Skocz do zawartości

DAC/Dźwiękówka do Reloop SHP-1 (HM5)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od swojego dotychczasowego systemu:

Creative Audigy 2 ZS > Rotel 840BX3 > SHP-1

Szukam czegoś lepszego od tej karty, która mocno mi nie odpowiada do tych słuchawek.

Chciałbym coś, co jeszcze by podkreśliło niskie rejestry ale nie przyciemniając dodatkowo brzmienia słuchawek. Jeśli sam DAC będzie się sprawował na tyle dobrze, to pominę całkiem Rotela w moim systemie.

Budżet +/- 500zł

Budżet może być mocno naciągnięty, jeśli będzie poparty konkretnymi argumentami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś dac DIY na ak4490 i amanero? I druga kwestia, zna ktoś stronę gdzie można kupić obudowy do takich właśnie dacow?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jeśli budżet jeszcze powieksze to nie znajdzie się nic o klasę lepsze od fiio? Chciałbym nie zmieniać daca parę lat i wyciągnąć że słuchawek i w sumie że swojego stereo jak najwięcej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune X1s - są dwa do sprzedania za 850 z gwarancją. Na sabre - kość bardzo detaliczna, z k551 wyciąga wszystko co najlepsze, a hm5 są do nich blisko z charakterystyką. DIY na AK - zależy co trafisz. Zdaje mi się, że w komisie wisi DAC na tej kości za 400zł bodaj. Gdybyś chciał jednak coś majstrowanego pod siebie -Chickenek ma już renomę wyrobioną w konstrukcji DAC - uderz do niego. Rzetelny człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Mam te Reloopy i mam Brainwavz HM3 po modach które spowodowały zmniejszenie dudnienia kickbasu. W porównaniu obu słuchawek bez wątpienia jakość na HM5 jest o niebo lepsza, ale kickbas i zejście względem HM3 właściwie nie istnieją(kickbas jest, ale jakby sztuczny i drażniący) chociaż HM3 zejścia też specjalnie nie mają. Chciałbym te partie podkreślić i wyciągnąć ich jak najwięcej. Z tego co wiem moja karta dźwiękowa nie jest zbyt ani ciemna/ciepła ani też neutralna (raczej 'plastikowe' brzmienie), już ipod nano 6g, który też na Cirrus Logic jest, brzmienie bardziej "cieszy". Z tego co czytam Aune prezentuje neutralne brzmienie, więc odpada. FiiO zaś prezentuje raczej słabą klasę, chociaż nie wiem jak w porównaniu do mojego Creative :).

Edytowane przez Gazela922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz się z tym pogodzić :)

Jak chcesz źródło co tak drastycznie zmienia dźwięk, to w klasowych nie dostaniesz takiej kluchy. Lepiej zmienić wtedy słuchawki. Dlatego zaproponowałem tańsze FIIO - one są ciemnawe. Ewentualnie zabawa EQ. X1s wysterowuje większość słuchawek poprawnie i w K551 zejście się pojawia. I to naprawdę porządnie, mimo że kość Sabre jest mocno analityczna.

E10/E07 radzę chociaż posłuchać, a nie odrzucać (chyba że słyszałeś). Ewentualnie można z mocno ciemną lampą spróbować Aune T1 - ten doda wykopu, ale to mocowy potworek i overkill do HM5. Chyba, że potem mają dojść inne modele słuchawek, w tym tych trudniejszych do napędzenia.

Jest jescze FIIO E17 - tu też można sobie to i owo podbić, a jednak lepszy od wcześniej poleconych przeze mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że T1 to overkill do HM5 na podstawowej lampie? Ja się zastanawiałem jeszcze nad AIM SC808 z wymiennymi opampami, ale w tym wypadku warto pomyśleć o T1 może..

Edytowane przez Gazela922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem o DIY również, tam można praktycznie wydać tego tysiaka niespełna, ze sprzęt konkurujący z gotowym, firmowym DACiem za 2-3tys. Ale problem polega na tym, że nie mam ochoty samemu w tym grzebać, wolę w kolumnach grzebać

Niezbędne minimum: FiiO E10k/E07k
Moc i wysterowanie: Aune T1
AIM SC808: ?
Zapomnialem dodac, że chce również podpiąć pod daca wzmacniacz



Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gazela922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z użytkownikiem Chickenek. Ja rozważałem opcję robienia DAC u niego. Rzetelny gość i wie o co kaman. Do tego może zaproponować tuning jakiegoś ogólniedostępnego urządzenia, albo budowę od podstaw.

Mnie do tej pory męczy pytanie:

Kupić lepszy gotowiec w cenie 3tys plu. Czy zbudować u Chickenka DAC z absolutnie topowymi bebechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku lepiej zrobić DAC, polecam diyaudio.pl, tam koledzy mają potężne doświadczenie, możesz tam dopytać jaki i gdzie i za ile DAC zrobić pod konkretne wymagania (gęste pliki itd itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, gdyż zapomniałem dodać, że słucham w 99% mp3 320kbps, czy nawet w takim wypadku droższy DAC będzie lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności