Skocz do zawartości

Głośniki do komputera do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam prośbę o pomoc w wyborze głośników komputerowych, oraz kilka pytań dodatkowych. Chciałbym głośniki które zmieszczą mi się na biurku. Mój pokój ma wymiary 2,5 x 5. Biurko stoi na ścianie 5 (jeżeli to ma znaczenie). Nie potrzebuję jakieś super mocy. Użytkowanie głośników to 40% gry, 30% muzyka, 30% filmy. Przeglądając forum wziąłem na cel trzy modele.

1. Edifier R1600TIII (mój faworyt dobra cena, mały wymiar, ale brakuje wejścia na słuchawki)

2. Microlab solo6c (wybór alternatywny)

3. Behringer MS20/MS40 (tutaj raczej celowałbym w używkę, mają wejście na słuchawki).

 

Druga sprawa jest źródło dźwięku. Na chwilę obecną posiadam dwie karty dźwiękowe: zintegrowaną Realtek High Definition Audio, Creative audigy SE ze zmodyfikowanymi sterownikami X-FI. Które źródło będzie lepsze. W chwili obecnej stosuje trochę dziwne rozwiązanie, ponieważ słuchawki są podłączone do creative, a głośniki do zintegrowanej. Zależy mi na tym aby zrezygnować z niepotrzebnego przełączania się między kartami w sterownikach i mieć możliwość używania słuchawek na przemian z głośnikami. Tutaj proszę o poradę jak to zrobić.
Czy szukać koniecznie głośników z wejściem słuchawkowym, czy podłączyć pod którąś z kart panel przedni, czy może też użyć takiego wynalazku http://www.morele.net/przelacznik-manhattan-przelacznik-audio-do-sluchawek-i-glosnikow-172851-292722/ (mam trochę obawę o jakość czegoś takiego). Sprawę teoretycznie rozwiązuje podłączenie wszystkiego do karty zintegrowanej, ale mam wrażenie że słuchawki grają lepiej na karcie creativem, stąd też zacząłem kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności