Skocz do zawartości
  • 0

Przesiadka z Takstar Pro 80


davv2704

Pytanie

Hej :)

Zastanawiam się nad nowymi słuchawkami. Źródło - Fiio E10K Olympus 2.

W Pro 80 brakuje mi fanu (jest w nich mało bassu, a scena nie zaskakuje). Moim zdaniem brak im też tej "dynamiki", która urzeka przy np muzyce elektronicznej. Gdyby nie bass boost w fiio to nie wiem jakby to wyszło. Słuchawki są niezłe, ale chyba do innego odbiorcy. Basu jest akurat, pod warunkiem, że ktoś nie słucha Dubstepu, czy D&B. Myślałem nad inną konstrukcją słuchawek i padło na DT 990 Pro. Tylko czy te słuchawki będą bardziej "funowe" i czy fiio sobie z nimi poradzi. Nie twierdzę, że ma wycisnąć z nich ostatnie soki bo to nierealne, ale by ten zestaw się zgrał i zapewnił jakość przynajmniej podobną do tej z pro 80 + fiio. Chyba, że macie inne propozycje? Nad zamkniętymi też mógłbym się zastanowić. Budżet ok 600 zł (za nowe). Pozdrawiam

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiem co mówię. Pro 80 mają strasznie mało bassu. Mam Cal! po rekablu (który im urywa mocy bassu) i bez porównania ilości bassu na korzyść Cal.

Porównywałem słuchakwi, które są na bazie pro 80 zrobione (dla graczy), i bez porównania jeśli idzie o głębię i ilość bassu, Nie chodzi by mi to je*ało w uszy. Chcę by było funowo, a tak jak mówię. Skoro Cal! pod tym względem jest sporo lepsze to chyba nic nie trzeba mówić..

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ja mam coś ze słuchem :D

Ale poważnie no. Jak zakładam HFI 580 kumpla, a poźniej Pro 80 to jakby nie było bassu. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia słuchu, ale chodzi o ilość i pasma jakie ma Pro 80 . Nie ma głębi dźwięku ( w wielu elektronicznych kawałkach).

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze basu nie bassu. Po drugie to tak jak Herman napisał - Tobie trza subwooferów a nie słuchawek. Tanio to będziesz miał superlux hd681 evo. Więcej basu niż w CAL i to tego najniższego, przy którym słuchawki wobrują na uszach. Potem to już chyba denon 600. Yamaha pro400 dla mnie ocieka basem, ale po tym co piszesz to nie wiem czy wystarczy. Druga sprawa - subwoofery nauszne za Chiny Ludowe nie zbudują Ci sceny i przestrzeni w elektronice. Za przestreń odpowiada odpowiednie dobranie góry/średnicy. W jaki sposób ma się to przebić przez metrowy pancerz z basu nie mam pojęcia. Jedynym słuchawkom, którym w miarę się to udało (czyli nap.rdalać basem i jesnocześnie budować klimat i przestrzeń) to denonom d7100. Ale to trochę ponad budżet :)

Ewentualnie ATH R70X, ale tutaj też może być niedostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie powiedziałem, że w Cal! mi jest go za mało.. A co do przestrzeni. Masz rację, ale nie nie oczekuję cudów. Po prostu Pro 80 nie mają'tej głębi ". I każdy kto u mnie słuchał tych słuchawek może powiedzieć o podobnych odczuciach. Cal! po modach grają ciekawie, ale brakuje dołu (często w wybranych piosenkach praktycznie go nie czuć i nie słychać). Najlepsze porównanie miałem do Ultrasonow HFI 580 z tym, że Ultrasone są za jasne do fiio i nie podoba mi się ich 'metaliczny' dźwięk. Nie chcę byście mnie zle odebrali. Po prostu Takstary są sluchawkami chyba do kogoś innego, jakość dźwięku jak na cenę mają świetną, ale nie są to słuchawki po których ma się zaciesz po odsłuchu elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Ci nic nie wytykam. :)

Jak widzisz nawet próbuję pomóc.

Brzmienie, które jest rozwinięciem pro80 to ath m50x. Spróbuj tego - kilka minut wystarczy do określenia czy mają to coś. Pro400 wydaje mi się jednak, że dadzą sporo więcej basu - ja tak je odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro 80 stockowe czy po modach? Zmiany modulują dźwięk. Ath M50x mogą dać inny bas - czy dużo więcej - kwestia dyskusyjna. D600 bazowo sieją dźwiękiem po auli - trzeba je wytłumić jeśli mają Ci bebechy wytrząsać...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro 80 stockowe.Ja przesadzam z tym brakiem basu. Po prostu nie są to zbyt funowe słuchawki. W wolnej chwili będę musiał jechać do mp3 store i posłuchać tych modeli, które wymieniliście. Ale prócz słuchawek drugi problem to zgranie z Fiio. Mogę je zawsze wziąć i podłączyć pod telefon (ale to nie daje 100% tego co mamy na komputerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj słuchałem połaczenia Pro80 i Fiio E10K w mp3store i ok było fajne ale faktycznie czegoś brakowało. Kiedy podłączyłem słuchawki do sporta z ustawionym EQ jak lubię od razu zabrzmiało lepiej i przyjemniej bardziej rozrywkowo a to sprzęt za 2 razy mniej niż Fiio. W najbliższych dniach będę jeszcze testował słuchawki z Q1 on jest inny od E10K i wydaje mi się że to połączenie może być dla mnie przyjemniejsze. Więc może poszukaj zmiany źródła zamiast wymiany słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio gra niezle, ale dlaczego nawet słuchając z telefonu jest więcej basu w pro 80 niż na fiio (bez bas boosta). Mam wrażenie, że celowo jest jakby odjęty ba na wyjściu, by było podbicie, z tym że często przy bass boost'cie po prostu może być go za dużo. Cóż, nie myślałem o wymianie fiio, bo można go zawsze gdzieś zabrać ze sobą. Jak już to kupilbym kartę dźwiękową(słynnego AIMA) do komputera i wtedy może w miarę możliwości bym sobie dokupil do niego wzmacniacz + inne opampy. Póki co myślę o słuchawkach, które by zagrały ciekawie z Fiio. Ultrasone HFI 580 grały nieźle, ale to słuchawki, które katują jasnością, dlatego może coś innego.

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności