Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ostatnio bez cła przeszły mi AKG K7XX, a deklaracja była na ponad 200$ - po prostu nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek i czasami je puszczają, system nie jest szczelny, bo wiele razy coś mi przechodziło... a przed świętami jest jeszcze większa szansa, bo są zawaleni robotą

 

9 + 22 czy tam 23VAT - no 9 nigdy nie zapłaciłem, a płaciłem 2,3,5 i chyba jeszcze inne cła za audio - dlatego zapytałem, bo pojęcia nie mam jak oni to liczą...

 

uzbrój się w cierpliwość i nie obgryzaj paznokci :)

 

Przyjdą to się przekonasz :)

 

 

niestety ale wyczuwam pewną lipę - któryś to już raz massdrop udaje, że przesyłkę wysłał, a ona jest ciągle u nich - niby ma list przewozowy wygenerowany i numer przesyłki, ale od piątku... wciąż jest w odbiorze u kuriera, który ma ją dostarczyć do centrum nadawczego... już tak kilka razy miałem i mijał nawet tydzień nim się ruszyła z USA do Europy...

 

też tak macie?

 

Status mojej paczki zmienił się dziś na "Processed"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - jak nadajesz np. Senditem to też tak może być. Ot, zwyczajnie ktoś przydziela Twojej paczce numer przewozowy i automatycznie wędruje do Ciebie email, ale to nie oznacza, że paczka już wyszła z firmy. Może czeka w kolejce na odebranie kurierskie?

 

Przy dużych ilościach wysyłek czasem kurier nie zdoła zabrać wszystkich dziś nadanych paczek i część czeka dłużej. Przerabiałem to sam w sklepie internetowym. Potem już firmy kurierskie przysyłały 2 kurierów lub większe samochody, ale czasem tak się dzieie i nie jest to żadne oszustwo Massdropa, a zwyczajna procedura nadawcza.

 

PS. Jak coś komuś sprzedaję z wysyłką paczką pocztową to mam w domu gotowe druczki, więc tuż po spakowaniu wysyłam mu numer nadania, ale na pocztę czasem mogę iść dopiero następnego dnia czy po weekendzie, więc on niby ma numer nadania, ale paczka jeszcze nie jest w ruchu, bo leży u mnie i czeka na możliwość nadania. :)

Wszystko ok, ale powinni jedną rzecz zmienić: wysyłać info o wysłaniu, jak już kurier ją odbierze, a nie jak już leży u nich na magazynie :)

 

 

Dzisiaj wyruszyła faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj kiedyś w takiej firmie to zobaczysz, że Twoja propozycja jest o wiele trudniejsza. Jak mają program spedycyjny to wklepują tam Twojego mejla i z automatu, zaraz po wydruku naklejki, dostajesz info o numerze przesyłki.

 

Wyobraź sobie teraz kolesia z czytnikiem, który "odhacza" każdą wysyłkę przed oddaniem jej kurierowi. Przedłuża to czas załadunku, nieprawdaż? ;) I w efekcie wysyłki idą jeszcze wolniej :P
A tak to każdy wie od razu jaki numer ma paczka i co się z nią dzieje. Nikt nie robi tego żeby utrudnić klientom życie, a raczej żeby przyspieszyć im otrzymanie informacji o zamówieniu i skrócić czas spędzony na załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 dni jak w mordę strzelił i jak paczka była, tak nadal jest w jakimś jankeskim pipidowie, czyli w nju dżerzi

 

niestety ale szanse, że te Fostexy przemówią do mnie w Wigilię bardzo maleją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche lipa, wszystko wskazuje na to że 4.12 to oni wygenerowali list przewozowy, dopiero 8.12 została paczka odebrana przez kuriera, co w sumie oznacza że i tak dość długo to idzie. Anyways, no realny powinien być przyszły tydzień w takim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak słuchawki, ale faktycznie elektronika (no może nie każda) z USA cło 0%, dostałem tylko vat 23% + niecałe 10zł za 3 rzeczy(kontrola paczki, wystawienie kwitu i coś tam jeszcze). Ale jak ktoś w necie napisał odnośnie opłat, wszystko zależy od Boga i urzędu celnego :)
Wg strony http://wujeksam.pl/clo-z-usa-informacje/ - na tej stronie niby informacje ile cło, ale znaleźć tam ile cło na słuchawki nie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaghr! od 4 grudnia słuchawki ciągle leżą w tym ich jankeskim pipidówku i nic się nie rusza

 

wiele osób burzy się na massdropie i chcą wprowadzenia opcji wyboru przesyłki - bo tanio znaczy do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym dropie są warunki wysyłki opisane - zgodnie z zasadą zasady szczegółowe znoszą zasady ogólne - czasami to nawet mają zapis w dropie, że restrykcje producenta nie pozwalają na import sprzętu poza USA i... dlatego wysyłką zajmie się nie massdrop tylko firma trzecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho,ho...nieźle....pewnie oclą,za wysoka cena by to przegapili....200 piw tanich poszło...he,he.

właśnie tulą... 400 zeta... za nic może sobie w sygnaturze dźwięku odbije... ja desperat wąski bardzo... kur........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka wylądowała u celników, lipa że DHL przerzucił to na PP a nie robią tego w DHLu. Tylko bez sensu komplikuje sprawę :(

Piotrek, ekonomiczne przesylki zagraniczne zawsze przejmuje PP, gdyby to byl DHL od poczatku do konca, to Clo naliczone bys mial jak w banku,

a tutaj jest jakas szansa na jego pominiecie ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paczka wylądowała u celników, lipa że DHL przerzucił to na PP a nie robią tego w DHLu. Tylko bez sensu komplikuje sprawę :(

Piotrek, ekonomiczne przesylki zagraniczne zawsze przejmuje PP, gdyby to byl DHL od poczatku do konca, to Clo naliczone bys mial jak w banku,

a tutaj jest jakas szansa na jego pominiecie ;).

 

Wiesz ja w przeciwieństwie do wszystkich tu zebranych liczę na oclenie bo ja muszę to wrzucić w firmę i potrzebuje SAD :)

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności