Skocz do zawartości
  • 0

Superlux HD668B + AIM SC8000 - czy to się zgra?


muf18

Pytanie

Witam.

Jako, że kupiłem już Superluxy HD668B i czekam na nie, pozostaję mi dobrać kartę dźwiękową (ALC892 z mojej płyty Gigabyte Z87X-OC, się nie nadadzą raczej).

Więc, ponieważ trochę mi urósł budżet, to moje pytanie jest takie - czy znajdę lepsza kartę niż Aima SC8000 do tych słuchawek za 150zł (może nowe-używane)

I czy się dobrze zgrają czy lepiej było wziąć HD681B ?

Proszę nie pisać o HD669 - nie ma ich nigdzie, a jak są to po 160-180pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem właśnie kupić (głupi ja...), ale zamknęli aukcję 20 min. temu i wystawili nowe - po 229 PLN...

Ku... Jestem zły, bo byłem zdecydowany, ale nie będę płacił +50%, już wolałbym wtedy kupić po 420 SC808...

Czy Xonar D1 (mogę wziąc nowego bez opakowania za 150) jest warty podłączania pod te słuchawki ?

Czy w takim razie lepiej kupić Xonara DG ? Nie chcę więcej wydać niż te 150 zł, więc jestem trochę uziemiony z opcjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-aim-sc8000-24bit-192khz-stereo-pci-i5876061157.html

 

Wydaje mi się, że te 30 złotych jest warte dopłaty do tej karty. Z dwojga złego, DG to tak na prawdę D1 z większym zapotrzebowaniem na moc (przez to leci przez nowszy port PCI-E), dużych różnic z tego co pamiętam nie ma między nimi, więc wybór to już twoja kwestia. Z tym, że różnica między AIMem, a Asusem jest większa niż cena wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chodzi mi o nowe. DG bym kupił za 60 zł używkę lub za 50-70 zł X-Fi Xtreme music... No kurde, gdybym wziął je 1h wcześniej to bym miał je pojutrze...

D1 to Dx tylko na PCi, więc raczej D1 jest lepsze od DG

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chodzi mi o nowe. DG bym kupił za 60 zł używkę lub za 50-70 zł X-Fi Xtreme music... No kurde, gdybym wziął je 1h wcześniej to bym miał je pojutrze...

D1 to Dx tylko na PCi, więc raczej D1 jest lepsze od DG

 

Nie bez powodu GPU wpinamy pod PCI-Express, pomijając większą szynę, karta graficzna ciągnie więcej prądu, w najbardziej ogólnikowym pojęciu. DX wyparł D1 nie bez powodu, zrobisz co zechcesz. SC8000 to bez porównania lepsza karta i odczujesz to w pierwszej chwili. DX to raczej budżetowe rozwiązanie dla graczy kanter-strajka, którzy są święcie przekonani, że pozycjonowanie dźwięku poprzez integrę to jedyny ogranicznik ich umiejętności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chodzi mi o nowe. DG bym kupił za 60 zł używkę lub za 50-70 zł X-Fi Xtreme music... No kurde, gdybym wziął je 1h wcześniej to bym miał je pojutrze...

D1 to Dx tylko na PCi, więc raczej D1 jest lepsze od DG

Nie bez powodu GPU wpinamy pod PCI-Express, pomijając większą szynę, karta graficzna ciągnie więcej prądu, w najbardziej ogólnikowym pojęciu. DX wyparł D1 nie bez powodu, zrobisz co zechcesz. SC8000 to bez porównania lepsza karta i odczujesz to w pierwszej chwili. DX to raczej budżetowe rozwiązanie dla graczy kanter-strajka, którzy są święcie przekonani, że pozycjonowanie dźwięku poprzez integrę to jedyny ogranicznik ich umiejętności.

Są też tańsze i dobre:

Creative X-Fi Gamer SB0730

Creative X-Fi Music SB0460

Audigy 2 ZS GOLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności