Skocz do zawartości

Monitory aktywne/kolumny do PC do 600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Staram się znaleźć najlepszą parę kolumn/monitorów aktywnych do PC w cenie do 600zł (ewentualnie można ją trochę naciągnąć w górę). Jeśli kilkunastoletnie kino domowe Sony DAV-S550 można uznać za wzmacniacz lepszy (w co bardzo wątpię zważywszy na wiek) niż wbudowany w monitorach za 600zł, to głośniki mogą być pasywne :D Swoją drogą - jeśli uważacie że do 600zł nie warto wymieniać tego kina domowego na inny sprzęt grający to proszę dajcie znać. Obecnie używam go w konfiguracji 3.1 i ciągnie sygnał z wyjścia cyfrowego w zintegrowanej karcie dźwiękowej.

Zależy mi na w miarę małym rozmiarze monitorów - do 22cm szerokości, ponieważ będą one stały na biurku. Byłoby dobrze, gdyby miały wejścia RCA, ponieważ zamierzam z nich korzystać z kartą Audiotrak Prodigy HD2. Pokój jest dość mały - jakieś 12m^2. Zależy mi także na dobrym odwzorowaniu dźwięków pianina - korzystam z oprogramowania Pianoteq i mówiąc szczerze, to szczęka mi opadła jak dobrą jakość dźwięku instrumentów klawiszowych potrafi ono generować na dobrym sprzęcie audio.

Czy jest ktoś w stanie coś takiego polecić? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

EDIT:
Słucham głównie muzyki klasycznej, ale też rocka oraz starej muzyki elektronicznej. Biurko stoi pod ścianą.

Edytowane przez aeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fuj, fuj i fuj.

 

@aeth

NIE KUPUJ TYCH POWYŻEJ LINKOWANYCH "MONITORKÓW". Serio. Kupa i metr mułu. To najwyżej "komputerowe głośniczki" z aspiracjami.

Jeśli musisz już mieć nówki to nic sensownego poniżej Tannoy Reveal 502 czy Presonus Eris E5 nie znajdziesz. Z używanych miałbyś większe pole do popisu, ale to już wymaga cierpliwości i szukania.

 

Moim zdaniem idź w studyjne, bo usłyszysz ogrom smaczków z brzmień fortepianowych. Sprzęt konsumencki Ci tego nie da, nie ma szans.

 

PS. Co do Pianoteqa - ja wolę NI Kontakt + Synthology Ivory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie. A moglibyście w takim razie polecić coś używanego i w miarę dostępnego?

http://allegro.pl/prodipe-tdc-5-monitory-studyjne-i5939531023.html

Znalazłem to. Może się ktoś do tego odnieść?

 

Znalazłem jeszcze takie monitory - mają wejście symetryczne, wyglądają na sprzęt raczej z prawdziwego zdarzenia:

http://www.thomann.de/pl/swissonic_asm5.htm

 

Widziałem też tańsze Presonus Eris 4.5 - dużo się różnią brzmieniowo od Erisów 5?

Jakieś opinie?

Edytowane przez aeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eris 4.5 podobno nie mają podlotu do wyższych modeli. Przede wszystkim nie są to prawdziwe monitory aktywne. Te co podlinkowałeś wyglądają już lepiej, ale pewnie nikt ich nie zna. Zawsze możesz zamówić w ciemno i napisać o nich pierwszą opinię :) Przysłużysz się forumowej społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chyba nismovsky ma największe rozeznanie w związku z czym możesz nie uzyskać zbyt wielu porad od innych użytkowników. Poza tym kiedyś nismovsky napisał, że 2000 to jest entry level w monitorach a 1000 za parę to jakbyś dopiero za klamkę do entry levelu chwycił :D . W takiej sytuacji sam sobie odpowiedz co to za monitory za 600-700 za parę. No więc tak jak napisał nismo powyżej: :"Jeśli musisz już mieć nówki to nic sensownego poniżej Tannoy Reveal 502 czy Presonus Eris E5 nie znajdziesz". Albo mu uwierzysz Nismovskiemu i zwiększysz budżet albo tak jak napisał Lirick - kupuj i recenzuj.

Możesz też odpuścić sobie monitory i kupić np. Edifiery R2600 lub większe i z BT - Edifiery R2730DB.

Edytowane przez superbart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 900zł są M-Audio BX5. Chyba nawet gdzieś widziałem taniej jak się nimi ostatnio interesowałem. Ale problem w tym, że też opinii mają mało. Chociaż w testach na niektórych portalach je chwalą. Tylko bas reflex z tyłu, więc ustawienie przy ścianie odpada. No i brzmienie ponoć bardziej w kierunku rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BX5 to tylko te nowe (wersja BX5 D2). Starsze nie robiły szału. No i pominąłem je właśnie przez konstrukcję i bardziej rozrywkowo-dudniący charakter. To nie są monitory "per se", bo grają dość V-kowo i nie dają tylu detali co trochę droższe Erisy E5 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Nastąpiła jednak mała zmiana: dostałem w prezencie amplituner Denon f100, więc możliwy zakres wyborów poszerza się o kolumny pasywne. Czy Boston A25 to dobre kolumny? Czy możecie polecić jakąś parę kolumn podstawkowych do 1000zł? Co lepiej wybrac w tej sytuacji? Aktywne czy pasywne? Intuicja podpowiada ze pasywne, bo nie doplacam za wzmacniacz... Czy ten amplituner nadaje się do A25? Wcześniej zasilał spore kolumny Avance.I ostatnia sprawą: czy to dobry amplituner jak na jego pułap cenowy, czy dostałem bubel?

Edytowane przez aeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności