Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki+ dac/amp nastawienie BASS


gucio1771

Pytanie

witam wszystkich.

 

Piszę, żeby się troszkę poradzić co do wybór słuchawek i ewentualnie czegoś, co to wszystko napędzi. Opowiem króciutko o moich upodobaniach muzycznych oraz dźwiękowych, także słucham głównie rapu (do tego słucham często również Metallice, Rammstein, System of a down etc.) i lubię usłyszeć pierd#$%&cie basu wtedy kiedy go oczekuję i chce odczuć spazm wynikający z miażdżenia mojego mózgu niskimi tonami.

 

Zrobiłem już nawet rekonesans i wpadły w oko słuchawki Ultrasone PRO 900. Raz, że wg mnie wyglądają zacnie, a dwa prawdopodobnie będą spełniać moje wymagania. Plan co do słuchawek jest taki, że chce je używać wszędzie z naciskiem raczej na teren. Moim głównym źródłem dźwięku będzie mój telefon, czyli Nexus 6p, który raczej w żadnym wypadku nie będzie wybitnym urządzeniem muzycznym. Tutaj pojawia się pytanie jaki dac/amp mobilny kupić, żeby to się fajnie zgrało. I tutaj też przejrzałem kilka modeli m.in ze stajni Fiio modele e17 i e18 oraz Aune B1.

 

Napiszcie co wg Was sprawowałoby się najlepiej, może nawet zaproponujecie inne rozwiązanie.

 

Krótko jeszcze o budżecie to Ultrasone Pro 900 można kupić nowe za około 1200 PLN (używki wiadomo odpowiednio mniej), natomiast dac/amp i tutaj będę rozglądał się za używkami w dobrej cenie to powinienem zmieścić się w 500-600 PLN

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ciężko ci będzie znaleźć Ultrasone Pro 900 w cenie 500-600zł używki, sam próbowałem znaleźć, ale osatatecznie kupiłem HFI-580. Może gdzieś na jakimś ebay, czy amazonie znajdziesz.

O dźwięku Pro 900 się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Jak chcesz miażdżenia mózgu niskimi tonami to nie musisz przecież wydawać aż tyle na słuchawy, przykładowe Sony XB600 mają miażdżacy bas, ale napisałeś, że chcesz go wtedy kiedy trzeba, no a one jeżeli nie będziesz słuchał elektroniki czy rapu, a jakiś jazz przykładowo to wszytsko zasypie ci basem. XB450BV i XB400 też mają bardzo mocny bas, XB400 chyba mocniejszy niż xb450bv, nie miałem bezpośredniego porównania, ale XB400 to tanie słuchawki, już nie są produkowane, bo seria XB jest produkowana seryjnie, a nie masowo. Także jeśli chodzi o XB600, czy XB400 to znajdizesz w PL tylko używki, jak idzie o nówki to XB450BV za 300 są. Z góry zaznaczam, że XB600 i XB400 wszystko ci zaleją basem, dlatego takie tanie są, bo nic poza basem nie oferują. XB450BV mają w miarę zrównoważony bas, potężny, masz suwak wibracji i przycisk bass boost, ale sam dźwięk nie bedzie jakiś super dobry, aczkolwiek bas oczywiście robi wrażenie ALE PO USTAWIENIU WIBRACJI I BASS BOOSTA NA MAX. Tak po za tym Sony z serii XB nie oferują nic ciekawego oprócz basu w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko ci będzie znaleźć Ultrasone Pro 900 w cenie 500-600zł używki, sam próbowałem znaleźć, ale osatatecznie kupiłem HFI-580. Może gdzieś na jakimś ebay, czy amazonie znajdziesz.

O dźwięku Pro 900 się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Jak chcesz miażdżenia mózgu niskimi tonami to nie musisz przecież wydawać aż tyle na słuchawy, przykładowe Sony XB600 mają miażdżacy bas, ale napisałeś, że chcesz go wtedy kiedy trzeba, no a one jeżeli nie będziesz słuchał elektroniki czy rapu, a jakiś jazz przykładowo to wszytsko zasypie ci basem. XB450BV i XB400 też mają bardzo mocny bas, XB400 chyba mocniejszy niż xb450bv, nie miałem bezpośredniego porównania, ale XB400 to tanie słuchawki, już nie są produkowane, bo seria XB jest produkowana seryjnie, a nie masowo. Także jeśli chodzi o XB600, czy XB400 to znajdizesz w PL tylko używki, jak idzie o nówki to XB450BV za 300 są. Z góry zaznaczam, że XB600 i XB400 wszystko ci zaleją basem, dlatego takie tanie są, bo nic poza basem nie oferują. XB450BV mają w miarę zrównoważony bas, potężny, masz suwak wibracji i przycisk bass boost, ale sam dźwięk nie bedzie jakiś super dobry, aczkolwiek bas oczywiście robi wrażenie ALE PO USTAWIENIU WIBRACJI I BASS BOOSTA NA MAX. Tak po za tym Sony z serii XB nie oferują nic ciekawego oprócz basu w tej cenie.

Dzięki za odpowiedź, na ultrasone mam w zasadzie zarezerwowane te 1200 PLN bo za tyle na znanym portalu handlowym znalazłem nowe. Dopiero w kolejnym miesiącu będę chciał dokupić dac/amp I to któryś z wymienionych za 500 lub 600 złotych.

 

W przypadku gdybym znalazł w miarę nowe i mało używane słuchawki ultrasone w dobrej cenie będę mógł zainwestować więcej w dac/amp.

 

I tutaj nie ukrywam bardziej oczekuje informacji, który dac/amp będzie najfajniej współpracował z pro 900.

 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi polecano do moich Ultrasone HFI-580 DAC Fiio E10K, ma też wzmacniacz wbudowany, ale jeszcze nie kupiłem. Fiio E10K ma funkcję Bass Boosta, gdzie możesz sobie niskie tony podbić.

Jeżeli uda ci się wyrwać Ultrasone pro 900 to i tak będziesz miał najprawdopodobniej jedne z najlepszych słuchawek w tej cenie. Nie słuchałęm pro 900, ale czytałem bardzo dużo opinii i recek, sam chciałem je kupić, ale gdzieś znalazłem je używane za 900 zł, a miałem na wydanie 500-600 zł, więc zakupiłem hfi-580. Też jestem fanem mocnego walnięcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne, zobaczymy czy ktoś jeszcze się odezwie i może coś poradzi

 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Na pewno jak kupisz Pro-900 to będziesz potrzebował jakiegoś DACa, bo jeśli masz integrę, to integra raczej nie pokaże pełnych możliwości takich słuchawek, nie ma możliwości, tym bardziej telefon.

Ja mam Ultrasony HFI-580 i one mają 32 ohmy, ale integra sobie z nimi nie radzi, więc muszę dokupić jakiegoś DACa czy coś, z telefonu Huawei Y6 w ogóle nie poszły, totalna porażka z telefonu. Na integrze grają dużo, dużo lepiej, a Pro-900 przecież są trudnijsze do napędzenia niż HFI-580 więc nie szykuj się na subwooferowy bas, czy nie wiadomo jaki z telefonu. Musisz mieć obowiązkowo dobre źródło.

Jeżeli chcesz słuchawy bez źródła, żeby ci zagrały bardzo mocnym basem, to w niższej półce cenowej, Sony XB grają już z telefonu bardzo mocnym basem, ale nie kupuj ich, bo w porównaniu do Ultrasone pozostałe dźwięki to żenada. Celuj w te Pro-900 (ponoć mają ten subwooferowy bas) i dokup źródło - to obowiązek!

Telefon nie uciągnie klasowych słuchawek, sam próbowałem też słuchać w saturnie klasowych słuchawek Shure'a za 800 zł i nie różniły się dużo od zwykłych słuchawek za 200-300 zł, także źródło, źródło i jeszcze raz źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podkreśliłem w pierwszym poście że mój telefon, czyli Nexus 6p to raczej słabe źródło i mam zamiar kupić używanego dac-a. I tutaj też próbuje się dowiedzieć co będzie najlepszym wyborem czy dac np e17 lub e18 od Fiio, czy np B1 od Aune, a może coś zupełnie innego i oczekuję tutaj jakieś ciekawej odpowiedzi

 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako dac/amp polecam Ci oppo ha-2. Jest niestety troche drozszy od Twoich zalozen bo uzywki najtaniej po 1200 widzialem, ale ma swietny bas, plus opcja podbicia. Jest to bardzo funkcjonalne urzadzenie, bo np. z telefonem urzywam go jako amp, a z laptopem jako dac/amp, mozna tez uzywac jako sam dac i podlaczyc w domu do czegos mocniejszego. Poza tym w razie W moze jeszcze sluzyc jako power bank i od zera do 70% laduje sie w pol godziny.

 

Z tanszych i tylko amp to polecam ifi ican nano - ma fajne podbicie basu, bo glownie subbasu, na baterii trzyma spokojnie dwa tygodnie sluchajac po kilka godzin dziennie, uzywki widzialem po ok. 500-550pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprościej będzie, jak wpiszesz w wyszukiwaniu Ultrasone Pro-900 i poszukasz, kto je posiada i się poprostu podpytasz, bo tak to możesz czekać i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności