Skocz do zawartości

Kino domowe stereo do 6000 złotych.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kina domowego stereo do 6000 złotych. Chciałbym na tym słuchać muzyki w stylu rock, poprock. Pokój ma 28m2, akustyka jest w miarę dobra ,bo miałem kiedyś zestaw stereo i nie było problemów z rezonansami i basem ( a podobno z tym najgorzej).

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kina domowego, czy stereo ? Bo w moim rozumieniu Kino domowe, to zestaw najprościej mówiąc kinowy czyli z zestawem głośników w systemie 5.1. Także raczej sformułował bym to jako 'SZUKAM WZMACNIACZA STEREO' - będzie prościej Ci odnaleźć pomoc :)

 

Kolejna kwestia dotyczy tego, czy w 6000 wchodzi sam amplituner, czy też chcesz głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie trzeba :)

 

 

Jeśli ma być to stereo, proponuję wejść w marki ogólnie znane - Onkyo, Denon, Marantz,Tannoy, Klipsch, Nad- bez jakiejś wielkiej egzotyki. Łatwiej będzie to odsprzedać w razie chęci wymiany, warto też zwrócić uwagę na to, aby brzmienie było dość neutralne, chyba że masz jakieś specjalne preferencje.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej neutralności to bym nie przesadzał, bo każdy jednak ma jakieś swoje preferencje i każdy sprzęt gra "jakoś", dlatego patrycjusz22- napisz jaki dźwięk lubisz, czy masz jakieś doświadczenie w tej kwestii i co lubisz w muzyce?

 

Zgadzam się z tym, żeby kupić coś uznanych marek. 6 tysięcy to sporo pieniązków, szczególnie jeśli szukasz sprzętu używanego. Kupując nowy, ograniczasz trochę pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby sprzęt jak najwierniej przenosił to co leci, bez specjalnego podbijania basu czy sopranu. Jako że słucham dużo rocka, to dobrze żeby zestaw był dynamiczny i grał selektywnie. Preferuję sprzęt nowy z dwóch powodów. Po pierwsze chcę aby miał gwarancję, po drugie mam działalność i potrzebuję faktury vat. Jest to mój początek zabawy z audio video, dlatego chcę coś działającego i sprawdzonego na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za 6 tysięcy nie poszalejesz za bardzo. Przy używkach , za 6 kupisz sprzęt, który kosztował wcześniej z 9-10 tysięcy. Przy nowym, płacisz za to, że stało w sklepie. To nie szczoteczka do zębów. Tak jak z autami, ja wolałbym używane audi a6, zamiast nowej skody fabii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą pkpowner. Więcej zyskasz kupując używkę, rozważ to jeszcze.

Jeśli nowe, grające naturalnie to polecam zapoznać się z Onkyo i Tannoy'em. Jeśli interesuje Cię trochę bardziej zadziorne granie, to Yamaha. Jest sporo jaśniejsza. Jeśli chcesz kolumn z charakterkiem, to warto posłuchać Klipscha. Z tej plejady ja jednak obstawałbym przy miękkich Tannoyach. Za 3 z kawałkiem dostaniesz nowe Mercury 7 + jakiś wzmaczek.

 

p.s

Ja też mam skodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ? Absolutnie nie. Będzie jazgotliwa, do rocka się nie nadaje, tym bardziej jeśli chcesz żeby grało naturalnie. Wiem, bo miałem już trochę gratów w życiu.

Po co podbijać i podkręcać cyfrowym brudem śrubę, skoro w samych nagraniach już jest to co trzeba? Ja polecam NAD C356BEE i Klipscha rf62. Fajny wzmaczniacz, kolumny dość naturalne, fajnie sprawdzą się do rozrywkowego grania, mieścisz się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o hybrydach ? Chodzi mi o amplitunery sieciowe. Chciałbym żeby sprzęt grał w stereo, ale żeby miał kilka funkcji dodatkowych, takich jak w amplitunerach kina domowego. Zależy mi na wifi, spotify, dużo słucham z internetu. Stąd też tak nazwałem poniekąd mój temat, ale doczytałem się że typowe amplitunery kina domowego robią masakrę z dźwiękiem stereo. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wierzę, skoro tyle osób o tym pisze że amplitunery 5.1 rozfazowują dźwięk. Znalazłem w internecie Yamahę R-N500, Denona AVR-X2200W i Onkyo TX-8150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopłacać do funkcji sieciowych już lepiej kup normalny amplituner i do niego Chromecast Audio.

 

edit: Poprawka, chodziło mi o Chromecast. Chromecast Audio nie ma wyjścia cyfrowego, tylko analogowe.

Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiem ile w tym prawdy, ale wierzę, skoro tyle osób o tym pisze że amplitunery 5.1 rozfazowują dźwięk. Znalazłem w internecie Yamahę R-N500, Denona AVR-X2200W i Onkyo TX-8150.

 

Rozfazowują? Tam jest po prostu sporo poszerzaczy, magicznych sztuczek, które podkolorowują sygnał, może też rozfazowując sztucznie poszerzają. Sporo w tym prawdy, ale czy ja wiem , czy to aż taki całkowity dramat i uszy więdną przy puszczeniu muzyki z 5.1 ? Jak kto lubi :)

Ja też bym raczej odpuścił Yamahe przy takich założeniach brzmienia.

Żeby było jasne, do Skody nic nie mam i nie chciałem nikogo tu urazić (raczej pokazać pewien mechanizm), bardzo fajne autka robią. Szczególnie te nowe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopłacać do funkcji sieciowych już lepiej kup normalny amplituner i do niego Chromecast Audio.

 

edit: Poprawka, chodziło mi o Chromecast. Chromecast Audio nie ma wyjścia cyfrowego, tylko analogowe.

a jak to właściwie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smartfona albo komputera przesyłasz obraz i dźwięk po wifi do Chromecasta. Chromecasta podłączasz po HDMI do amplitunera jeśli jest takie wejście (w większości przypadków działa), albo do HDMI w telewizorze i optykiem z telewizora do DACa lub amplitunera. Ewentualnie Chromecast Audio kablem jack>RCA do amplitunera, ale wtedy jesteś skazany na DAC w Chromecaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi obiecująco ! Dobra alternatywa, w przypadku gdzie masz fajne stare klocki nie chcesz zmieniać, a dodać funkcjonalność wifi i innych streamingowych bajerów !


(...)

Znalazłem w internecie Yamahę R-N500, Denona AVR-X2200W i Onkyo TX-8150.

 

Yamaha - moje zdanie już znasz. W kwestii tej sieciówki jest podobnie podejrzewam, choć nieźle wyposażona.

Denon - to jest chyba amplituner 5.1 z tego co widzę.

Onkyo - z tego zestawienia brałbym to, choć nie słyszałem jak to gada, to opinie są dobre.

Edytowane przez micher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopłacać do funkcji sieciowych już lepiej kup normalny amplituner i do niego Chromecast Audio.

 

edit: Poprawka, chodziło mi o Chromecast. Chromecast Audio nie ma wyjścia cyfrowego, tylko analogowe.

Chromecast audio ma wyjście cyfrowe, małe optyczne :-). Opisałem jego działanie na forum w skrócie forum.mp3store.pl/topic/134690-chromecast-audio

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę za godzinę na odsłuch kilku urządzeń.

Co do Chomecast to świetna alternatywa i rozważam ją, ale chyba jednak zdecyduje się na all in one. Muszę zobaczyć jak te sieciówki działają w praktyce. Jakieś ostatnie słowa doświadczonych słuchaczy, przed pierwszym odsłuchem ?


 

Zamiast dopłacać do funkcji sieciowych już lepiej kup normalny amplituner i do niego Chromecast Audio.

edit: Poprawka, chodziło mi o Chromecast. Chromecast Audio nie ma wyjścia cyfrowego, tylko analogowe.

Chromecast audio ma wyjście cyfrowe, małe optyczne :-). Opisałem jego działanie na forum w skrócie forum.mp3store.pl/topic/134690-chromecast-audio

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Małe optyczne, czyli w kształcie mini jack z końcówką światłowodową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można kupić przejściówkę do zwykłego optycznego kabla albo od razu z jednej strony jack optyczny a z drugiej zwykły.

Byłem kilka razy w serwisie audio, który zajmuje się naprawą sprzętu poza gwarancja i miałbym opory przed zakupem takiego amplitunera sieciowego. Facet oprócz różnych sprzętów vintage miał tam całe góry podobnych amplitunerów ze średniej i niższej półki z obsługą spotify. Mówi, że psują się na potęgę, najczęściej zimne luty, ******ly typu kondensatory do wymiany ale sam fakt, że tak świeże sprzęty psują się nie napawa chęcią do zakupu.

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest też Auralic Aries Mini ale w tym budżecie to zbyt duży koszt moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie sprzęty - z samochodami i komórkami na czele są od 15 lat robione tak, aby zepsuły się po gwarancji. Moja pralka działa od 20 lat. Pralka mojej siostry (kupiła ją w tym roku) popsuła się dwa razy.

 

Dlatego jeśli sprzęt - to albo vintage, albo nowy z gwarancją ;) Ja mam parę klocków z przed 2-3-4 lat i póki co żyją, co nie potwierdza reguły :) Ludzie często zapominają o tym, jak tego używać - zastawiają otwory wentylacyjne i grzeje się to na potęgę. Zajmuje się serwisem sprzętu i jestem wierny japońskim rozwiązaniom, bo póki co mają jeszcze kulturę wykonania jako taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiliście tymi serwisowymi tematami, ale mam świadomość, że niestety teraz tak już się produkuje.

Co do odsłuchu to sprawdziłem dzisiaj Onkyo, Yamahe i Denona w widełkach 2200-3500. Wybór padł chyba ostatecznie na TX8150 ONKYO. Brzmieniowo i w kwestii obsługi wydał mi się najsensowniejszym wyborem. Wszystko to zagra najprawdopodobniej z Klipsch rf 62. Jeszcze jutro zrobię jedno podejście z ulubionymi płytami. Co myślicie o tych sprzętach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności