Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne do filmów i muzyki max 300zł


White Tiger

Pytanie

Witam.

Szukam słuchawek, które dobrze dobrze sprawdzą się podczas oglądania filmów, seriali i słuchania muzyki (rock, metal, muzyka filmowa)

Używane będą przez 90% czasu pod komputerem z kartą Aim SC8000.

 

Obecnie posiadam Philipsy SHP5401, jestem z nich zadowolony, ale najwyższy czas na zmianę na coś lepszego.

Zależy mi na tym aby słuchawki były wygodne, wolałbym w miarę możliwości welurowe pady od skórzanych.

Nie oglądam jakoś szczególnie dużo filmów akcji, więc mocne uderzenie basem nie jest dla mnie priorytetem, ale też nie miałbym nic przeciwko ;) Jednak bardziej zależy mi na szerokiej scenie.

Dobrze gdyby w zestawie posiadały kabel tak 3M aby już nie stosować żadnych dodatkowych przedłużek.

 

Szukałem odpowiedzi w innych tego typu tematach na forum, ale nie znalazłem nic satysfakcjonującego.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O SHP9500 kiedyś czytałem, dzięki za przypomnienie. Odświeżyłem sobie teraz kilka recenzji i trochę obawiam się wąskiej sceny, bo co do tego opinie były zgodne, mimo że to słuchawki otwarte to w tym aspekcie mają braki. Chyba, że niepotrzebne moje obawy?

 

Natomiast jedyne Takstary hi2050, które znalazłem to używki z komisu w mało atrakcyjnej cenie (250zł).

Edytowane przez White Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy założeniu, że na stockowym kablu dźwięk by mi nie odpowiadał, a oryginalne pady były niewygodne ;)

Poza tym kabel po wymianie wygląda na bardzo krótki, z odpowiednim przedłużaczem to już ponad 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O SHP9500 kiedyś czytałem, dzięki za przypomnienie. Odświeżyłem sobie teraz kilka recenzji i trochę obawiam się wąskiej sceny, bo co do tego opinie były zgodne, mimo że to słuchawki otwarte to w tym aspekcie mają braki. Chyba, że niepotrzebne moje obawy?

 

Natomiast jedyne Takstary hi2050, które znalazłem to używki z komisu w mało atrakcyjnej cenie (250zł).

http://www.ceneo.pl/27975905

 

albo bezposrednio:

http://www.avstore.pl/takstar-hi2050-otwarte-sluchawki-hifi.html

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zapytaj w mp3store albo audiomagic. Ja niedawno brałem w audiomagic. Może jeszcze mają, tylko ze strony zniknęły.

Masz jeszcze o identycznej budowie, ale te są mocno ciemne:

http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/superlux/21133-superlux-hd330-4710423848313.html

HI2050 to takie trochę połączenie budowy tych hd330 i brzmienia hd668b.

Aczkolwiek hd330 źle nie grają.

@Play powinien potwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie faktycznie nic ciekawszego niż HI2050 i Shp9500 nie znajdziesz. Na twoim miejscu wybrałbym Philipsy bo to już wyższa półka względem jakości wykonania, odpinany kabel i większa wygoda. Jakość dźwięku też po stronie Philipsów moim zdaniem.

 

Do 300 zł możesz jeszcze szukać używanych starszych modeli Sennheiser: HD540, HD560, HD565 itd. Reprezentują lepszy dźwięk ale wiadomo, że czasem trzeba do takich egzemplarzy doinwestować nowe pady, gąbki wewnątrz lub kabel.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(...) Na twoim miejscu wybrałbym Philipsy bo to już wyższa półka względem jakości wykonania, odpinany kabel i większa wygoda. Jakość dźwięku też po stronie Philipsów moim zdaniem.(...)

W recenzjach tych słuchawek jest sporo na temat odtwarzanej muzyki, a czy mógłbyś powiedzieć parę słów o wrażeniach z oglądania filmów na tych Phillipsach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy czego oczekujesz. Ja oglądając film, siedząc w słuchawkach 2-3h oczekuję, że dźwięk nie będzie męczył, czyli Góra nie będzie ostra, nadmiar basu nie będzie męczył, dialogi będą dobrze słyszane a ścieżka dźwiękowa cieszyć ucho. Dodatkowo wygoda noszenia nie będzie odwracać uwagi od oglądanego materiału.

I przy takich oczekiwaniach sprawdzają się idealnie (biorąc pod uwagę budżet).

 

Jeśli oczekujesz 'efektu kinowego' gdzie słuchawki przy każdym wybuchu będą wprawić czaszkę w wibracje jak podbity bas w subwooferze to szukaj słuchawek zamkniętych, jak np. Takstar HD6000, jeśli dość wygodne to akg k550 MK2 ale to ponad budżet.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem przyzwyczajony do wygody otwartych SHP5401, więc bliżej mi do pierwszego przykładu. Patrząc na budowę Takstarów HD6000 to sądzę, że dłuższe użytkowanie byłoby dla mnie męczące. Mam też AKG K518DJ i używam ich tylko na zewnątrz, bo siedzenie w nich dłużej niż godzinę jest już mocno odczuwalne.

Moje oczekiwania można najkrócej przedstawić - więcej i lepiej w stosunku do SHP5401, z których jestem zadowolony, ale które swoje już przesłużyły :)

 

Akurat tak się składa, że wczoraj byłem w Media Markt i miałem okazję przesłuchać kilka utworów na K550 MK2 (razem z Touch 4G). Czasu poświęciłem im trochę zbyt mało na konkretną ocenę, ale już wiem, że nie mógł bym słuchać tych słuchawek na co dzień. Nie wiem jak w filmach, ale w muzyce zbyt detaliczne i neutralne granie dla mnie w dłuższym odsłuchu. Choć może to kwestia przyzwyczajenia do tego typu przekazu dźwięku, niemniej wszystko i tak rozbija się o ponad 2-krotnie wyższą cenę. Niestety Sennheiser 558 nie dałem rady sprawdzić, bo nie miałem przejściówki z dużego jacka na mały.

 

Jeśli w tej cenie faktycznie nie ma już innych, ciekawszych propozycji to pozostaje podziękować wszystkim za udzielone porady, do końca tygodnia pewnie podejmę decyzję co do konkretnego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytając twoje odczucia jestem właściwie pewny, że shp9500 spełnią twoje oczekiwania.

 

Hi2050 też są wygodne ale nie aż tak. Nacisk pałąka na głowę jest większy i welur w Takstarach jest lekko 'gryzący' skórę. Tak jak pisałem wcześniej, możesz jeszcze polować na vintage Sennheisera, np. HD540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności