Skocz do zawartości

Meizu M8, Chińska Odpowiedź Na Iphone?


Seamus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przypominam co bylo pierwsze

Przypominam że meizu pokazało jakieś wczesne projekty/prototypy na chwilę przed applem (nie chcę tu nikogo posądzać o szpiegostwo przemysłowe, ale jakoś strasznie zbliżone) a przez te półtora roku co ajfon jest na rynku zarówno wygląd jak i gui M8 ewoluował niebezpiecznie w stronę jabłkowego produktu. Wiem że np. taki M6 był porządnym sprzętem i M8 (patrząc na specyfikację) też może takim być, ale to że wygląda jak podróbka ajfona mimo wszystko trochę mnie odpycha. Nie wiem jak inni ale ja miałbym dość powtarzania co chwilę że "to nie jest ajfon, to nie jest jego tania podróbka, meizu zaprezentowało to 5 dni przed apple'm). Już M6 było mocno widocznym nawiązaniem do ajpodów a tutaj widać że niczego się nie nauczyli. Można zrobić sprzęt który lekko nawiązuje do ajfona ale ie daje żadnych podstaw na twierdzenie że jest tanią podróbką - vide samsung omnia. Ajfon jest na rynku półtora roku a meizu jeszcze nie ma, wnioski nasuwają się same. I naprawdę nieważne jest kto był pierwszy i o ile dni jeśli chodzi o konferencję prasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każde urządzenie przenośne z dotykowym, szerokim, pionowym ekranem i jednym przyciskiem poniżej będzie wyglądać jak iPhone... Gdyby Omnia nie miała wyróżnionych 3 przycisków, to też wyglądałaby o wiele bardziej iphone'owo.

 

Poza tym moim skromnym zdaniem M8 (szczególnie biały) jest po prostu ładniejszy niż iPhone, w którym nie podoba mi się tyłek i srebrna krawędź (dają wrażenie 'biznesmeństwa', czego inne produkty jabłka nie mają),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, wystarczy na jedno i drugie urządzenie spojrzeć od spodu i już wiadomo - w jednym porysowane lusterko, a w drugim porządny (oby) plastik i wymienna bateria - i już wiadomo, które jest telefonem, a które jedynie drogim gadżetem :D

Właściwie to im mniej skopiują z iphona tym lepiej dla Meizu - mnie boli np. że skopiowali brak slotu na karty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi mi podróbka ajfona, nic na to nie poradzę :(

 

interface jest w 99% identyczny, wygląd trochę mniej ;)

 

przypominam co bylo pierwsze

 

w najgorszym przypadku oba te odtwarzacze pojawiły się równocześnie... o przepraszam, przecież M8 do dziś się nie pojawiło, co się pojawiło to jeden czy dwa "concept-arty" i to właściwie tyle...

 

... równie dobrze mogę zrobić odręczny rysunek karoserii i powiedzieć że nowy model Mercedesa to rip-off mojego pomysłu, a mój samochód pojawi się... w bliżej nieokreślonej przyszłości :)

 

na razie nic nie wskazuje na to że M8 nie jest "dość bezczelną" podróbką iPhone'a... gdzie wszystkie pozostałe (ujmijmy to z braku lepszego słowa) "podróbki" typu telefony HTC, Samsung czy LG faktycznie się na pierwszy rzut oka od iPhone'a różnią...

 

Gdyby Omnia nie miała wyróżnionych 3 przycisków, to też wyglądałaby o wiele bardziej iphone'owo.

 

ale ma zupełnie inne menu, zupełnie inne rozłożenie wszystkiego, inną filozofię pracy, zupełnie inną klawiaturę ekranową etc.

 

a M8 to "iPhone, tylko grafika w menu wygląda jakby mu skórkę zmienić"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack Wong potwierdził, że WiFi będzie wbudowane, ale w wersji lokalnej (na chiński rynek) soft jej nie będzie obsługiwał. Czyli tak jak z radiem w M6.

 

http://www.meizume.com/minione-m8/7173-j-w...-important.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu nie wyda przecież chińskiej wersji z chińskim softem na cały świat, logika mówi że będzie dokładnie tak jak z M6 (i chyba M3 ale z nim nie jestem w temacie)

 

Właśnie, BTW, z premierą M8 przestają produkować M3 ze względu na problemy z dostępnością wyświetlaczy (samsung kończy je masowo produkować, a produkcja na życzenie tylko do tego modelu w ogóle im się nie opłaca pewnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe screenshoty interfejsu:

http://www.meizume.com/minione-m8/7184-j-w....html#post73286

 

Nowe screenshoty aparatu:

- Wczytywanie

- Pionowo

- Poziomo

- Wybór rozdzielczości

- Nagrywanie filmu

 

Nowa fotka z aparatu - nie najlepsza, bo robiona w kiepskim oświetleniu:

http://meizu.com/bbs/UploadFile/2008-11/20...23412222529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie czekam na ten telefon, ba nawet nie zdziwiłbym się gdyby w trakcie "produkcji" stracił jego funkcje. Za jakiś czas wychodzi Nokia 5800, HTC Touch HD, Nokia e63, te telefony posiadają złącze 3.5 mm maję wifi i tylko e63 nie ma ekranu dotykowego (za to ma klawę qwerty) i 3G. Wszystkim zainteresowanym radziłbym zwrócić się w kierunku tych telefonów, a zwłaszcza tej Nokii 5800, która ma być nawet tańsza niż M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720x480 (z odchyleniami) to dosyć popularna rozdzielczość, zwana 480i lub EDTV (extended definition television). Ja osobiście najbardziej nie mogę doczekać się gier na tym telefonie (z tym prockiem, RAMem i wyświetlaczem...).

 

Tu jest screen przeglądarki poziomo i z pokazanym paskiem adresu:

http://www.meizu.com/bbs/UploadFile/2008-1...11105583224.jpg

 

Nowe screeny menu, które wygląda na MMS:

http://meizu.com/bbs/UploadFile/2008-11/20...21134625131.jpg

http://meizu.com/bbs/UploadFile/2008-11/20...21134674023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a euro idzie w góre to ~1500 zł :D :D :D:P xD

sry za offtop ale nie moge juz...

 

Amadeo czy mozesz PROSZE przestac spamowac PROSZE... jak masz nie wnosic nic swoimi postami to nie pisz !

Wiem ze dla kogos w Twoim wieku zapewne forum i pisanie na temat m8 to nie lada atrakcja szczegolnie pokazanie ze w zasadzie nic ciekawego nie wiesz ale jescze raz PROSZE znajdz sobie inna zabawe

 

ah i te wspaniale argumenty w Twoich wypowiedziach "ale jest bdb i jeszcze się zdziwicie" XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności