Skocz do zawartości

Głośniki do komputera ~ 300-400 zł - odsłuch z 1m


8nq

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję głośników w przedziale 300-400 zł (mogę dołożyć kilkadziesiąt złotych jeśli zajdzie taka potrzeba). Głośniki będą podpięte pod zintegrowaną kartę na płycie głównej lub audigy se.

Do tej pory miałem MODECOM MC-S1, jednak teraz bym wolał jakieś głośniki 2.0 z dobrym basem. Głośniki będą używane w 70 % do muzyki, reszta to filmy i gry.

Ważne jest także, że głośniki będą odsłuchiwane z bliskiej odległości około 1 m. Na biurku raczej się już nie zmieszczą i tu moje pytanie - wystarczy, że postawie je na taborecie/krześle czy muszę dokupić jakieś stojaki?

W tym przedziale cenowym przeglądając różne tematy to głównie polecane są głośniki Edifier.

Pytanie jaki model będzie spełniał moje oczekiwania:

- Edifier R1280T

- Edifier R1600TIII

- Edifier R1700 BT

Edytowane przez 8nq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni byłem w podobnej sytuacji, po odsłuchach edifierów, microlab 6c i modecom 80u te ostatnie zawitały u mnie na biurku. Idealnie sprawdzają się w bliskim polu, stoją pod dwóch stronach laptopa i i tak kreują na prawdę dobrą przestrzeń i scenę. Polecam je sprawdzić bo sam na początku podchodziłem sceptycznie co do samej firmy modecom i tego, że ich głośniki mogą konkurować z edkami czy solo a tu okazało się, że nawet je przebijają w moim mniemaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd jesteś, przeważnie w grę wchodzi przede wszystkim mp3store a potem wszelkie media markty, saturny, komputroniki, x-komy itp. Sprawdzasz ofertę na stronie później dzwonisz do sklepu i pytasz czy jest możliwość odsłuchać i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/3 tygodnie, kupiłem używane na gwarancji i żadnych problemów nie doświadczyłem z nimi ani ja ani poprzedni właściciel. Co mogę o nich jeszcze powiedzieć to, że zaskoczyła mnie ilość i jakość basu. Wcześniej używałem zestawu kina domowego samsunga w wersji stereo + subofer, który nota bene był większy niż kolumny. Mocno zdziwiłem się gdy okazało się, że modecomy mają nie dość, że więcej basu to jest on o niebo lepszy niż w samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do edifier, to czego Ci brakowało? Modecomy na każdym paśmie wypadają lepiej od nich czy tylko np. mają lepszy bas?

Mierzyłem jeszcze biurko ma 90 cm, monitor zajmuje 54 cm, więc na jeden głośnik zostaje 18 cm.

Edifier mam w cenie 390 zł, modecomy 460 zł.

Edytowane przez 8nq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mają po ok 19 cm szerokości.

Dla mnie miały lepsze wypełnienie, scena była głębsza, bas pełniejszy i lepiej kontrolowany. Edków słuchałem u znajomego w domu, gdzie miał je rozstawione na ok 1.5m na biurku, u mnie stoją na metrowym biurku i w moim odczuciu dają lepszą separację i holografie. Nie porównywałem ich bezpośrednio jedne koło drugich, to co napisałem to moje odczucia, polecam sprawdzić zawsze samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności