Skocz do zawartości

Sound Blaster ZXR vs ASUS Essence STX II


walle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum , witam wszystkich.

 

Temat będzie dotyczyć ww. kart dźwiękowych zawartych w tytule tematu.

Od kilku lat używałem karty Sound Blaster X-Fi Elite Pro i w połączeniu z amplitunerem oraz kolumnami Yamaha grało to całkiem przyzwoicie.

Niestety X-Fi uległo awarii i pojawiło się pytanie co kupić. Nie jestem audiofilem, ale lubię dobry i czysty dźwięk.

Przewertowałem trochę internet i zwróciłem uwagę że Sound Blaster ma nową kartę ZXR. Ciekawi mnie czy ZXR zagra porównywalnie do X-Fi, gorzej lub lepiej? Karty używam w 99% do słuchania muzyki, a z internetu dowiedziałem się że jest to karta głównie dla graczy i to mnie trochę powstrzymuje przed zakupem.

Zastanawia mnie jeszcze konkurencja Creative, ASUS Essence STX II. Co wybrać?

 

Proszę o rzeczową dyskusję z argumentami za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na karcie stare złącze PCI, to możesz nabyć używkę Xonara ST, np. z Allegro do 500 zł.

jeżeli masz tylko PCI-e, to pozostaje szukać STXa lub nówkę SC808.

Reszta to gniot.

Przymierzam się do złożenia nowej jednostki centralnej komputera. Poczytam o SC808 i oczywiście nie upieram się przy kartach , które podałem. Jestem otwarty na sugestie i propozycje bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz AIM SC808, dokładasz 3x Burson V5i i poniżej tysiaka masz super brzmienie jak na tą cenę (wszystko dasz rade kupic w jednym sklepie). V5i ma tą zaletę, że nie wymaga żadnych modyfikacji karty, bo elegancko zmieści się pod obudową. Test tych kostek był u Kuby na Audiofanatyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew w temacie.

 

 

A może coś na USB, np. polecam z doświadczenia focusrite scarlett 2i2, albo coś z używek M-audio, jakiegoś fastracka czy coś. Miałem kilka modeli i żaden mnie nie zawiódł dźwiękowo.

Wolę raczej wszystko upchnąć w obudowie.

Poczytałem trochę o tej karcie SC808 i chyba faktycznie ją sprawdzę. :) Przed zarejestrowaniem się na tym forum nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności