Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do HyperX Cloud ~200 zł


rafficzka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Szukam karty dźwiękowej do HyperX'ów Cloud I. Zależy mi przede wszystkim na stosunku cena/jakość i tym żeby wyciągnąć jak najwięcej ze słuchawek z tej karty.


Czytałem różne tematy i ludzie polecali tam zazwyczaj:


  • Asus Xonar DG

  • Asus Xonar DX

  • Sound Blaster X-Fi Titanium

  • Creative X-Fi

I tutaj pojawia się pytanie czy DX jest o wiele lepsze od DG? Opłaca się dopłać do DX? Nie jestem audiofilem i korzystam tylko z headsetu i raczej nie będę go ulepszał w przyszłości (a jak już to też coś w cenie 300-400). Głośniki mam jakieś randomowe, wiec skupmy się na wykorzystaniu Hyperx'ow.


Moje Mobo to z87 extreme 4, a obudowa Fractal Design Define R4.


Do czego używam słuchawek? Głownie Csgo/LoL i inne gierki typu wiedźmin i jakieś tytuły aaa. No i oczywiście muzyka, szukam czegoś uniwersalnego tak by dobrze grało i raczej stawiam na dobre dźwięki niż na pozycjonowanie, ktore samie w sobie cloudy maja dobre.



Czekam na odpowiedz z propozycjami co by najlepiej grało w połączeniu z HyperX'ami i moimi wymaganiami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał w stronę AIMa 8000, chyba jedyna karta wewnętrzna w tym budżecie, która ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

 

Evil ją recenzował - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/

 

Chyba powinna zmieścić się w okolicach 200 zł

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie AIM SC8000 jest tu najciekawszy, ale autor musiałby się określić czy szuka karty na PCI czy PCI-e, ponieważ w propozycjach są oba rodzaje.

 

Trzeba też pamiętać, że SC8000 nie ma wejścia na mikrofon, więc należy wykorzystać to w płycie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIMa 8000 wyglada ciekawie ;p

Jakies inne opinie?

 

Faktycznie AIM SC8000 jest tu najciekawszy, ale autor musiałby się określić czy szuka karty na PCI czy PCI-e, ponieważ w propozycjach są oba rodzaje.

 

Trzeba też pamiętać, że SC8000 nie ma wejścia na mikrofon, więc należy wykorzystać to w płycie głównej.

Jakosc mikrofonu raczej nie jest mi potrzebny, nie jestem zadnym youtuberem xD ale dziki za uwage

 

mobo to z87 extreme od asrock, nie chce mi sie zdejmowac obudowy ale mam tutaj wg. morele 2x PCI 2x PCI Express 2.0 x1 3x PCI Express 3.0 x16

Na jakie zlacze jest ten aim 8000?

Edytowane przez rafficzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM jest na "zwykle" PCI, więc masz go jak podłączyć.

 

Co do innych opcji to jakieś combo (DAC/AMP) podłączone przez USB, ale niestety średnio jestem w tym temacie i nie wiem co zmieści się w budżecie - chociaż pewnie może to być jakieś Fiio lub Audiotrak (najlepiej niech ktoś jeszcze się wypowie).

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupiłem sc8000 ale teraz mam problem :( Ta karta nie ma wejścia mikrofonowego, a podpinając ja do pci i włączając automatycznie dezaktywuje integre ( w moim przypadku alc1150), gdy się o tym dowiedziałem wyjąłem ja od razu i przestawiłem jumpery tak by nie dezaktywowały układu zintegrowanego na płycie głównej. Ale włączając komputera nadal nie było na pasku zadań tego hd audio menagmenta czy jak to się zwie od realteka. Odinstalowałem sterowniki od realteka i... instaluje już chyba z 5 rożnych sterowników nowszych/starszych (nawet te co zawsze działały z płytki od MOBO) i za każdym razem mikrofon mi nie działa, a ten menadżer się nie wyświetla. Również głośniki które zawsze były wpięte do integry nie działają.

 

W windowsie jako głośniki są moje cloudy wpięte w ta dźwiękówkę http://scr.hu/2z9m/xn3rm, a jak mikrofon jest jakiś "Wave" od własnie sc8000.... http://scr.hu/2z9m/rpk0l

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie wpięcie dodatkowej karty po prostu dodaje dodatkowe źródło dźwięku w systemie. Ode mnie zależy czego będę używał. Sam miałem jednocześnie wpiętego AIMa SC808 oraz SC8000, a w odtwarzaczach czy systemie po prostu wybierałem z czego ma korzystać. Powinieneś mieć zarówno widocznego SC8000 oraz Realteka, dzięki czemu możesz użyć potem mikrofonu z integry, sam tak robię.


Sterowniki Realteka i AIMa nie powinny w żaden sposób wpływać na siebie, to różne urządzenia. Dzięki temu mogą być jednocześnie użytkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ppm -> i odznacz pokaż wyłączone urządzenia. Rzuć okiem na panel sterowania czy nie ma żadnego komunikatu błędu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

jest zaznaczone, tak jakby integra sie wylaczyla w biosie moze...

 

Nie wiem, jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie wpięcie dodatkowej karty po prostu dodaje dodatkowe źródło dźwięku w systemie. Ode mnie zależy czego będę używał. Sam miałem jednocześnie wpiętego AIMa SC808 oraz SC8000, a w odtwarzaczach czy systemie po prostu wybierałem z czego ma korzystać. Powinieneś mieć zarówno widocznego SC8000 oraz Realteka, dzięki czemu możesz użyć potem mikrofonu z integry, sam tak robię.

Sterowniki Realteka i AIMa nie powinny w żaden sposób wpływać na siebie, to różne urządzenia. Dzięki temu mogą być jednocześnie użytkowane.

Właśnie o to mi chodzi, chcę mieć możliwość przełączania się bezproblemowo, ale aktualnie interga jest wyłączono automatycznie przy włączaniu komputera bo wkladając sc8000 do kompa jest automatycznie wyłączana dopuki nie przestawi sie jumper'ow - pewnie też to musiałeś zrobić, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musiałem robić. Po prostu karta pojawiła się w systemie, jako kolejne źródło.

 

Ostatnio miałem 4 źródła tj. AIM SC808, SC8000, Aune X1S oraz Realteka i wystarczyło wykorzystać 4 różne odtwarzacze, aby jednocześnie włączyć wszystkie 4 na raz i porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności