Skocz do zawartości

Coś zamiast Xonar D1 na USB


robertd12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zmniejszenia swojego peceta i zastosowania płytki w formacie mini ITX. Z tego powodu mój Xonar D1 z którego jestem zadowolony nie znajdzie miejsca w moim pudle. Dodatkowo za jakiś czas powinienem mieć lapka i też pasowałoby coś innego niż integra :)

Chciałbym coś kupić aby nie grało gorzej, dużo lepiej też nie musi.

Moje słuchawki to CAL z kablem CMK422 i wtykem REAN - przynajmniej tak na obudowie piszie.

 

Jako, że jesteście ekspertami od dźwięku to:
- czy w budżecie do 300zł coś znajdę?
- jak będzie to DAC (choć nie wiem co to jest) albo wzmacniacz słuchawkowy to gdzie będę zmieniał ustawienia EQ? Do D1 robiłem to w programie od ASUSa

- czy takiemu kompletnemu laikowi jak ja uda ogarnąć się tą puszkę podpinaną na USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to nic innego jak karta dźwiękowa - Digital to Analog Converter, czyli konwerter cyfrowo-analogowy. Tym samym jest Xonar D1.

 

Co prawda, nie wiem jak gra ten Xonar ale jakiś wybór kurdupli pod usb na rynku jest, możesz poczytać i zobaczysz czy coś z tego jest dla ciebie - Fiio E07K Andes, Fiio E10K Olympus2, SMSL M2, NuForce uDAC2, uDAC3.

Wszystkie podane propozycje to combo DAC/AMP w jednym.

Wszystko zależy też ile kasy chcesz na ten cel przeznaczyć i jakie lubisz granie, chociaż do CALi nic lepszego niż to co podałem nie jest potrzebne.

 

Ustawienia EQ możesz sobie zmieniać w programie do odtwarzania muzyki, praktycznie każdy ma jakieś EQ zaimplementowane, dodatko w przypadku E07K masz do dyzspozycji osobne EQ w tym DACu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wszystkich podanych tu USB DACach/AMPach zasilanie z portu wystarcza, bo z takim zamiarem zostało stworzone.

E07K ma też wbudowaną baterię i może być używany z odtwarzaczami przenośnymi - bateria ładuje się gdy jest podłączona pod USB.

Kolejna zaleta, to możliwość połączenia w potężniejsze combo z E09K QOGIR ale to już raczej do bardziej wymagających słuchawek.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś z podanych propozycji powinno wystarczyć, tylko poczytaj jak co gra.

Moje ogólne spostrzeżenia są takie:

- E07K - raczej ocieplone granie

- E10K - po neutralnej stronie, z nalotem chłodu, dosyć "sterylne" brzmienie ale do ciepłych słuchawek powinno być ok.

- uDAC2 - chyba coś w stylu E10K

- uDAC3 - tu już podobno ocieplone brzmienie

- SMSL M2 - po neutralnej stronie, z ładną średnicą, porządną sceną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności