Skocz do zawartości

Głośniki 2.0 do Prodigy Cube do 300? 500?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeszukałem forum pod kątem podobnych tematów i znalazłem jeden, ale autor zdawał się wiedzieć czego potrzebuje a ja - nie do końca. Z góry przepraszam jak palnę jakąś bzdurę ale nie znam się za dobrze na temacie. Posiadam Prodigy Cube Black edition, którego używałem do tej pory tylko ze słuchawkami, sprawuje się dobrze, ale chciałem zainwestować w dobre głośniki bo ciężko mi się skupić na pracy kiedy długo siedzę w słuchawkach. Z tego co wyczytałem da się do niego podpiąć głośniki. I tutaj pojawia się problem, nie mam pojęcia ile warto w nie zainwestować biorąc pod uwagę do czego będę je podłączał.

Nie słucham muzyki głośno, zależy mi w zasadzie tylko na jakości dźwięku. Miejsca na biurku mam sporo, pokój ma wymiary 3x4 metry, mam też ścianę nośną więc mogę je spokojnie podwiesić trochę wyżej (czy lepiej mieć je stojące na biurku?). Jestem gotów wydać od 250 do nawet i 500 złotych, jeśli ma to sens przy prodigy cube. Słucham wielu różnych gatunków muzycznych, poczynając od akustycznych bardów typu Eliotta Smitha, przez stoner rocka, doom metal przechodząc w cięższe i szybsze odmiany, ale także elektroniki i nie pogardzę Kanye czy lekkim popem typu Taylor Swift. Jaki typ brzmienia lubię nie opiszę bo nie umiem, ale używałem Prodigy Cube z Sennheiserami HD555 i soundmagicami e10 i chyba było ok.

 

TLDR:

- Głośniki 2.0, 250-500 zł w zależności czy ma to sens (nie chce subwoofera, wkurza mnie śmietnik na podłodze)

- Źródło Prodigy Cube Black

- Pokój 3x4 metry, spore biurko

- Gatunki muzyki wszelakie, gitarowe powiedzmy 60%

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej wyczerpał temat :D W tej cenie opłaci Ci się coś ze starszych sprzętów, a jest tego całkiem sporo na rynku wtórnym, byleby było w dobrym stanie.

 

- Głośniki 2.0, 250-500 zł w zależności czy ma to sens

Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze wzmacniacza. Sama kostka nie napędzi kolumn ;) Czy ma to sens? Pewnie! Często można jakąś dobrą okazję z kolumnami wynaleźć.

 

czy lepiej mieć je stojące na biurku?

To już zależy od Ciebie. Zawsze możesz poeksperymentować z położeniem i ustalić kiedy jest najlepiej.

 

Za 500 PLN na pewno da radę coś wykombinować, tylko trzeba sporo szukać i czytać. tak było u mnie

 

OT: @amrowek, ładny ten Tensai TA 2350 *.*

Edytowane przez daviox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz tam głośniki podłączyć?

Ok, właśnie o tym pisałem mówiąc że się nie znam i sorry jak palnę bzdurę. Wyczytałem gdzieś że podłączyć się da i z tego co zrozumiałem głośniki z zasilaniem z sieci powinny działać bez wzmacniacza. To całkowicie zmienia sytuację.

 

Jeśli żeby to dobrze grało muszę dokupić jeszcze wzmacniacz to i 800 złotych jestem w stanie wydać. Oczywiście nie pali mi się do wydawania kasy i przejrzę jutro wszystkie proponowane aukcje. Tylko pojawia się jeszcze jedno pytanie - co rozumieć przez sprzęt w dobrym stanie? Zgaduje że nie chodzi tylko o walory wizualne. Po czym to poznać? Preferowałbym nowe, pytanie ile wtedy musiałbym zabulić żeby dostać porównywalne produkty 1000, 1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście nie będzie zauważalnej różnicy w jakości to tak jak pisałem, nie śpieszy mi się do wydawania.

Wzmacniacz pewnie kupię któryś używany spośród proponowanych, bo wizualnie nie mam do nich zastrzeżeń.

Nad kolumnami jeszcze się zastanowię, zakładając że poświęcę 500 na same głośniki nic nowego nie będzie lepsze od proponowanych? Czy też nie ma sensu więcej inwestować przy Prodigy Cube?

Edytowane przez bazantek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kolumn aktywnych, to wtedy wzmacniacz nie będzie Ci potrzebny. Warto jednak pomyśleć o konfiguracji AMP+kolumny.

Nie opłaca się brać nowych wzmaków tym bardziej, że te stare często nówki przegonią, a żeby mieć coś nowego o jakości starego, to już trzeba by pewnie nieźle wydać. Z kolumnami raczej jest podobnie.

 

co rozumieć przez sprzęt w dobrym stanie?

Przy wzmacniaczach chodzi o wszelkiego rodzaju przełączniki, potencjometry, gniazda itp.

Kolumny to stan głośników (membrana, zawieszenie, kopułka głośnika wysokotonowego.)

Generalnie żeby nic nie trzeszczało, trzaskało itd.

 

Czy też nie ma sensu więcej inwestować przy Prodigy Cube?

Masz CUBE Black Edition?

Edytowane przez daviox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzmacniaczach chodzi o wszelkiego rodzaju przełączniki, potencjometry, gniazda itp.

Kolumny to stan głośników (membrana, zawieszenie, kopułka głośnika wysokotonowego.)

Generalnie żeby nic nie trzeszczało, trzaskało itd.

 

Ok, czyli nie da się tego sprawdzić dobrze nie oglądając sprzętu u sprzedawcy i trzeba liczyć na uczciwość przy opisach ? :)

 

Masz CUBE Black Edition?

 

Tak, mam też osobno OPA2107, a i pewnie coś innego jeszcze dokupię. Edytowane przez bazantek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba liczyć na "uczciwość" cokolwiek to znaczy u sprzedającego ale czasami można za śmieszne pieniądze kupić sprzęt wart o wiele więcej ponieważ taki "uczciwy" sprzedający liczy na to ze skusi nas opis i cena. Można oddać do servisu który usunie niedomagania potków zazwyczaj są zaśniedziałe i dlatego czeszczą .Czasami ktoś coś próbował. ,NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY NIE BYŁO NIC GRZEBANE W ŚRODKU przez tzw elektronika mamrota/amatora. i robione jakieś poprawy itp , Natomiast obudowa rzecz drugorzędna albo się kupi i poprawi labo się nie kupi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności