Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, poradzcie mi, co mogę zrobić, żeby mieć pewność, że słuchawki są prawidłowo, czyli fabrycznie, wystrojome?

 

Podoba mi się sposób prezencji dźwięku, relaksuje mnie. Ale wiecie, przyszły z różnymi szparami.

 

Czy ktoś już wysyłał i może mi powiedzieć, jak to wygląda technicznie?

Mam fakturę z amazona.

 

Piszesz bezpośrednio do nich, przysyłają Ci formularz i wysyłasz im słuchawki.

 

Mam 3 pary Flare i w żadnych nie ma symetrycznie przykręconych "zakrętek". Tym się nie przejmuj.

Jeżeli wydaje Ci się, że nie ma balansu pomiędzy prawym a lewym kanałem to wtedy mogą być nieprawidłowo przykręcone.

 

Poniżej masz link do sprawdzenia balansu. Przy czym lekki brak balansu w górnych rejestrach może występować, plus czasami lepiej słyszymy na jedno ucho. Grunt żeby w niższych pasmach był balans, wtedy najprawdopodobniej masz prawidłowo zakręcone Flare.

 

http://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php

 

Tak w ogóle to wcześniej poruszyłem temat zakrętek żeby nikt nie kombinował, bo można popsuć balans. I teraz wszyscy kombinują :D

 

Różnice w "szparach" są normalne! Można regulować ilość basu, przykręcając i odkręcając, ale producent na pewno tego nie zaleca plus możemy popsuć balans.

Zakrętki same się nie odkręcają! Jeżeli dostaliście z dużymi szparami to jest szansa, że poluzują się trochę, ale niewielka. Kopułki są śliskie więc normalnie je użytkując raczej nic się nie zrobi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem z minimalną różnica ale nic nie ruszałem. Jak dla mnie balans jest. Większa różnice robi właściwie umieszczenie w uchu, a kanały nie mamy raczej identyczne. To szczególnie istotne bo Flare aplikuje się głęboko... Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po spacerze z szufelka i r2s na nowych piankach. Moje wrażenia. Aplikacja jest ok. Comply są miłe w uchu, a to była moja największa obawa. Drugą był spliter, który przy OTE robi dobrą robotę. Użytkowo super, a tego spodziewałem się najmniej.

 

Co do dźwięku, to za bardzo nie potrafię go precyzyjnie opisywać. Dla mnie przede wszystkim jest to granie bardzo relaksujące. Dźwięk jest gładki. Nic nie kluje na górze. Wszystko jest jakby trochę oddalone od słuchacza. Muzyka nie angażuje. Ktoś może nazwać taką prezentację nudną. Utworom rockowym brakuje dynamiki.

 

Na te pierwsze wrażenia na pewno wpływ mialy poprzednie słuchawki, czyli kz zst. Tak różne granie wymaga czasu, aby mózg przestawił się na inne granie. To tyle na szybko.

 

Awayeah, sluchaleś r2s ma alienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Utworom rockowym brakuje dynamiki...

 

 

Do rocka i metalu wersja Pro się sprawdzi. Wczoraj wieczorem chciałem coś porównać i założyłem "na pięć minut" - słuchałem dwie godziny Slayera. :D W metalu lepiej odnajdują się od Z5, choć uderzenie basu nie te ale o dziwo jakoś mi to wcale nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to z każdym dniem są lepsze. Wiem, wiem - głowa się przyzwyczaja. Jednak od grudnia szukałem słuchawek i jakoś nie mogła mi się przyzwyczaić do Audeo (na czarnych filtrach), Final Audio Heaven II, Etymotic HF3, Vsonic GR07 czy KZ ZST. A teraz wszystko się zgadza. Nawet dynamika jest ok. Pierwsze dni z r2s nie wróżyły nam dobrze. Jednak odstawienie zst i nowe comply rozmiar mniejsze zrobiły swoje.

 

Mam efekt opóźnionego WOW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham R2A z DX100 - end game :) Coś niesamowitego - te detale, ta scena... Referencyjne granie.

Nie wiem jak to jest z Flare'ami - te same przetworniki, te same kable, a każde gra inaczej i każde łapie synergię z innymi źródłami.

 

R2A na razie mistrzostwo świata zdobyło z XDP-100, QP1R, Cayin I5 i teraz DX100

R2pro z HA-P90SD, Colorfly C4

R2S... póki co z Samsungami :D ale świetnie zagrały też z Shanling M1.

 

Oczywiście nie słuchałem wszystkich z każdym DAPem, a R2S mam najkrócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, różnica pomiędzy R2S a Pro jest zdecydowanie więcej niż subtelna. Mnie akurat połączenie R2Pro z C4 nie za bardzo pasuje, wolę je z iP SE. Podobnie było z R2S. Wczoraj słuchałem do północy i jednak zostają. Dziwak ze mnie. :lol: Ale przynajmniej temat IEMów (i w sumie wokół-usznych też) mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Side: Pro zostają. Ski dawno sprzedane. Pekin93, Flarki mają fantastyczne, naturalne wokale - to pierwsze rzuciło mi się w oczy bo jest to dla mnie bardzo ważne.

 

Edytka: Side, IEMów używam z telefonem.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się granie r2s podoba. Po trzech godzinach sluchanie nie czuję się zmęczony. A z innymi sluchawkami tak miałem, oprócz k551.

Jednak chcę kupić drugiego dapa, bo 2Gb w szufelce to mało. I tak czytam, że wszystkim r2s pięknie gra z Samsungiem, a ja nie słucham z telefonu i nie chcę.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QP1R z R2A grają świetnie - potwierdzam.Jak dla mnie jednak

(może to kwestia przyzwyczajenia) z Weston 4 jest jeszcze lepiej.Należy dodać, że głównie na spokojnych kawałkach.Tam gdzie trzeba "ognia" to trudno powiedzieć,które wypadają lapiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności