Skocz do zawartości

Cd "Deluxe Edition", niechaj mnie ktoś oświeci


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chyba złamało się we mnie kolejne tabu. Leciałem do sklepu z wywieszonym jęzorem żeby nabyć nową płyte ENYA (Enyi?) z zamiarem wydania większej kasy na wersję "deluxe". W MM nie mieli, ale w Empiku już i owszem. Jakież było moje rozczarowanie gdy miałem to coś w ręce. Cieńki kartonik który tak się zginał ,że nawet nie mam pewności czy płyta jest umieszczona w plastiku czy tylko wsuwana w karton. Obsługa oczywiście nie chciała mi rozpakowac abym to sprawdził. Stałem i sie namyślałem aż wreszcie rozum wziął górę na sercem. Kupiłem w MM bo taniej wersje zwykła a na otarcie łez w promocji Petera Gabriela "New Blood".

 

A teraz niech mnie ktoś prosze oświeci gdzie sens, gdzie logika????

Cos co jest droższe i w nazwie posiada "deluxe" powinno byc kurczaczek lepsze! Niechże mnie kto przekona że lipny, łatwo uszkadzalny karton jest lepszy od schludengo i konkretnie zabezpieczającego całośc pudełka?

Dodatkowo, jaki sens jest wydawać dwie wersje i ponosić podwójny koszt szczególnie w czasach gdy muzyka na nośnikach fizycznych podobno coraz gorzej sie sprzedaje?

Od dziś koniec z kartonikami. Wszelkie bonusowe utwory będę oficjalnie i chamsko piracił z sieci.

Przy okazji, ktos wie gdzie dorwać za darmoche 3 bonusy Enyi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiku nie dają teraz bo karton jest eko i tańszy.

 

http://www.discogs.com/Enya-Dark-Sky-Island/master/916153

Płyta jak widzę ma 6 wersji

 

1 The Humming

2 So I Could Find My Way

3 Even In The Shadows

4 The Forge Of The Angels

5 Echoes In Rain

6 I Could Never Say Goodbye

7 Dark Sky Island

8 Sancta Maria

9 Astra Et Luna

10 The Loxian Gates

11 Diamonds On The Water

Bonus Tracks

12 Solace

13 Pale Grass Blue

14 Remember Your Smile

 

 

Newsowe grupy binarne są źródłem ciekawych rzeczy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiku nie dają teraz bo karton jest eko i tańszy.

 

 

No, gdyby wersja kartonikowa była jedyną to bym sie nie dziwił, ale najczęsciej plastik jest w tych tańszych wydaniach i to jest dla mnie trudno ogarnialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem z ostatnią płytą Disturbed. Wydanie zwykłe w plastiku, a deluxe w kartonie. Jak tylko otrząsnąłem się po doświadczeniu tego absurdu, kupiłem zwykłą, a deluxe ukradłem z sieci. I wcale mnie sumienie po tym nie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności