Skocz do zawartości

Szkoła średnia


kisiel789456123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak tak kończę gimnazjum, możecie się śmiać ale wydaje mi się ze jak na swój wiek troszkę rozumiem pod względem audio, ale teraz do sedna czyli:Czy znacie jakieś dobre szkoły średnie o kierunku akustyka; elektronika (może coś takiego jak elektroakustyka, nie wiem czy coś takiego istnieje).Proszę o rady w kwestii mojej przyszłości, wiem ze zależy wszystko ode mnie ale czasami warto zapytać jak się samemu mało wie ;) .Z słuchawkami lepszej klasy czyli coś więcej niż pchelki za 10 zł mam do czynienia od 4 lat,używałem 4 lata temu AKG K77 potem kupiłem i modowalem SHP8000 i w końcu kupiłem fiio E06.Cos tam wiem,coś rozumiem jednak do lutowania na płytkach scalonych mi daleko.Jak myślicie jakiej średniej potrzebuje żeby się dostać do dobrej szkoły? Z góry dziękuję, proszę o wyrozumiałość.

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po technikum elektronicznym ze specjalizacjom audio-video ;)

Nie wiem skąd jesteś, ale w Sosnowcu jest jedna z najlepszych w PL szkół technicznych właśnie z tym kierunkiem(cały trzyma się mocno w rankingu, w moim roczniku nawet stała się top1 na śląsku xD). Jako elektronik w technikum poruszyłem sporo materiału który tylko rozszerzam na studiach jako informatyk czy mechatronik. (Tak obecnie walczę z dwoma kierunkami studiów, gdzie jedne kończę w tym roku akademickim a drugie planuję skończyć w przyszłym)

I powiem Ci tak, że dobre technikum da Ci wiele, ale nie da Ci wiedzy potrzebnej w pracy. Nawet po tych kilku latach studiów idąc do roboty więcej nauczyłem się w miesiąc pracy niż przez tą całą edukację. Najważniejsze jest samozaparcie i nauka na własną rękę a nie siedzenie na lekcji czy wykładach/ćwiczeniach/laborkach licząc że wepchną Ci sami do głowy. Znam wielu którzy tak liczyli, i skończyło się to tak że ja z frekwencją na poziomi 30% zdaje bez problemu a inni zrobili z 180 ludzi na 1 rok 29 lodzi na 2 rok xD

 

także 2 rady z mojego życia dobrze jest być słabszym uczniem w lepszej szkole, i samemu się rozwijać z konkretnych zagadnień niż liczyć że inni nam to do łba wepchną.

 

 

P.S. Kolejną sprawą jest też przykład że w 2-3 lata z elektroniki zapomniałem tak dużo że teraz powoli sobie wszystko przypominam na nowo w sumie, więc systematyczność też Ci pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Ci technikum elektroniczne, żebyś zdobył wiedzę ogólną. Wtedy zobaczysz czy na pewno chcesz w tym kierunku podążać. Takie ograniczanie się do jednej dziedziny na początku może być niebezpieczne, bo prawdopodobne, że zmienisz zainteresowania. I podczas technikum, równolegle rozwijaj swoje zainteresowania. Szkoła da Ci widzę, a sam zapewnisz sobie praktykę.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności