Skocz do zawartości

Zakupy bezpośrednio z Hifiman Store


WiktorTraktor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Compton napisał:

W komisie są HE-400i za 1100 zł z polskiej dystrybucji, jeszcze na gwarancji.

 

Co to za komis ? w podobnej cenie są nówki do wyrwania.

3 godziny temu, awayeah napisał:

Gwarancja bezpośrednio przez sklep Hifimana. Nie licz na to że polski dystrybutor będzie ją honorował. 

Zamawiałem 3 razy z tego sklepu bez większych problemów. Jak chcesz uniknąć opłat możesz ich poprosić o zadeklarowanie ceny nie wyższej niż 20$. 

Mam doświadczenie z audio i chyba żaden dystrybutor nie honoruje takich gwarancji niestety, ale zapytać warto - odpisali mi, że ewentualna wysyłka gwarancyjna do UK.

Z ciekawości próbowałeś deklaracji niższych kosztów  ? Zastanawia mnie czy paczki są sprawdzane wyrywkowo ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZicO napisał:

 

Co to za komis ? w podobnej cenie są nówki do wyrwania.

Mam doświadczenie z audio i chyba żaden dystrybutor nie honoruje takich gwarancji niestety, ale zapytać warto - odpisali mi, że ewentualna wysyłka gwarancyjna do UK.

Z ciekawości próbowałeś deklaracji niższych kosztów  ? Zastanawia mnie czy paczki są sprawdzane wyrywkowo ?

Gdzie są nówki za 1100 zł. Kupie 10 par na handel ;)

Kupowałem w Chinach już kilka par He400i i gwarancja jest, ale tylko w Chinach. W razie uszkodzenia wysyłasz słuchawki tam i wracają po kilku tygodniach, Sprawdzone i działa. Całkiem sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZicO Przesyłki o wartości poniżej 25 euro nie przechodzą odprawy celnej. Firmy kurierskie nie sprawdzają zawartości - jest deklaracja, że słuchawki i że wartość np. 19 euro to puszczają dalej. Ale jak raz zadeklarowali mi 28$, to niestety musiałem dostarczyć fakturę, itp. i paczka ostatecznie została cofnięta bo Hifiman nie był w stanie dostarczyć certyfikatu CE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach drobnego sprostowania...

 

Dnia 2.06.2017 o 19:43, awayeah napisał:

Przesyłki o wartości poniżej 25 euro nie przechodzą odprawy celnej.

 

Niestety nie. Każda przesyłka przechodzi kontrole celną. Zwolnieniu podlegają jedynie przesyłki okolicznościowe a za takie uznaje się przedmioty wysłane przez osobę prywatną i zgodnie z art. 51 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług:

" Zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego (w tym również za pośrednictwem internetu). "
 

Zgodnie z art. 25 WSZC zwolnione z należności celnych są towary zawarte w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego (np. z USA) przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym UE (np. w Polsce), pod warunkiem, że taki przywóz ma charakter niehandlowy. W tym przypadku za przywóz o „charakterze niehandlowym” uważa się przywóz przesyłek, które:
• mają charakter okazjonalny;
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

 

Zakup w sklepie internetowym nie jest przesyłką okolicznościową, gdyż nie jest od osoby fizycznej, nie jest prezentem, jest zakupem i podlega opłatą celnym (VAT + cło) nawet od 1 USD

 

Co do kwot to w przypadku przesyłki okolicznościowej o wartości towaru wraz z przesyłką do 45 Euro - zwolnienie z Cła

Do 22 Euro - zwolnienie z Cła i VAT

 

Dnia 2.06.2017 o 19:43, awayeah napisał:

Firmy kurierskie nie sprawdzają zawartości - jest deklaracja, że słuchawki i że wartość np. 19 euro to puszczają dalej.

 

W przypadku dnia celnika, gdy podniesie się z krzesła i akurat będzie wyrabiał normę to uwierz mi, że nawet na cenę na deklaracji nie zwraca uwagi. Prześwietla paczkę, sprawdza co jest zawartości i pyta Cie o wartość pisemnie/mailowo. Jeżeli dalej uprzesz się, że słuchawki za 2,5k w sklepie są warte 20 USD razem z przesyłką to następna korespondencja to rozpoczęcie procesu kontrolnego i wówczas mogą podliczyć cenę wg rynkowej + wysyłka wg Polskiej stawki kurierskiej. Ponad to lądujesz, ze znaczkiem przy adresie i nazwisku w komputerku i następnie każda paczka do Ciebie (nawet sznurowadła z aliexpress) jest szczegółowo kontrolowana.

 

Ponad to zwracam uwagę np. na UC w Pruszkowie, że tam takie nadgorliwe dni są badzo bardzo często.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwoniła Pani z DHL i powiedziała że moja paczka przechodzi odprawę celną ze względu na zadeklarowaną wartość. Stąd wnoszę że nie sprawdzają tych o niskiej wartości. 

Bardziej bym obstawiał że jeżeli paczka budzi jakieś wątpliwości to wtedy zrobią kontrolę. Np. paczka ma duże gabaryty i waży kilka kilo, leci z Chin i ma zadeklarowaną wartość 8$.

@Noah jeżeli zadeklarowana wartość była 20$ to na jakiej podstawie dostałeś 45€ do zapłaty? Musieliby się z Tobą kontaktować wcześniej żebyś sam dostarczył dowody wartości przesyłki. Nie ma innej opcji, chyba że gdzieś na dokumentach mieli jednak inną wartość podaną, np. Ubezpieczenie na na 190$ - ale to wtedy jasne że mają podstawy do sprawdzenia 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edition x - wartosc zadeklatowana $20 -zaplacilem €45

Flc8s - wartosc zadeklatowana $20 - zaplacilem €42

he-1000 v2 -wartosc zadeklatowana $20 - obylo sie bez oplat.

Jak widac zalezy to w pewnym stopniu od tego czy celnik pobzykal i mial humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie paczki z Chin zwykle lecą DHL i w tym roku, pierwszy raz miałem sytuację, w której mimo, że paczka była lekka i mała i miała zadeklarowaną wartość 20$, dostałem prośbę o podesłanie dokumentów potwierdzających płatność i screen z transakcji w sklepie. No i dostałem vat od ponad 200$ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras swoją drogą kupiłem na oko około 30 rzeczy o zadeklarowanej wartości poniżej 25 $ - nie istotne czy były czy nie były tyle warte, ale nigdy nie były zadeklarowane jako prezent czy cokolwiek innego, zawsze była nazwa sklepu, produkt i cena. Nigdy nie było śladów otwierania, nigdy nikt nie prosił o żadne dokumenty i nigdy nie naliczono żadnych opłat. W całej UE przesyłki poniżej 25€ są zwolnione z wszelkich opłat (choć ten próg pewnie może się różnić) - zniesienie tego jest w planach Komisji UE bo szkodzi konkurencji ale z tego co wiem jeszcze tego nie zrobiono.  

3 minuty temu, Noah napisał:

edition x - wartosc zadeklatowana $20 -zaplacilem €45

Flc8s - wartosc zadeklatowana $20 - zaplacilem €42

he-1000 v2 -wartosc zadeklatowana $20 - obylo sie bez oplat.

Jak widac zalezy to w pewnym stopniu od tego czy celnik pobzykal i mial humor

 

No to już w ogóle jakieś jaja jak sobie arbitralnie naliczają opłaty bez żadnych podstaw. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, awayeah napisał:

@bigmaras swoją drogą kupiłem na oko około 30 rzeczy o zadeklarowanej wartości poniżej 25 $ - nie istotne czy były czy nie były tyle warte, ale nigdy nie były zadeklarowane jako prezent czy cokolwiek innego, zawsze była nazwa sklepu, produkt i cena. Nigdy nie było śladów otwierania, nigdy nikt nie prosił o żadne dokumenty i nigdy nie naliczono żadnych opłat. W całej UE przesyłki poniżej 25€ są zwolnione z wszelkich opłat (choć ten próg pewnie może się różnić) - zniesienie tego jest w planach Komisji UE bo szkodzi konkurencji ale z tego co wiem jeszcze tego nie zrobiono. 

 

Aby być precyzyjnym. Pamiętaj, że każdy UC ma swoje reguły. Są w Polsce UC, które skrupulatnie pilnują przepisów a są takie, które mniej. To, że udało Ci się nie zapłacić wiele razy to świadczy:

1) masz po prostu szczęście

2) UC pod który podlegasz pobłażliwie traktuje tego typu przesyłki W żadnym wypadku nie można jednak sugerować zatem tego jako standard.

 

Ja dziś leciałem po drodze krajowej na pilne spotkanie prawie 200km/h i nie dostałem mandatu, czy zatem mam teraz wszystkich przekonywać, że można tak jeździć bo kolejny raz mi się udało? Przepis mówi jasno, że każdy zakup w sklepie internetowym bądź w firmie za granicą podlega opłatom VAT + Cło nawet od 1 USD

 

 

11 godzin temu, awayeah napisał:

No to już w ogóle jakieś jaja jak sobie arbitralnie naliczają opłaty bez żadnych podstaw. 

 

Wszystko zgodnie z prawem. Jeżeli UC ma wątpliwości co do zadeklarowanej kwoty to ma prawo naliczyć opłaty wg swoich taryfikatorów bez względu na przedstawione dokumenty. Ma to zastosowanie zarówno do wyliczania kosztów transportu oraz towaru. Oczywiście zawsze możesz się odwołać i sądzić ale jak się postawisz to możesz być pewny baaaardzo skrupulatnych kontroli następnym razem a postępowanie kontrolne może się ciągnąć bardzo długo a ponad to zapłacisz jeszcze za każdy dzień magazynowania w DHL bodajże od 3 dnia. Bardzo często w takich wypadkach UC życzy sobie potwierdzeń płatności a nawet pojawiają się pytania o treści korespondencji mailowej w ramach negocjacji cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras właśnie jestem na stronie ministerstwa finansów...

 

"Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę."

 

Podatku nie płaci się dla przesyłek o wartości poniżej 22 EUR, ale rzeczywiście nie dotyczy to zamówień w sklepach internetowych. Tyle, że pewnie rzadko kto to sprawdza.

Niemniej cła dla przedmiotów o wartości poniżej 150EUR nie powinno się naliczać. Chyba, że źle to interpretuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, awayeah napisał:

@bigmaras właśnie jestem na stronie ministerstwa finansów...

 

"Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę."

 

Podatku nie płaci się dla przesyłek o wartości poniżej 22 EUR, ale rzeczywiście nie dotyczy to zamówień w sklepach internetowych. Tyle, że pewnie rzadko kto to sprawdza.

Niemniej cła dla przedmiotów o wartości poniżej 150EUR nie powinno się naliczać. Chyba, że źle to interpretuje

 

Wszelkie zwolnienia masz w rozdziale 3 ustawy - zwolnienia z tytułu importu towarów

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,32,32,670,,20170301,ustawa-z-dnia-11032004-r-o-podatku-od-towarow-i-uslug.html

 

Zwolnienia te nie tylko nie dotyczą zakupów w sklepie internetowym ale także wszelkich zamówień wysyłkowych:

"Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej na podstawie powyższych definicji można wskazać, iż zakupy w drodze zamówienia wysyłkowego winny posiadać następujące cechy:

  • zamówienie nie jest składane osobiście przez kupującego u dostawcy, ale dokonywane jest np. drogą pocztową, telefoniczną, faksem, poprzez Internet,
  • zamówiony towar jest przesyłany, na wskazany przez kupującego adres, przez podmioty wyspecjalizowane w dziedzinie dostarczania przesyłek, np. poprzez pocztę, kuriera, bez konieczności dokonywania osobistego odbioru towarów przez kupującego."

Czy rzadko to sprawdzają? Jak poczytasz na forum to różnie się to rozkłada. Tak jak pisałem są UC gdzie nie ma miękkiej gry i od razu walą z grubej rury np. wspomniany UC Pruszków. Na bazie opini wielu moich znajomych w większości dostawali spore opłaty w tym UC. Zresztą chyba gdzieś na jakimś polskim forum o telefonach z chin jakieś rankingi były kto najczęściej i gdzie dostawał opłaty za zakup telefonów mimo deklaracji oczywiście 20 USD.

 

Z cłem dobrze interpretujesz to ja się rozpędziłem bo pisałem z punktu widzenia firmy choć to w przypadku słuchawek nausznych jedynie 2% 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah 

2 godziny temu, awayeah napisał:

@bigmaras właśnie jestem na stronie ministerstwa finansów...

 

"Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę."

 

Podatku nie płaci się dla przesyłek o wartości poniżej 22 EUR, ale rzeczywiście nie dotyczy to zamówień w sklepach internetowych. Tyle, że pewnie rzadko kto to sprawdza.

Niemniej cła dla przedmiotów o wartości poniżej 150EUR nie powinno się naliczać. Chyba, że źle to interpretuje

wartosc zadeklarowana a wartosc przesylki to tez nie to samo. Hifiman wysylal mi sluchawki HE-1000 V2 o wartosci $2999 a kwote zadeklarowal $20 ... wystarczy ze UC sprawdzi co jest w srodku i latwo moga sie doszukac jaka jest prawdziwa wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem HE400i w grudniu, wtedy gdy rozpocząłem ten temat. Napisałem do Customer Service z prośbą o zadeklarowanie $40. Zapłaciłem 80zł VATu i ogólnie wyszło około 1320zł z wszystkim, więc polecam. Teraz kurs dolara jest tańszy, to wyjdzie około 1200zł, może mniej.
Wczoraj zamówiłem RE400 za $49 + $21 przesyłki, razem wyszło 264zł, napisałem o zadeklarowanie $15. Odpisali mi, że przekazali moją prośbę do departamentu wysyłek, więc myślę, że będzie ok. Tylko że z HE400i były problemy z DHLem. Mianowicie nie dostałem żadnego telefonu, ani maila, że są w UC. Musiałem się sam kontaktować, i wysyłać potwierdzenia przelewu, ale u mnie DHL działa tak, że są dwa oddziały, bo mieszkam na wsi. Gdyby to był Kraków, to można byłoby zapłacić kurierowi na miejscu.
Jeśli RE400 dojdą bez problemów, to moje przyszłe zakupy związane z Hifimanem będą odbywały się tylko przez oficjalną stronę. Bo nie ma sensu płacić +50% ceny za to, że kupimy wygodnie w sklepie albo przez internet. Na HE400i zaoszczędziłem około 1400zł, a RE400 wyszły około 180zł taniej, więc różnice potężne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności