Skocz do zawartości

Aktywne 2.0 do 23m2


ensso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

W temacie o monitorach utwierdzono mnie w decyzji, że trzeba dołożyć do większej średnicy niż 5" aby to miało "ręce i nogi" w moim pomieszczeniu. Także trochę to wszystko się skomplikowało. Do przeznaczenia na ten cel miałem 900pln na Eris 5 ale temat upadł... Stąd zwracam się z prośbą do was o pomoc. Chciałbym przykładowe dwa warianty od was:

 

1) aktywne 2.0 do 600pln

2) aktywne 2.0 do 800pln

 

Do tego planuję zakup scarlett solo (lub jakąś inną tańszą adekwatną do możliwości głośników).

 

Także cały budżet to max 1150pln - a jak się da mniej to było by miło :)

 

Może zacznę od tego przeznaczenia sprzętu:
Używane do codziennego słuchania muzyki (głównie elektronika typu ambient / idm / dubstep (nie wooble!) / dnb.) Dodatkowo często goszczą koncerty i płyty typu Foo Fighters / Sting / lata 80 rock.
Zależy mi zrównoważonym brzmieniu. Ostatnie Edifier R2600 grały bardzo fajnie gdyby nie fakt, że były zbyt basowe. Nie żebym nie przepadał za basem ale dobry bas to mięsisty i pod odpowiednią kontrolą. R2600 miało go za dużo względem reszty pasm (pewnie i spora w tym wina akustyki). Do tego nie lubię "wysokiego" buczącego basu. Wydaje mi się, że były po prostu za mocne do moich warunków. Lubię moc w perkusji i szczegółowość wysokich partii. Nie przepadam za zlanym brzmieniem, preferuję selektywne. Dobra przestrzeń w cenie. Wymagania spore... budżet nie koniecznie :D Nie przepadam za głośnym słuchaniem muzyki (nie jestem typem sąsiada którego słychać dwa bloki dalej) dlatego też zależałoby mi aby nowy sprzęt grał "pełnią" od w miarę niskiego poziomu. Wiadomo, że fizyki nie oszukamy i trzeba napędzić aby to grało tylko nie chcę sytuacji, że dopiero na bardzo wysokim poziomie głośności sprzęt zacznie grać tak jak powinien.
Wcześniej posiadałem M aduio BX 5 d2 i grały one jak stworzone dla mnie... ale niestety tylko na "biurkowym" czyli bardzo bliskim odsłuchu. Tutaj odległość rośnie i niestety ten model sobie z takim dystansem nie radzi... za to 8" są zbyt mocne i nadanie im mięsistego brzmienia wiązało się z takim poziomem głośności, że ciężko było by to nazwać przyjemnością.
Pomieszczenie zobrazowane poniżej.
Jest to salon otwarto na kuchnię także kanapa docelowo ok 2.5m od monitorów.
Umiejscowienie na wprost wartości "376" na prawej ścianie (siedząc na kanapie patrzę wprost na środek tej ściany).
mieszkanie.jpg

 

 

Dzięki serdecznie za pomoc Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze przy tym budżecie, to ja bym nie szedł w tak drogi DAC. Zależy z czego będziesz słuchać. FIIO D03K po RCA zagra dużo lepiej z lepszymi głośnikami, niż Scarlett ze słabszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alphy są niestety za drogie. Szkoda mi takich pieniędzy na odsłuch :)

 

Jeśli chodzi o Eris 5 to ja sobie odpuściłem ten zakup - choć byłem już praktycznie zdecydowany na zakup. Obawiam się (a forum to potwierdza), że będę miał powtórkę z rozrywki jak przy Maudio BX 5 d2. Grały świetnie, jak skrojone dla mnie gdy siedziałem od nich ok 1m... Jak siadałem dalej (czyli na docelową aktualnie odległość) to ulatywała cała ich magia. Fakt, że grały na integrze z lapka. Sądzicie, że podpięcie tych 5tek pod miękkiego i przyjemnego fiio e10k zrobi aż taką różnicę? Zwłaszcza na nasyceniu dźwięku przy wzroście odległości odsłuchu?

Mam sporo obaw odnośnie wyboru małych 5" - fakt, że poza Erisami 5 są jeszcze kuszące bardzo
JBL LSR 305 (szkoda tylko, że BR tylni...) jak i KRK rp 5 g3. Wszystkie są zbliżone mocą. Presonus 45+35w, JBL 41+41w, KRK 30+20w, Maudio 40+30w - także nie spodziewam się znacznych różnic w poziomie głośności przez te 5w pomiędzy Eris, a BX które miałem.

Stąd raczej skłaniałbym się przy tym budżecie do innego rozwiązania niż studyjne.
Dzięki za dalszą pomoc z waszej strony.

Edytowane przez ensso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A r1600 słuchałeś? Nie będzie mega detalicznie, ale od r2600 grały dla mnie dużo lepiej. Koniec końców r2600 odesłałem a r1600 zostały. W sypialni mi grają super - 2.5m od łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności