Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe ~200 (ZNOWU)


Aerial

Pytanie

Witam serdecznie, szukam słuchawek on-the-go. Nausznych portable nie lubię, pchełek nie miałem i nie zamierzam, tak więc mają to być dokanałówki. Priorytetem jest PANCERNOŚĆ. Źródłem jest Ipod Classic 160GB. Do tej pory miałem:

 

-Brainwavz ProAlpha - tragedia jak dla mnie - płaski, nudny dźwięk

-Shure SE215 - wygodne, wytrzymałe, mało góry

-Mee M-Duo - calkiem fajne słuchawki, kabel wzmacniany kevlarem faktycznie jest wytrzymały

-Brainwavz Delta - jakość wykonania w porządku, wygląd też ok, brzmieniowo... dziwnie

 

Gust muzyczny mocno eklektyczny - od muzyki klasycznej, przez murzynów z getta i utwory instrumentalne różnej maści po metal, zazwyczaj 320kbps. Ze względu na szeroki wachlarz gatunkowy nie ukierunkowuję się pod sygnaturę dźwiękową. Po wstępnym rekonesansie rozważam Mee M6 Pro, głównie ze względu na budowę a'la Shure SE215. Z góry dziękują za pomoc i pozdrawiam (mam nadzieję, że pojawi się tu jakakolwiek odpowiedź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obczaj pistony v2, dużo lepiej wyokonane niż te brainwavz i mee (bw to porażka), wyglądają premium. Grają też fajnie, choć wokale potrafią sybilizować bez eq przy głośnym słuchaniu. Przynajmniej na smartfonach z qualcommem.
U mnie zostały w każdym razie.
v3 niestety grają zauważalnie gorzej wg mnie i ich nie polecam, choć lepiej w uchu siedzą (muszelki lżejsze, mniejsze i inaczej zbudowane)

Ostatnio są popularne jvc ha-kx100. Ale ty szukasz dobrze wykonanych i wytrzymałych doków, a jvc są przeciętne jak dla mnie, jeśli o to chodzi.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem do jakich modeli kolega @aneno porównuje me ale opinia, że pistony są lepiej wykonane niż moje obecne m6 pro jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Miałem w rękach zarówno v1 jak i v2 i w porównaniu do m6 pro to półka niżej. M6 pro to świetne doki ale grają zupełnie inaczej od m-duo. M-duo to basowe grajki a m6 pro zdecydowanie bardziej wyrównane i szczegółowe. Zaletą m6 pro jest, że konstrukcja jest modułowa i dwa kable w komplecie. Podobno można każdy element dokupić.

Najlepiej poczytaj recenzje osób, które są ekspertami w tej dziedzinie:

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-meelectronics-m6-pro/

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/

Edytowane przez Kristoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aerial:
dołóż stówkę i bierz RHA 750, właśnie ruszyła przedsprzedaż w mp3store, jest wątek na forum :)
Z opisów spełniają wszystkie Twoje wymagania​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xiaomi nie zaryzykuję, miałem w rękach jedynki, nie przekonały mnie, dwójek nie znam.

Przy M6 w połączeniu z Classiciem może wyjsć lodowiec.

RHA super opcja tylko szkoda, ze 150% budżetu. Cóż, muszę zastanowić sie nad zwiększeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności