Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 300 zł


RooberT

Pytanie

Witam,

 

posiadam Creative aurvana live i chyba czas założyć coś innego. Szukam jakiś słuchawek do ~ 300 zł, raczej używanych.

 

Moje źródło to Fiio e07k.

 

Słuchawki z przeznaczeniem do muzyki ale od czasu do czasu lubię postrzelać w cs-a wiec to tez będę brał pod uwagę.

 

W Cal! wydaje mi się ze scena jest dość "wąska" i ogólnie są zmulone (?). Nie wiem czy to od słuchawek czy od fiio ale dobrze jakby nowe pod tym względem były lepsze ( myślę o jakiś półotwartych )

 

Co do muzyki to raczej do "wszystkiego" chociaż dość często lubię posłuchać rapu.

 

Na razie na oku mam 2 modele: Brainwavz HM5 i Philips SHP9500.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Masz słuszne spostrzeżenia odnośnie CAL!. Co do propozycji @davv2704 to owszem, ale nie jest to zmiana diametralna, dlatego myślę że zmiana słuchawek wprowadzi większą świeżość. Do twoich wymagań odrzuciłbym jednak HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co prawda nie miałem zbytniego porównania modowanych Cal i stockowych, ale moim zdaniem zmiana jest spora. Z tym, że inaczej może ją odczuć ktoś kto ich caly czas używa ;)

Ja polecam posłuchać (jeśli gdzieś jest możliwość) gamerskiej wersji takstarow pro 80 czyli - kingston hyperx cloud. Mają dosyć bassowe brzmienie, grają inaczej niż Pro 80. Kiedyś może ktoś na forum coś o nich napisze. Niby bliźniacza konstrukcja, a granie całkowicie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O Hyperx Cloud było na forum już sporo, chociaż chyba nie w formie pełnoprawnej recenzji. A modowanie CAL! porównałbym do tuningowania samochodu - będzie szybszy, można mu nawet trochę wygląd zmienić, ale pewne elementy pozostaną i to dalej będzie ten sam samochód. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam jedynie na poprawie tego co jest, czy jednak chcemy spróbować czegoś zupełnie innego. Na pewno zaletą pierwszego rozwiązania jest to że wydamy tylko 100zł zamiast 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak piszesz Lirick. Wolałbym jednak coś nowego. Poza tym po sprzedaniu Cal! wydam ~ 200 zł.

A te kingston hyperx cloud to gajmingowe sluchawki ? Cs to naprawdę drugorzędna sprawa, poza tym nie ufam "sprzet dla graczy". Ale jeśli sa warte to nimi również się zainteresuje.

Jeszcze jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiele osób twierdzi, że Hyperx Cloud to Takstar Pro 80 tylko pod inna nazwą i z mikrofonem - jeśli mają rację to nie są te gejmingowe słuchawki w pejoratywnym znaczeniu tego słowa, tylko rebrand często chwalonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam porównanie bo sam posiadam pro 80 a kumpel cloudy. Różnica jest dosyć spora i jak złożyłem cloudy to nie chciałem uwierzyć, że tam są te same przetworniki. Po pierwsze duzo więcej bassu i inna głębia / przestrzeń ( w cloudach), a po drugie jakby były cieplszejsze? Musiałbyś tych dwóch par słuchawek posłuchać. Jak ja zakładałem Pro 80 po Cloudach to miałem wrażenie, że nie ma w nich bassu. Ale jednak w cloudach wydaje mi się, że dźwięk nie jest tak czysty jak w pro 80. Jeśli jesteś ze Śląska to mogę Ci załatwić odsłuch obydwu par na fiio e10k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem nowe hyperx za 240 zł.

Słuchałem CAL, CAL po modzie i Hyperx i z tej trojki najlepiej graja...te trzecie.

Bas na początku trochę mnie przeraził, było go za "dużo" ale teraz nie wiem czy po przyzwyczajenia czy po wygrzaniu jest ok.

Dobry mikrofon. Wygląd to trochę nie moje klimaty ale nie to jest tu najważniejsze.

Myśle że za tą cenę naprawdę warto.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności