Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

no i łupiny moje :) jest tylko 1950 sztuk, a poszło już prawie 1000 w kilka godzin...

 

 

w sumie okazja to też ety, w audiomagi są po 599 zł, a tu za 99$, nawet gdyby doszło cło/vat to wyjdzie stówę taniej: https://www.massdrop.com/buy/etymotic-research-hf5-portable-in-ear-monitors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i łupiny moje :) jest tylko 1950 sztuk, a poszło już prawie 1000 w kilka godzin...

 

 

w sumie okazja to też ety, w audiomagi są po 599 zł, a tu za 99$, nawet gdyby doszło cło/vat to wyjdzie stówę taniej: https://www.massdrop.com/buy/etymotic-research-hf5-portable-in-ear-monitors

No i fajnie, że będą w Wawie:) Sam bym wziął, alem się spłukał. Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i łupiny moje :) jest tylko 1950 sztuk, a poszło już prawie 1000 w kilka godzin...

 

 

w sumie okazja to też ety, w audiomagi są po 599 zł, a tu za 99$, nawet gdyby doszło cło/vat to wyjdzie stówę taniej: https://www.massdrop.com/buy/etymotic-research-hf5-portable-in-ear-monitors

No i fajnie, że będą w Wawie:) Sam bym wziął, alem się spłukał.

 

 

mam nadzieję że na cło nie trafią, bo to będzie gorący okres przedświąteczny, to tam utkną do Sylwestra...

 

Pytanie czy będą kolejne dropy z nimi, jak w przypadku K7xx.

 

 

jeśli są tak dobre jak wyglądają i je opisują to na bank będą powracać jak K7XX - nie po to się inżyniery z Fostexa męczyli, żeby wypuścić tylko 2 tys. sztuk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będą kolejne dropy z nimi, jak w przypadku K7xx.

 

Na bank. Jeszcze co najmniej 3 dropy będą, sam sie czaje na nie, ale teraz finansowo nie wyrobiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1650 bez haraczu, z haraczem jakieś 2050 zł, no ale th600 to ponad 2500, a th900 ponad 5500, a thx00 mają grać bliżej th900

Zobaczymy jak beda brzmialy w praktyce - z opisu wynikalo ze raczej inaczej niż inne Fostexy. Jak przyjda to porównam ze starym Denonami

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

Słuchałeś TH900? Dla mnie np, właśnie jednym z problemów TH900 były nieco za mocne wysokie, troszkę za bardzo V się robiła. Oczywiście pewnie dało by radę poprawić to źródłem. Przy cenie $399 gdzie TH900 kosztują 5kPLN dla mnie to był no brainer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

Słuchałeś TH900? Dla mnie np, właśnie jednym z problemów TH900 były nieco za mocne wysokie, troszkę za bardzo V się robiła. Oczywiście pewnie dało by radę poprawić to źródłem. Przy cenie $399 gdzie TH900 kosztują 5kPLN dla mnie to był no brainer ;)

 

 

Nie słyszałem th900 ale domyślam się że między thx00 a th900 będzie tak różnica jak między denonami d2000 a d7000 :) Jeśli uważasz że zagrają Ci lepiej niż th900 to jesteś niepoprawnym optymistą :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype pędzi pełną parą na head fi. Ja poczekam na kolejnego dropa i ewentualne opinie. Fajnie, że i u nas na forum się takie pojawią, chociaż już na head fi przewinęlo mi sie, że ktoś uważał HD650 za lepsze niż ww. Fostexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

Słuchałeś TH900? Dla mnie np, właśnie jednym z problemów TH900 były nieco za mocne wysokie, troszkę za bardzo V się robiła. Oczywiście pewnie dało by radę poprawić to źródłem. Przy cenie $399 gdzie TH900 kosztują 5kPLN dla mnie to był no brainer ;)

Nie słyszałem th900 ale domyślam się że między thx00 a th900 będzie tak różnica jak między denonami d2000 a d7000 :) Jeśli uważasz że zagrają Ci lepiej niż th900 to jesteś niepoprawnym optymistą :)

To już chyba zależy czy TH900 się komuś podobają :) Ja licze na lepsza wersje TH600

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Też jestem ciekawy tych TH00...

Pytanie czy dodali tylko drewniane muszle, inne pady, zmieniony kabel itd, czy też grzebali coś z Driverem.

Bo jak nie, to nadal tylko 1Tesla gdzie w TH900 1,5Tesla....

Ale za cenę 400$ to jednak okazja, samemu zrobić modyfikację TH600, wyszłoby sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy tych TH00...

Pytanie czy dodali tylko drewniane muszle, inne pady, zmieniony kabel itd, czy też grzebali coś z Driverem.

Bo jak nie, to nadal tylko 1Tesla gdzie w TH900 1,5Tesla....

Ale za cenę 400$ to jednak okazja, samemu zrobić modyfikację TH600, wyszłoby sporo drożej.

Ktoś na headfi zmienił pady na hm5/audeze i stwierdził, że brzmią wtedy podobnie do th600.

 

400$ to świetna okazja w USA, bo przy kursie dolara 4zł i opłatach celnych to już mniejsza :P

 

Kolejne dropy pewnie będą, bo nie pisze, że są limitowane.

 

Już 1600 sztuk na obecną chwilę poszło, idą jak ciepłe bułeczki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

 

Nie obcieli a wygładzili, ich pasmo przenoszenia to 5-45000, fostex nie robi zamulaczy

 

Też nie rozumiem tego szału, widać cena zaburza postrzeganie produktu przez wielu :huh:

 

Mnie te muszle skusiły, nie ma dwóch identycznych, no i renoma fostexa, pierwsze opinie i dopiero cena. Przecież cena AKG K7XX też jest niska - 199$ - a grają bardzo ok.

 

 

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

 

Słuchałeś TH900? Dla mnie np, właśnie jednym z problemów TH900 były nieco za mocne wysokie, troszkę za bardzo V się robiła. Oczywiście pewnie dało by radę poprawić to źródłem. Przy cenie $399 gdzie TH900 kosztują 5kPLN dla mnie to był no brainer ;)

No właśnie. A zmian jest więcej - gładsza góra, nieco wypchnięta średnica, inna charakterystyka basu. Ponoć tesla to 1,1 - gdzie th900 to 1,5, a th600 równo 1. Tak naprawdę trzeba posłuchać i tyle, ale ponoć celem była przyjemność i funowe granie, przy zachowaniu parametrów najlepszych fostexów. Ze specyfikacji technicznej przypominają th600, dlatego ta cena, inne strojenie, no i czadowy wygląd, to kuszące bardzo i hype jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma pasmo przenoszenia do ilosci wysokich (czy jakichkolwiek innych) tonow? Sami w opisie napisali ze obcieli top end o kilka decybeli wiec sa obciete a nie wygladzone. Ja nie hejtuje tych sluchawek tylko napisalem ze dla mnje beda to zamulacze. Mozliwe ze beda lepsze niz th600 bo na nich bazuja ale cudow z przesciganiem topow bym sie nie spodziewal :) O bym sie mylil bo wygladaja ladnie i tez chcialbym miec high endowe granie za 2 tys

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

 

Nie obcieli a wygładzili, ich pasmo przenoszenia to 5-45000, fostex nie robi zamulaczy

 

Pasmo przenoszenia pokazuje jedynie wykres. Wszystko co jest w cyfrach to marketingowy bełkot. O ile wiem to nie ma norm z jaką głośnością słuchawki muszą odtwarzac daną częstotliwość, by móc napisać, że ją odtwarzają.. Więc nie można porównywać pasma odtwarzania słuchawek jednego producenta do innego. Czasem nawet jest coś takiego, że producent w droższej wersji jakiś słuchawek podaje większe pasmo przenoszenia, a tańszy model z tymi samymi przetwornikami ma niższe pasmo. Zawsze topowym modelom też w specyfikacji podają największe pasmo przenoszenia..

 

Jest już wykres TH-X00 (w fanklubie fostexa link jest), pasmo jest całkiem ciekawe, na pewno wyższe częstotliwości są odtwarzane ciszej niż w TH600 i TH900, za to średnica tym samym nie jest wycofana i może ma nieco mięska. Co ciekawe, według tego porównania http://headfonics.com/2014/08/12-flagship-headphones-compared-the-totl-guide/ , TH900 grają najbardziej sucho ze wszystkich słuchawek w teście.

 

No właśnie. A zmian jest więcej - gładsza góra, nieco wypchnięta średnica, inna charakterystyka basu. Ponoć tesla to 1,1 - gdzie th900 to 1,5, a th600 równo 1.

Nie wiem gdzie pisali o tych 1,1, ale to wciąż tylko i wyłącznie "ponoć".

Z czego ja czytałem to Fostex niby pisał, że przetworniki nie są do końca takie same jak w TH600, ale niekoniecznie to prawda.

Co do basu to wg recenzji wyczytałem coś zupełnie odmiennego, że na szczęście sposób jego podawania jest zbliżony do TH900. Czyli najlepsze cechy basu jaki jest możliwy z dynamików, o których pisał Soundman http://forum.mp3store.pl/topic/130345-fanklub-fostexa/?p=1279942 , czy na headfonii też o tym było http://www.headfonia.com/fostex-th900-and-th600/

 

Ja nie hejtuje tych sluchawek tylko napisalem ze dla mnje beda to zamulacze. Mozliwe ze beda lepsze niz th600 bo na nich bazuja ale cudow z przesciganiem topow bym sie nie spodziewal :) O bym sie mylil bo wygladaja ladnie i tez chcialbym miec high endowe granie za 2 tys

W wątku na headfi ktoś pisał, że po założeniu padów od hm5 i padów audeze brzmieniem zbliżają się do TH600 i przypuszcza, że jakby nie miały muszli z mahoniu, to by grały tak samo wtedy. Więc jak dla niektórych będą mulić to raczej nie powinno być problemu - zmiana padów powinna rozwiązać problem. No chyba, że ktoś jest zupełnym trebleheadem ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja juz mialem brac ale doczytalem opis ze obcieli wysokie tony wiec podziekowalem bo dla mnie to zamulacze beda.

Słuchałeś TH900? Dla mnie np, właśnie jednym z problemów TH900 były nieco za mocne wysokie, troszkę za bardzo V się robiła. Oczywiście pewnie dało by radę poprawić to źródłem. Przy cenie $399 gdzie TH900 kosztują 5kPLN dla mnie to był no brainer ;)

Nie słyszałem th900 ale domyślam się że między thx00 a th900 będzie tak różnica jak między denonami d2000 a d7000 :) Jeśli uważasz że zagrają Ci lepiej niż th900 to jesteś niepoprawnym optymistą :)

To już chyba zależy czy TH900 się komuś podobają :) Ja licze na lepsza wersje TH600

 

 

Otóż to!

@Spawn, wiesz ja nie oczekuje że to będzie high end, bardziej oczekuję że jako fan D2000 i D7000 (nie mylić z nowymi wersjami) oraz biorąc pod uwagę że podobały mi się TH900 (z pewnymi zastrzeżeniami) i podobały mi się TH600 (z pewnymi zastrzeżeniami) TH-X00 będą czymś pomiędzy tymi wszystkimi.

Poza tym ja sobie to wrzucam na firmę, więc spada mi podatek i VAT też nie jest probelem ;)

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności