkow co zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG i Samsung zrzyna od innych ? ;p Pokaz mi drugi telefon nagrywajacy video w 120fps jak Viewty i Renoir. Albo z innowacyjnym sterowaniem w postaci trackballa z I550W. Albo niechinski, markowy telefon z obsluga 2 kart sim

 

wtd skoro na zwyklym touchu chodzi (na htc opal, ktory jest touchem z 3g jest postawiona od nowosci Manilla) to na Omnii tez powininna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG i Samsung zrzyna od innych ? ;p Pokaz mi drugi telefon nagrywajacy video w 120fps jak Viewty i Renoir. Albo z innowacyjnym sterowaniem w postaci trackballa z I550W. Albo niechinski, markowy telefon z obsluga 2 kart sim

 

dual sim mogłes kupic pare lat temu za grosze na allegro, rewolucja naprawde, wiadomo ze cos musza miec innowacyjnego jak to wideo, ogolnie to jest taka alternatywa miedzy naprawde dobrym telefonem a takim nowym badziewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, wiesz, powiem Ci co to sa fakty: faktem jest ze wszystkie te lg samsungi itp poprostu zrzynaja od takich firm jak htc czy nokia i nie ma sie z tego powodu czym szczycic, wszystko czym podniecasz sie w tych telefonach ktore wymieniles juz bylo. LG to średniak i nie ma sie nim co podniecac, samsung jest lepszy ale i tak jak patrze na ich produkty to wygladaja jak tanie, bezczelne imitacje. Wyniki rynkowe mowia same za siebie? wzrost sprzedazy=dobry produkt? to bardzo prymitywne myslenie, przyklad: IPOD: nie znam playera ktory sie bardziej sprzedaje, zas jezeli chodzi o dzwiek nie znam playera ktory by byl az tak porazkowy. bo to jest taki żal że player za tyle kasy grac nie potrafi i na eq flat bas w nim pierdzi uuu brawo brawo IPOD

Po pierwsze, naucz się cytować bo ci to niezbyt idzie. Wzrost sprzedaży=dobry produkt? Ależ jest to dobre myślenie. Jeżeli produkty nie są dobre to się nie sprzedają, proste? A może podasz nam jakieś konkretne przykłady tego zrzynania i tego co tak było w telefonach SE/nokii a zostało bezczelnie zerżnięte przez innych producentów? Bo na chwilę obecną na rynku komórek sytuacja wygląda tak że SE i motorola mają problemy finansowe i skupiają się na cięciu kosztów, nie myśląc o wprowadzaniu jakiś rewolucyjnych modeli. Nokia zapętliła się w swojej Nseries w której wypuszcza co i rusz nowe modele nie wprowadzające niczego ciekawego (np. N96 zgodnie nazywana jedną z większych porażek nokii), chociaż z drugiej strony, modele z serii E naprawdę oferują ciekawe rozwiązania. A akurat producenci koreańscy tacy jak właśnie LG i Samsung wprowadzają co i rusz coś nowego. Oczywiście że są to ******ły pokroju lepsze nagrywanie video czy więcej mpx w aparacie ale w kwestii komórek trudno wymyślić coś rewolucyjnego, kawy przecież parzyć nie będzie. Chociaż z drugiej strony innej piętnowej przez ciebie firmie - apple, się to udało. Interfejs ajfona jest naprawdę rewelacyjny i stanowi miłą odmianę od dziesiątek identycznych.

PS: w moich postach nie ma chamstwa, jestem kulturalnym czlowiekem nie uzywam wulgaryzmow ale poprostu denerwuje sie jak ktos pisze bzdury a daleki jestem od wstawiania hipokrytycznych usmieszkow co zdanie

Chamstwa nie ma, za to jest zacietrzewianie się w swojej opinii że koreańskie telefony to tani syf a apple to też syf tylko drogi + odrzucanie wszystkich mniej lub bardziej logicznych argumentów.

wtd skoro na zwyklym touchu chodzi (na htc opal, ktory jest touchem z 3g jest postawiona od nowosci Manilla) to na Omnii tez powininna ;]

Ale taki np. opal ma qvga a omnia ma szerokie, nie wiem czy to jest przystosowane do takiej rozdziałki. A nawet jeżeli to omnia i tak ma skopane przyciski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry za offtop ale nie moge juz...

 

Amadeo czy mozesz PROSZE przestac spamowac PROSZE... jak masz nie wnosic nic swoimi postami to nie pisz !

Wiem ze dla kogos w Twoim wieku zapewne forum i pisanie na temat m8 to nie lada atrakcja szczegolnie pokazanie ze w zasadzie nic ciekawego nie wiesz ale jescze raz PROSZE znajdz sobie inna zabawe

 

ah i te wspaniale argumenty w Twoich wypowiedziach "ale jest bdb i jeszcze się zdziwicie" XD

??

 

Hahahaha....

 

Człowieku, może na początku zajrzyj do wikipedia.org zanim zaczniesz offtopować....

ah i te wspaniale argumenty w Twoich wypowiedziach "ale jest bdb i jeszcze się zdziwicie" XD

i co tu masz takiego dziwnego?

 

Co do tych "syfów", to cały "marketing" Appla polega na "szpanie".

Bo jeszcze w dzisiejsczych czasach, posiadanie Iphona lub 3G to wielki szpan na sali.

Jak Ci ktoś wniesie M8, to wiadomo zainteresowanie jest zdecytowanie mniejsze.

Dlaczego?

Po prostu, ludzie przyjęli produkty Appla jako wielkie skarby...

 

A te wszystkie "Omnie", to po prostu próba zwalenia Appla z rynku.

Lecz jak ktoś powie "Apple ma problemy finansowe" - zbłaz na sali.

 

Meizu M8 Traci oczywiście na opóźnianiu. Średnia wydawania "Multimedialnych Telefonów Mp3" to 19,4 na miesiąc.

Większość wiadomo to no-name'y, ale może się okazać że jakaś nieznana firma wyda istne cudo i meizu m8 traci "fanów".

Mówiąc wręcz potocznie, to jest zabijanie marketingu przez Meizu. Ja myśle że w ciągu jednego dnia traci te części dziesiąte swoich milionów/czy miliardów PLN, ale zawsze coś stracą.

 

Ja jestem ciekawy, co zrobi Meizu, kiedy SAMSUNG skończy produkować LCD'ki dla innych firm...

Pewnie weźmie się za ARO... :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
coś się zmieniło... O_o

 

[po ułamku sekundy] już wiem, nie ma fizycznych przycisków pod wyświetlaczem... [ironia mode]zupełnie jak iPhone ;] [ironia mode off]

 

żarty żartami, ale teraz jest to po prostu "mPhone" :)

ale ostatnio "mPhone" ma właśnie problemy z tym "M" na ostatnim pozostawionym przycisku :lol:

Okazało się, że ten graficzny znak towarowy nie został zgłoszony w ichniejszym Urzędzie Patentowym (aż trudno uwierzyć, że funkcjonuje tam taki organ administracji rządowej ;) ) i teraz firma nie chce wypuścić odtwarzacza bez uzyskana prawa ochronnego na to właśnie logo.

Sprawa może się ciągnąć jeszcze bardzo długi okres czasu, więc Meizu rozważa aktualnie usunięcie "emki" z przycisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wywalą teraz M i zamienią na zaokrąglony kwadracik - wtedy urząd patentowy nie będzie się miał czego czepić, rotfl.

 

Naaaaw, dlaczego, dla-dla czego, chińczycy muszą wszystko kopiować. Zobaczcie tylko na tyłek M8. Klapka od iPoda (chromowana jest, tylko się trza przyjrzeć), góra od iPhone'a...

 

A ja firmie Meizu dziękuję za 12 miesięcy w napięciu i postanowiłem że sprawię sobie w te święta Viewty.

Przede wszystkim... no cóż, po prostu istnieje, poza tym nie wygląda jak tania kopia Jabłka, ma 3G (w M8 ma być dopiero po premierze wersji 2G, no ok, a jak zrobią Duke Nukem Forever to mają wydać dodatek ;]), bajerancki aparat, duży wyświetlacz (co z tego że nie super-full-HD jak w Meizu, ja tam uważam że wyświetlacz w moim K700i jest na prawdę duży), brak OSa (dla mnie to zaleta - dostępność aplikacji i gier), w miarę przystępna cena - czego chcieć więcej? No i po długich medytacjach stwierdziłem, że wifi jest mi w sumie zbędne, skoro mam 3G w Erze na większość dużych miast w Polsce (a według ich mapki to nawet jak nie ma 3G, to Edge powinno złapać). Ale cokolwiek powiedzieć o Meizu, to swojego M6 na nic nie zamienię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z wnioskiem o zawieszenie świąt w Polsce na czas nieokreślony mógłby być pewien problem...

Nie no, na poważnie, po prostu viewty mi się spodobał, a kiedy zobaczyłem po ile stoi na allegro spodobał mi się jeszcze bardziej (w porównaniu do innych iphone-omnii które kosztują teraz koło 1k więcej) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz teraz, tak? Lepiej sobie już złoty łańcuch sprawię, taniej wyjdzie, szpanerski tak samo i w tym samym stylu, a w dodatku tak samo bezużyteczny jak iPhone 2G... Okej, może nie wysyłam dziennie stu MMSów czy coś, ale chociażby w Viewty jest tak jak mówiłem 3G, no i aparat na pewno się nie raz przyda, a filmy to to nagrywa lepiej niż mój Kodak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja na oficjalnej stronie Meizu, wreszcie pojawił się na niej M8 http://www.meizu.com/ :)

W zakładce Produkt podstrona z M8 i kilka kolejnych ciekawych zakładek do obejrzenia, m.in. flash'owy GUI.

W najbliższym tygodniu pewnie będziemy zasypywani zdjęciami i filmami z M8, ruszy bowiem sprzedaż kilkuset egzemplarzy "testowych"

 

[edit] Jeszcze chiński manual, do przejrzenia tak chociażby dla paru kolejnych obrazków ;)>>manual<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności