Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki - specyficzne wymagania - budżet 1200 zł (+/- 200 zł)


GGnoRE

Pytanie

Cześć,

 

Zacznę od tego, że jestem laikiem i przeczytałem kilkanaście wątków na temat słuchawek w ostatnie dni jednakże nadal jestem w kropce.

 

Pierwszy dylemat, nie wiem czy chce słuchawki dokanałowe czy wokół uszne.

 

a) Będą używane najczęściej jako słuchawki przenośne z telefonem samsung galaxy s6 ale również muszę używać słuchawek w pracy (częste rozmowy telefoniczne, muzyka itp)

Pracuję w miejscu gdzie bardzo często prowadzone są głośne rozmowy i skupić się nie mogę więc muszą bardzo dobrze wyciszać to co się dzieje na zewnątrz oraz bardzo często lubię słuchać głośnej muzyki i nie chciałbym, żeby było słychać na zewnątrz czego akurat słucham :))

B) muszą mieć mikrofon do prowadzenia komfortowej rozmowy (ale nie taki jak dla gracza xD powinien on być jak najmniejszy coś na zasadzie: Samsung GS6 Hybdrid (EO-EG920BWEGWW), http://www.ceneo.pl/38366051

c) muszą być wygodne! jest to dla mnie bardzo ważne, przebywam w słuchawkach długi czas codziennie i najlepiej aby ergonomia użytkowania była maksymalna jaka jest do uzyskania w budżecie.

d) powinny być wytrzymałe i wytrzymać więcej niż gwarancja ewentualnie z wymiennym kabelkiem ponieważ 100% moich słuchawek psuły się własnie na zgięciu kabla po około 2 latach:(

 

Czy chce słuchawki wokół uszne czy dokanałowe? Sam nie wiem ... Jestem raczej nastawiony na słuchawki dokanałowe bo: w lecie zdecydowanie wygodniej i ucho się nie poci i nie jest gorąco i w ogóle wygląda to lepiej w np: autobusie. (aktualnie posiadam SS siberia v2 i nie jestem w stanie w nich wysiedzieć dłużej niż godzinę stacjonarnie bo mi gorąco w uszy nie mówię już o tym, że nie wyobrażam sobie podróżowania w takich słuchawkach, wyglądałbym komicznie ;)

 

Z drugiej strony posiadam słuchawki NU Force NF-NE 700x i jest to dla mnie szczyt braku ergonomii... słuchawki bez przerwy wypadają z ucha (być może nie jestem w stanie dopasować nakładek silikonowych) ale generalnie strasznie mi w nich nie wygodnie. Posiadam również słuchawki dodawane do telefonu samsung s6 (http://www.ceneo.pl/38366051) i ergonomicznie miliard lat świetlnych lepiej niż NU Force jednakże one w ogóle nie tłumią tego co się dzieje na zewnątrz jak i również jak słucham głośniej muzyki to pół autobusu słucha ze mną co mnie bardzo irytuje :)

 

W związku z tym, szukam słuchawek, które raz na zawsze rozwiążą wszystkie moje problemy! Skłaniam się ku: SENNHEISER IE 8I ale sam nie wiem ... może ja źle podchodzę do tematu i z moimi wymaganiami powinienem poszukać czegoś wokół usznego? Da się w ogóle w takim sprzęcie wytrzymać w lecie na zewnątrz? (SS siberia v2 to można wytrzymać ale chyba przy -10 stopni jako nauszniki :)). No i nie chciałbym wydać 1200 zł za sprzęt, w którym będę się czuł jak w NU Force NF-NE 700x, gdzie ergonomia słuchawek samsunga za 60 zł bije je na głowę.

 

Słucham generalnie spotify i wszystkiego począwszy od radia skończywszy na rock/metal. Chciałbym po prostu coś co będzie mega wygodne, dźwięk będzie bardzo dobrej jakości, łatwo będzie mi w nich rozmawiać oraz nie będę słyszał otoczenia jak i otoczenie nie będzie słyszało mnie. Dokanałowe czy wokół uszne? Chyba dokanałowe ale może jestem skrzywiony przez SS siberia? może istnieją wokół uszne, które spełnią moje oczekiwania?

 

Być może moje wymagania da się załatwić za pomocą 50% budżetu?

 

Bardzo długi post mi wyszedł jednakże chciałem przekazać wszystko najdokładniej jak potrafię.

 

Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi,

Pozdrawiam

Edytowane przez GGnoRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak lubisz brzmienie nuforce, to etymot8c omijaj z daleka. W porównaniu do 700tek tam bas nie istnieje. Natomiast jeśli brzmieniowo chciałbyś odchudzić dźwięk i dostać jasne, szczegółowe brzmienie z mikrofonem, to mam dobrą wiadomość - etymotic hf5. Do nich też można dorobić custom tips. Kabel, o ile nie zmiażdżysz przetwornika, do nich też dorobisz. Mam i er4s i hf - brzmieniowo nie dzieli ich tyle na ile różnica w cenie by sugerowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie piszę nic więcej o dźwięku bo się na tym nie znam, moim planem było dostać kilka propozycji i spróbować je odsłuchać gdzieś w Krakowie :)

 

Poczytałem trochę o tych Etach i jestem trochę sceptycznie nastawiony. Zakładanie i ściąganie ich to z tego co ludzie piszą jakaś dziwna sprawa(plus do tego dla niektórych mało wygodne a ergonomie stawiam na bardzo wysokiej pozycji) a w robocie ktoś o coś zapyta trzeba na 15 sekund wyciągnąć jedną słuchawkę, usłyszeć, odpowiedzieć i można powrotem założyć słuchawkę. Chyba sobie tego nie wyobrażam takiej sytuacji w przypadku Ety:). Spróbuję poszukać ich gdzieś w Krakowie, może się znajdą.

Edytowane przez GGnoRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można do nich założyć niebieskie startipsy od westone i iest git. Ja tak rozdziewiczyłem ucho - teraz słucham na choinkach. Nawet na dużych, choć wolę małe. Moja siostra, która w audio jest niezorientowana, uważa je za ultrawygodne i niewypadające (małe choinki). Żona ich nienawidzi i powiedziała, że nigdy nie założy. Do tego możesz je zrobić w CA, a wtedy będą dopasowane.

Co do wyciągania z ucha w pracy - czy to hf3, czy zwykłe doki - wyciąganie ich z ucha co chwila jest irytujące :)

Wóz albo przewóz - na przerąbane dni, kiedy każdy coś chce, mam otwarte r70x - ściszam trochę i gadam bez zdejmowania :)

Jak mam się odciąć - etymotic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a tak się zastanawiam jeszcze czy faktycznie słuchawki wokół uszne są słabe pod moje wymagania? jak wyżej napisałem, skłaniam się do dokanałowych ale nie odrzucam całkowicie wokół usznych.

 

i kolejne pytanie: rozumiem, że do andoida to się nadalą HF2, jaki przedział cenowy dla tego modelu jest ok i gdzie go najlepiej kupić? na allegro jest tylko jedna aukcja i akurat HF2 może nie jest to najgorsza cena?

 

http://allegro.pl/sluchawki-hf2-marki-etymotic-i6128476939.html

 

Dzięki i pozdro!

Edytowane przez GGnoRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz bliźniacze modele hf2, hf3 i hf5. HF3 mają pilota kompatybilnego z iphonem i mikrofon. Nie pamiętam która wersja jest androidowa z mikrofonem, a która bez mikrofonu. Wydaje mi się, że hf5 są bez mikrofonu.

Wejdź np. na stronę audiomagic to zobaczysz które są które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności