Skocz do zawartości

Słuchawki Musical Fidelity MF 100


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem powyższych słuchaweczek :)

Musical_Fidelity_MF_100_02.jpg

Mam je od niecałego miesiąca i muszę powiedzieć, że im dłużej ich słucham (3-5 godzin dziennie) tym bardziej mi się podobają.Bas w nich jest tam gdzie powinien, ładnie słychać bębenki. Holografia jest dobra+ do bardzo dobrej (lecz raczej zależy to od nagrania). W nagraniach typu Lighthouse Family, , Sade, Norah Jones głos jest blisko przy uchu, Przy innych nagraniach słychać, że wykonawca stoi dalej od nas. Kupiłem je głównie ze względu na cenę (Vobis miał po 249 pln). Różne opinie czytałem o nich i liczyłem się z tym, że jak mi nie podejdą to sprzedam je. Ale po prawie miesiącu używania nie rozstanę się z nimi. Nie odcinają całkowicie ale można słuchać nawet na ulicy, tłem jest hałas a muzyka gra dalej. Fajnie zgrywają się z Fiio X1. I co ciekawe wiele rockowych nagrań okazuje się bezbasiem zupełnym (z natury mam wyłączone equalizery). I sądzę, że winę za to ponosi jakość nagrań a właściwie realizacji. Te same tytuły z innych płyt brzmią całkiem przyzwoicie. Więc po raz kolejny widać, że króliczek schował się gdzie indziej niż go szukamy.

Taki mój pierwszy debiut :huh: mam nadzieję, że nie zostanę wyrzucony z forum za me wypociny :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale MF 200 czy MF 100 tak fajnie grają po wymianie padów ? To są półotwarte ? Czyli granie jak pchełki (muza gra, ulicę słychać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Lordzie MF100 zamknięte a MF 200 otwarte i mają wersję MF200 B czyli zbalansowaną. MF 100 nie mają super izolacji pewnie przez twardość padów. Ale jak gra muzyka da się wytrzymać, ja głównie używam ich w drodze do i z pracy, oraz podczas spacerów. Ja już się przyzwyczaiłem. Ale które pady pasują do nich? @D@rkSid3 wymieniłeś? Na jakie podpowiedz


Cisną tak samo jak MF-200? Bo te drugie grają przednie, ale uszy gniotą niemiłosiernie.

Poluźnij na pałąku i uciska mniejszy. Oczywiście kosztem izolacji ale MF200 otwarte więc strata mniejsza niż w moich MF100

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też byłem twardy :) Myślałem o MF200 ale są otwarte więc u mnie odpadły. Głównie outdoorowo wykorzystywane. Ale grają naprawdę fajnie. Świetnie zgrywają się z X5 3 gen czasami używam ich jako głośników bo na max głośności na uszy włożyć to gałki oczne jak szypułki wyskakują a dekiel podskakuje w rytm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że MF100 połączone z Fiio X5 3gen dają super zestaw przenośny. Gdyby jeszcze izolacja była jak w Klipschach Reference On Ear , byłby to wg mnie genialny zestaw przenośny. Wraz z połaczeniem z Fiio nabrały skrzydeł, było bardzo dobrze a po podłączeniu z Fiio jest jeszcze lepiej. Jadąc do pracy dzisiaj słuchałem Queen Night in opera. Wspaniała szczegółowość, bas genialnie kontrolowany, bez wpychania się gdziekolwiek. Lubiłem te słuchawki ale teraz wiem, że nie sprzedam ich :) Kto nie słuchał ich niech spróbuje bo na prawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Bardzo prosto zdejmujesz obecne, a następnie jest wcięcie zahaczasz nowy i krecisz jakbyś śrubki nakręcał aż cały się naciagnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ściągaj nie przejmuj się nic się nie stanie. Ale na welurach słabiej grają. U mnie grały tylko chwilę i to po wygrzaniu. Na skórzanych padach dużo lepiej grają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - chwila moment i gotowe - jak już się wie :) Dzięki bardzo!

 

Na welurach jakby bas słabszy, ale na skórach uszy bardziej bolą.

 

Czy można jakoś zmieniać funkcjonowanie przycisku na kablu? Standardowo na kablu przy korzystaniu ze Spotify zatrzymuje mi utwór, a wolałbym żeby np. przeskakiwało do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam przycisków bo głównie po BT mam podłączone. Jak cie uciskaja to odrobinę poluznij na pałąku i będzie ok. 

Zmiekna po jakimś czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności