Skocz do zawartości

głośniki do 500


PanNiedzwiedz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukamy głośników, które mają służyć do muzyki jak i filmów, rzadziej gier. Pokój ma około 20m kwadratowych ale są też skosy na ścianach. Zależy mi na uniwersalności, bo muzyki słucham od Straussa, przez Arctic Monkeys po Snoop Liona. Filmy wiadomo, efekty specjalne w filmach akcji, a spokojny i kojący przepływ wody w filmach przyrodniczych. Głownie korzystam z laptopa i telefonu. Ważne jest dla mnie to, żeby głośniki miały bezprzewodowe połączenie. Laptop to Acer Extensa 2510, a telefon to Xperia Z5. Celujemy w granice 500zł wink_prosty.gif

Zastanawiam się też nad oddzielnym transmiterem np. od tp-link http://www.komputronik.pl/poradniki/tp-link-ha100-muzyczny-odbiornik-bluetooth/ .

 

Do tej pory znalazłem coś takiego:

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-r1700bt-700723/ tutaj wbudowany bluetooth więc fajnie ale może

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-solo-7c-322000/ wybrać to i mieć lepsze głośniki a za miesiąc dokupić sobie transmiter.

 

Inne propozycje mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale 7c to są potężne głośniki, nie nadają się na biurko jeśli tak właśnie zamierzałeś je ułożyć. Edifiery są bardzo często polecane tu na forum, więc nad nimi bym się zastanowił, zwłaszcza że bluetooth masz już w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałem powiedzieć, że bardzo podoba mi się to forum, szybkość odpowiedzi na duży +. :]

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że przez bluetooth jest słabsza jakość ale spędzając w domu czasami po 40 min to mi wystarcza. Głównie chodzi mi wtedy o czas. ;) Gdy będę chciał zasiąść na dłużej w weekend wtedy puszczę po kablu. ;) Co do miejsca na sprzęt, znajdę je bez problemu. Pytanie czy warto dokładać?

Jeżeli tak to może inne propozycje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego szukasz. W kwestii klarowności dźwięku r1700 to bardzo dobry wybór. Spokojną domóweczkę też zagrają jako tło. Ale dyskoteki nie zrobią. Dołożyć prawie zawsze warto, ale ile?

Solo 7c są sporo większe i przez to dają bardziej masywny dźwięk. Są też większe edifiery z bt - 2730.

Kwestia zasadnicza - czego szukasz?

Dla mnie tym optimum były r1600(czyli 1700 bez bt)- optimum mocy, dźwięk naprawdę na poziomie i śliczne. W sam raz do sypialni pod tv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy zauważyłeś, ale 7c to są potężne głośniki, nie nadają się na biurko jeśli tak właśnie zamierzałeś je ułożyć. Edifiery są bardzo często polecane tu na forum, więc nad nimi bym się zastanowił, zwłaszcza że bluetooth masz już w komplecie.

 

Czyli 7C nie nadają się na żadne biurko? Właśnie mam chęć je ustawić na biurku 1.5 m szerokości i się zastanawiam nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerokość mogłoby być okej, ale tu bardziej chodzi o to jak wysokie one są. Nie będzie to zbyt dobrze wyglądało, a poza tym dźwiękowo pewnie się nie sprawdzi. Raz że odległość odsłuchowa mała, a dwa że tweeter będzie sporo powyżej linii uszu, i dużo szczegółów może uciekać w tych i tak nie za bardzo szczegółowych głośnikach.

Ja bym ich osobiście na biurku nie postawił, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności