Skocz do zawartości

Adam F5 i Adam F7


yetijuby

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :)
Temat ponawiany ze względu na brak odp :)
Ogólnie chcę zainwestować w monitorki, przede wszystkim potrzebne mi są do:recording, mastering, mixmastering. Muzyka rap.
Szperając gdzieś po netach i starając sie uczyć technicznych rzeczy oraz zwyższając budżet najpierw 2 potem 4 krotnie :D natknąłem się na ADAMy F5 i F7.
Słuchał ktoś kiedyś i robił test czy faktycznie jest między nimi różnica kolosalna (przydatna do wyżej wymienionych rzeczy) warta prawie 600 zł ?
Zakresy spoko mają obydwa 44 i 50 do 50 tysi brzmi pysznie.
Niestety 1200 to MAX co mogę dać zważywszy na budżet początkowy 300.
Może macie jakieś inne propozycje, biorąc pod uwagę, że wysokie są równie ważne co niskie :)
Używam do nagrywania i odsłuchu obecnie Scarlett Focusrite 2 jako interfesj.
Pomieszczenie nie ma znaczenia - mogę sobie coś zbudować i postawić w kącie pokoju.
Pozdrawiam
Yeti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres częstotliwości jest do operowania na np adobe, poniżej 40 są śmieci np., ale dobrze słyszeć coś w tych zakresach, żeby - o ile można - coś zoperować :)

Btw. właśnie ujrzałem, że cena 700 i 1200 jest za jeden monitor, co wcale nie jest już super ofertą.

Macie jakieś propozycje do 1200 zł za 2 sztuki?

Pozdrawiam,
Yeti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1200 zł za dwie sztuki powinny zmieścić się Presonusy Erisy E5. Zresztą pamiętaj, że ceny za monitory praktycznie zawsze podawane są dla jednej sztuki.

Presonusy nie mają wstęgi jako głośnika wysokotonowego, więc siłą rzeczy zakres do góry będą miały niższy, chociaż osobiście nie zauważyłem, żeby miały jakieś braki w tym paśmie. No i trzeba brać pod uwagę, że subbasu też nie mają zbyt wiele, bo niestety z takiego 5 calowego głośnika cudów się nie stworzy.

 

Jednak ogólnie fajny sprzęt, u mnie działają jako zestaw typowo konsumencki (tylko do słuchania muzyki) i biorąc pod uwagę cenę to nie mam większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopec,

Właśnie wczoraj je molestowałem w internetach.
Jeszcze podobaja mi sie krk rp5 g3, też 5 calówka, ale na testach calkiem spoko wypada.
z basem wiem :) chodzi mi bardziej o szczegóły, żebym słyszał wszystkie syfy i mógł je naprawić/wyeliminować.
pozdrówki men, dzięki że napisałeś :)
y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci konkretnego modelu nie polecę, ale za to dam ci kilka rad.

Jakichkolwiek byś nie wybrał to najważniejsze przed zabraniem się do miksowania jest poznanie ich, zrozumienie jak grają, najlepiej na utworach które lubisz i do jakości których dążysz. Do takich "chirurgicznych" zabiegów na sub-basie jakie chcesz wykonywać to trzeba mieć już spore doświadczenie. Poza tym, na to jak będziesz słyszał niskie częstotliwości będzie miała duży wpływ akustyka pomieszczenia, o wiele większy niż w przypadku średniego i wysokiego zakresu. Może się okazać że będziesz walczył z czymś czego wcale nie ma w nagraniu a jest jedynie efektem odbijania się fal od ścian. Przy słabej adaptacji akustycznej niższe zejście woofera może przynieść więcej szkody niż pożytku. A tak w ogóle jeśli jesteś początkowym artystą to prawdopodobnie większość twoich słuchaczy będzie odsłuchiwała twoje utwory na sprzęcie który nawet nie schodzi poniżej 60Hz, więc tych twoich starań i tak nie usłyszą. Nie ma co się przejmować specyfikacją, na początek zakres polecanych 5 calowych monitorów ci wystarczy. Jak kiedyś dorobisz i będzie ci brakowało basu to sobie wymienisz na lepsze. Najważniejsze i tak jest zacząć coś robić i ćwiczyć.

W skrócie: kup najdroższe na jakie cię stać i do roboty :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to ujął Lirick, nie kombinuj tylko się najpierw weź za solidną naukę realizacji dźwiękowej :). Za parę lat ostrej nauki możesz zacząć sobie podwyższać progi i polepszać posiadany sprzęt, a na razie kup to, na co Cię stać i zacznij zabawę. Jak po jakimś czasie nie wymiękniesz, to jest to super zabawa na całe życie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności