Skocz do zawartości

Denon AH-MM300 - krótki test


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

DENON AH-MM300


Na 100 lecie istnienia firmy, Denon postanowił odświeżyć znaną i lubianą serię słuchawek Music Maniac - MM. Jednym z odświeżonych modeli jest właśnie AH-MM300.

Do testu skłoniła mnie ostatnia akcja promocyjna i znaczna obniżka ceny na ten model.

Gdy słuchawki wchodziły do sprzedaży ich cena ustalona była na poziomie 1499 PLN - sporo, a i konkurencja na tym pułapie cenowym znaczna. Ostatnio MM300 możemy kupić już poniżej 800 PLN. Czy warto?


Budowa i funkcjonalność


W zestawie ze słuchawkami otrzymujemy dwa przewody jeden z pilotem z mikrofonem umożliwiający obsługę smartphonów i drugi bez tego udogodnienia. Kto mając różne urządzenia miał kłopoty z kompatybilnością ten wie jak ważny jest odpinany kabel i możliwość jego wymiany. Oprócz kabelków otrzymujemy solidne etui w formie mocnego woreczka i przejściówkę na tzw dużego jacka. Niezbędne minimum.

Słuchawki sprawiają dobre wrażenie, a ich wykonanie jest na wysokim poziomie. Denon wreszcie zrezygnował z plastikowo nietrwałej budowy poprzednich modeli Music Maniac i przeszedł na świetnie prezentujące się aluminium. Cały szkielet wykonany jest właśnie z tego metalu. Nawet mechanizm dopasowania słuchawek jak i wstawki w samym korpusie muszli są aluminiowe. Całość sprawia naprawdę solidne wrażenie. Wygląd tez wielu osobom przypadnie do gustu - mnie przypadł.

MM300 zbudowane są na bazie dużego, 40 mm, przetwornika Free Edge Nano Fibre - technologia firmy Denon. Nauszniki i pałąk pokryte są eko skórą, a wypełnienie to miękki materiał przystosowujący się do powierzchni. Słuchawki są bardzo wygodne, a izolacja w nich jest na przyzwoitym poziomie mimo dość małych rozmiarów nauszników.


Brzmienie


Brzmienie to powiew radości i młodości. Mocarny, podbity dół - to rzuca się w uszy od pierwszych dźwięków. Nie jestem fanem tak mocno basowego grania, ale Denon robi to w bardzo emocjonujący i strawny sposób. Nawet dla takiego purysty jak ja.

Momentami miałem ciarki na plecach i wiatr miedzy uszami gdy niskie częstotliwości atakowały moje bębenki :) Do pełni szczęścia brakowało mi lepszej kontroli i szybszego wybrzmiewania.

Średnica plaska jak stół bez wyraźnego wypchnięcia lub wycofania. Wokale ocieplone w miły sposób. Przez co trochę brakuje mi charakteru - bardziej wyraźna i szczegółowa średnica lepiej by pasowała do takiej ilości basu.

Góra delikatna i subtelna. Nic nie ostrzy, brak sybilantów lub metalicznych wybrzmień znanych z różnych innych modeli Denona. Góra to zdecydowany plus.

Scena jest uboga, nie ma dużych przestrzeni, ale budowa słuchawek nie pozwala na to. Małe zamknięte słuchawki po prostu grają w okół głowy. Separacja i rozmieszczenie instrumentów w przestrzeni bardzo bezpośrednie bez specjalnej holografii.


Duże znaczenie w uzyskaniu dobrego brzmienia ma dobór odtwarzacza oraz dobre umieszczenie słuchawek na głowie. Nie możemy po prostu ich założyć. Nieodpowiednie umieszczenie słuchawek potrafi odciąć prawie całkowicie wyższe częstotliwości i brzmienie robi sie puste. Nie umiem tego efektu inaczej określić. Warto pobawić się tym aspektem.

Odtwarzacz dla Denonków to zdecydowanie coś chłodnego. Ja testowałem słuchawki na iPodzie Touch 4G, Classiku, Vedii A10, iRiverze Clix 2, Nano 2G i Cowonie E2 - najlepszy efekt i zgranie uzyskiwałem na tych bardziej chłodnych playerach. Do napędzenia słuchawki nie potrzebują wiele.


Podsumowanie


Test odleżał u mnie w szufladzie jakiś czas ze względu na cenę Denonów w stosunku do tego co oferują. Teraz cena się zmieniła jest prawie o połowę niższa, a słuchawki to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla poszukujących BASU. Potrafią zagrać z byle czego, więc nie musimy wydawać majątku na bardzo drogi odtwarzacz aby cieszyć się z MM300. Wygoda i wytrzymałość konstrukcji powinny zapewnić nam długie godziny i lata w towarzystwie ulubionej muzyki. Słuchawki zdecydowanie dla “basolubów”.


Dane techniczne:

Waga: 195 g

Średnica głośnika: 40 mm

Typ głośnika: Dynamiczny

Impedancja: 32 omy

Czułość: 96 dB

Max. Moc wyjściowa: 1000 mW

Pasmo przenoszenia: 10 – 40000 Hz

 

_DSC4676 (Kopiowanie).JPG_DSC4679 (Kopiowanie).JPG_DSC4682 (Kopiowanie).JPG_DSC4683 (Kopiowanie).JPG_DSC4684 (Kopiowanie).JPG_DSC4685 (Kopiowanie).JPG_DSC4686 (Kopiowanie).JPG_DSC4687 (Kopiowanie).JPG

Edytowane przez WojtekC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności