Skocz do zawartości

Źródło do K550/PRO 80 oraz Solo 6C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję zestawu dac+amp lub zew. karty dźwiękowej bądź czegoś w tej deseń dla moich słuchawek AKG K550 i PRO80 oraz głośników Solo6C. Obecnie lecę z integry, ale ostatnio będąc u przyjaciela zrozumiałem ile daje źródło słuchając moich PRO80 w parze z SC808. Zależy mi przede wszystkim na jak największej poprawie dźwięku względem integry. Zastanawiałem się nad:

- Fioo E10K Olympus 2

- UAE 23 DAC + O2 AMP

- Focusrite Scarlett Solo

 

Wew. karty dźwiękowe odpadają. Z tego co wyczytałem już na forum(wiem, że są tu podobne tematy), z w/w najbardziej ceniona jest druga opcja, ale nie wiem, czy można tam podłączyć moje Solo6C. Co wy myślicie? I od razu weźcie pod uwagę, że z racji posiadania płyty głównej Asusa która nie posiada wyjść coax i optical niektóre opcje, takie jak na przykład Nuforce uDac2 na wstępie odpadają. Jeżeli coś z lekka pokręciłem to przepraszam, liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że Fioo E10K Olympus 2 z moimi K551 dawał radę.

UAE 23 DAC + O2 AMP będzie za jasno i ostro, mało basu dużo sterylnej góry.

Focusrite Scarlett Solo, nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, jeżeli rzeczywiści między w/w opcjami zewnętrznymi a SC808 jest taka przepaść, to chyba nie pozostaje mi nic innego jak zakup AIMa. Mam teraz tylko parę pytanek:

1. Czy mogę podłączyć do niej mikrofon?

2. Prawdopodobnie będę miał możliwość (nie wiem, czy z niej skorzystam) zakupu od przyjaciela za śmieszne pieniądze Edifierów R2600, czy z podłączeniem ich nie będzie problemu (oczywiście po odłączeniu 6C)?

3. Mój panel przedni na obudowie ma badziewne, a może nawet już lekko uszkodzone wejścia mini jack, czy po zmianie karty problem pozostanie? Jeżeli tak, to co innego mogę z tym zrobić?

4. Czy jeżeli od komputera poprowadzę najzwyklejszą przedłużkę, żeńskiego mini jacka, (kabel od PRO80 za krótki), to stracę na jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, ale czy mógłbyś proszę sprecyzować jak z tym przednim panelem? Jak podłączam słuchawki to je widzi, ale najmniejsze przesunięcie i komunikat "sprzęt odłączono". Jest to szczególnie irytujące w grach i programach, kiedy co chwila wywala mnie do pulpitu i muszę ponownie bawić się z podłączaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, znika mi problem przelutowywania tych gniazd. Co nie zmienia faktu, że potrzebuję dłuższego kabla. Rekabling czy lepszej jakości przedłużacz ? Jeżeli rekabling, to polećcie kogoś, jeżeli przedłużka, to może znacie coś godnego polecenia (byle nie kosztowało tyle co połowa moich słuchawek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności