Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 500 zł - Sennheiser Momentum?


Avantu

Pytanie

Witam! Poszukuje słuchawek których używać będę głównie w domu. Słucham głównie muzyki elektronicznej, rapu, rzadziej pop, metal. Zależy mi najbardziej na dobrym basie i sub basie. Średnica najlepiej nie za bardzo schowana, góra żeby nie była za ostra. Używać je będę głównie z Prodigy HD2, rzadziej z LG G Flex 2. Do tej pory używałem CAL2 które się połamały, aczkolwiek grały fajnie, chciałbym coś o klasę wyżej o ile to możliwe. Miałem także Shure 750 DJ które także mi się podobały choć basu mogły mieć więcej, AKG K267 które jakościowo grały bardzo fajnie ale basu także mogło być więcej, grały bardziej studyjnie, monitorowo. Myślałem nad Sennheiser Momentum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pro80 słuchałem w wersji QPAD QH90 i jakoś nie wywarły na mnie szczególnego wrażenia, wolałbym coś "o klasę lepszego". Zresztą z tego co pamiętam miały dość schowany środek.

 

//Edit: Może ktoś się wypowiedzieć o Sennkach? Za 500 zł kupie używki bez problemu. Wydają się fajne z tego co o nich czytam.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum 1 czy 2? Druga wersja podobno lepsza (nie słuchałem żadnej niestety).

 

Ciekawe są Panasonici RP-HD10, potrafią przyłoić basem, również tym niskim, średnica na swoim miejscu. Tylko góra może być problematyczna jeśli masz jaśniejsze źródło (nie znam Twoich sprzętów), najlepiej jakby ją wygładziło nieco. Dobra szczegółowość. Dla mnie to takie HD6000 na sterydach :). Ładne, wygodne i dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Poszukuje słuchawek których używać będę głównie w domu. Słucham głównie muzyki elektronicznej, rapu, rzadziej pop, metal. Zależy mi najbardziej na dobrym basie i sub basie. Średnica najlepiej nie za bardzo schowana, góra żeby nie była za ostra. Używać je będę głównie z Prodigy HD2, rzadziej z LG G Flex 2. Do tej pory używałem CAL2 które się połamały, aczkolwiek grały fajnie, chciałbym coś o klasę wyżej o ile to możliwe. Miałem także Shure 750 DJ które także mi się podobały choć basu mogły mieć więcej, AKG K267 które jakościowo grały bardzo fajnie ale basu także mogło być więcej, grały bardziej studyjnie, monitorowo. Myślałem nad Sennheiser Momentum.

 

Do 500zl nie kupisz Momentum 2, a wersja 1 jest IMO słaba.

 

HD10 grają spokojnie jak słuchawki w okolicach 1000zł, ale góry będzie dla Ciebie za dużo. Pomyślałbym w takim razie o PRO80 lub HP100. Może Philipsy A5Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD10 mnie nie przekonują. Jak pisałem, PRO80 słuchałem w wersji QPAD QH90 i nie byłem zachwycony. Philipsy A5Pro wg. zakupek.pl mają braki w subbasie - odpada. HP100? Ciekawe słuchawki. Słuchał ich ktoś może?

 

/Edit: Z tego co czytam HP100 są dosyć zależne od źródła.. Prodigy HD2 wydają mi się raczej niezbyt ciemnym i ciepłym źrodłem.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niedawno kupiłem Audio Technica ATH-A500X, taki raczej nieznany temat, słucham elektroniki w 99% i są powiem szczerze bardzo fajne, masz ofertę za 499zł, po przecenie na ceneo, lub w salonie Hi-fi design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum 2 ze swoim prężnym basem mogą być świetne do elektroniki. Wykonane są fenomenalnie, ale rzeczywiście nie są do 500. Dt990 Pro jak mogą być otwarte.

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie trzy, a zwłaszcza M50x i K551 są przerobione wzdłuż i wszerz na tym forum, poczytaj tematy z recenzjami.

Custom One Pro też chyba są zrcenzowane.

 

Mobilnie pisane

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie trzy, a zwłaszcza M50x i K551 są przerobione wzdłuż i wszerz na tym forum, poczytaj tematy z recenzjami.

Custom One Pro też chyba są zrcenzowane.

 

Mobilnie pisane

Domładnie. K551/550 zrecenzowane na zakupku i u audiofanatyka. M50 i Custom One Pro na zakupku. Tylko poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak - jeśli tylko nie potrzeba wielkich ilości, to jedna z najlepszych opcji. Pod każdym innym względem wymiatają, np. sceną i stereofonią, które dla mnie osobiście są co najmniej równie ważne w elektronice.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ośmielę się nie zgodzić - K551 nie mają mocnego basu i subbsasu. Na pewno nie jest on niedobry :)

Jakiś super dobry też nie jest. Generalnie dla mnie osobiście K551 to takie w miarę spoko słuchawki z dobrą sceną, mało muzykalne, sprzedałem je po dwóch tygodniach. M50x miałem prawie rok, sprzedałem je i w sumie do tej pory żałuję. To były jedne z moich ulubionych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co do tysiąca mamlepszy subbas i ogólnie bas? Dla mnie w m50 czy dt770 wcale lepszy nie jest. Fajnie schodzi, w miarę równy i nie rozłazi się na średnicę. Trudno nazwać go słabym technicznie. Mało go jest - tu zgoda, ale jak się zaadaptowałem do jego ilości, to dopiero r70x są w tym aspekcie lepsze. Dt990 dudnią przy nich, dt770 za bardzo midbas eksponują. Dt150 są cudne, ale bez minimum klona nie podchodź :)

Na tle sprzętów które miałeś można je nazwać słabszymi, ale w swojej cenie bronią się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności