Skocz do zawartości

Odtwarzacz przenośny FiiO X1 vs xDuoo X3 vs Iphone 5S vs smartfon


  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które urządzenie da najlepszą jakość?

    • FiiO X1
      4
    • xDuoo X3
      11
    • Iphone 5S
      2
    • Samrtfon za ok. 1500zł
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Co będzie lepszym odtwarzaczem audio dla słuchawek pokroju Shurki SRH440, ATH-MSR7 lub Beyery DT-150? Odtwarzacz muzyki za około 500zł czy telefon za około 1500zł? Pojęcia nie mam jak jakościowo wygląda granie odtwarzaczy przenośnych przy telefonach?

 

Uprzedzając pytania - niestety nie mam możliwości odsłuchania. Najbliższe sklepy 200km, dlatego bardzo proszę o pomoc, bo mogę zamówić tylko wysyłkowo, a nie stać mnie aby wziąć wszystko na raz i potem 3 odesłać. Postarałem się przejrzeć forum i wybrać najsensowniejsze opcje w wyznaczonych budżetach, pomijając smartfona bo tu się kompletnie nie znam i nie nadążam za tym co się w tej branży dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te atehy polubiłyby się z x1. On ma taką specyficzną bułę na przełomie basu i średnicy i ta buła powinna fajnie im zrobić. Dt150 - tu co najmniej xDuoo X3, ale też mogą być niedosterowane - one lubią jak je popchnąć wzmakiem.

440 - xDuoo X3. Po prostu - on gra lepiej od X1, ale nie z każdymi słuchawkami wypadnie lepiej od fiio. W przypadku shurów akurat tak będzie.

Słuchawki już masz? Od tego wypadałoby zacząć. Te trzy modele mają rozbieżne sygnatury i wymagania prądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRH440 mam, dokupuję do nich MSR7 lub DT-150., choć większe prawdopodobieństwo jest że nabędę MSR7, więc będzie konfiguracja SRH440 + MSR7. Nie jestem jakoś wymagający co do dźwięku, ale żeby to grało dużo lepiej od tych sandisków za 150-200zł, bo zwykły samrtfon zmasakrował jakościowo te sandiski w połączeniu z SRH440.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć głosów w ankiecie nie jest za wiele, to zdecydowanie polecany jest xDuoo X3. Czytając internet również chwalą tego grajka, tylko mam pytanko. Ktoś gdzieś napisał, że ma być Rockbox z fajnym EQ na xDuoo X3. Prawda to i kiedy będzie? Czy Rockbox znacząco polepsza odtwarzanie muzyki? Mógłby ktoś mi przybliżyć ten temat?

 

Druga sprawa, pierwszy raz w życiu usłyszałem o Rockboxie, to można na telefonie też zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapamiętaj jedną, bardzo ważną rzecz - rockbox nie polepsza brzmienia grajka. ma parę ficzerów typu EQ, którymi możesz sobie dopasować brzmienie pod siebie, ale nie jest to skok jakościowy, tylko zmiana na taką, która ci bardziej leży

 

kiedy będzie? as soon as possible ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy rozumiem, że to nie polepszy samego grajka czy jego parametrów, ale pamiętam jak instalowałem różne odtwarzacze na telefonie kiedyś, to każdy troszkę inaczej grał. Jedne grały troszkę lepiej, inne troszkę gorzej i bardziej rozchodzi mi się o to, czy taki Rockbox to będzie to co zagra bardzo dobrze? Że tak powiem, czy oprogramowanie Rockbox potrafi w dobrym stopniu wykorzystać sprzęt? Bo jak wiemy, software również w jakiś sposób wpływa na możliwości sprzętu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć głosów w ankiecie nie jest za wiele, to zdecydowanie polecany jest xDuoo X3. Czytając internet również chwalą tego grajka, tylko mam pytanko. Ktoś gdzieś napisał, że ma być Rockbox z fajnym EQ na xDuoo X3. Prawda to i kiedy będzie? Czy Rockbox znacząco polepsza odtwarzanie muzyki? Mógłby ktoś mi przybliżyć ten temat?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/138005-xduoo-x3-rockbox/#entry1328665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności