Skocz do zawartości

Amplituner ONKYO TX-8050 + JBL Arena 180 = Muzyka; AC/DC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Postanowiłem dokonać zakupu nieco większego sprzętu audio, głównie do słuchania muzyki. Muzykę jaką będę odtwarzać to AC/DC. Wybór padł na Amplituner oczywiście stereo, ONKYO TX-8050 + dwa głośniki JBL Arena 180.

Impulsem do zakupu takiego sprzętu był niedawny koncert AC/DC w Warszawie i pustka jaka pozostała, chciałem nieco zapełnić właśnie tym zestawem, aby czasem dać "czadu" i posłuchać przez pewien czas ostrej muzyki :)

Pokój gdzie właśnie będzie zestaw podłączony jest wielkości 30 m2.

Chciałbym się zmieścić do kwoty 3500zł.

 

Wyżej wymieniony zestaw już testowałem w sklepie Media Markt i grają naprawdę fajnie i głośno bez zniekształceń, mimo że powierzchnia sklepu jest znaczna.

 

Czy taki zestaw w tych pieniądzach jest dobry? Tzn. Cena do jakości?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt pokoju podchodzi pod prostokąt, miejsca między głośnikami jest spokojnie z zapasem 3,5 m., muzyki mogę odsłuchiwać z odległości 4-5 m., Za odtwarzacz posłuży głownie CD, lub z komputera po przez kartę muzyczną Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (wejście optyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Alpha80 i do tego jakis DAC zewnetrzny, w/w JBL-e odpadna w przebiegach ;).

 

Dziękuje za zainteresowanie się moim wątkiem.

 

Rzeczywiście głośniki Focal według nie jednej recenzji ma bardzo dobry dźwięk. DAC zewnętrzny, ale jaki? Wybór jest ogromny. W poprzednim zestawie głośników, kierowałem się wyborem amplitunera ze względu na możliwe podłączenie m.in, tunera satelitarnego, konsoli, odtwarzacza Blu-ray, tuner FM. Możliwość sterowaniem pilotem (soprany, basy, suma). Ten fantastyczny klasyczny wygląd.

 

Zapewne bym musiał kupić sieciowy odtwarzacz audio: Denon DNP-720AE

 

Tylko i tak on nie ma tyle możliwości co wzmacniacz ONKYO...

Dodatkowo do głośników Focal potrzebne są stojaki, które zapewne tanie nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner Onkyo moze i jest funkcjonalny, ale dzwiekowo to typowy przecietniak, raz ze nie wyciagnie wszystkiego z kolumn, a dwa nie ma startu przy firmowo zestrojonych wzmacniaczach w Focal-ach.

 

Co do DAC-a, to masz np. Matrix Mini-i za ok. 1500zl i troche drozszego M-dac-a. Oba maja sporo wejsc i wyjsc, a takze sterowanie z pilota.

 

Monitory maja regulacje wysokich i niskich tonow +-6db, wiec cos tam mozesz sobie popsuc... znaczy sie, podregulowac wedle upodoban :).

 

A fajne stojaki to 300-500zl.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności