Skocz do zawartości

Najlepsze telefony jeśli chodzi o audio.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Nosze przy sobie sporo rzeczy i często nie mam miejsca na dodatkowy odtwarzacz. Aktualnie noszę przy sobie Lumie 920 i LG G3. Znajdę coś grającego wiele lepiej z podobnej póki lub wyższej? Sam telefon mi wystarcza jednak jeśli była by opcja wymienić go na coś z podobnymi parametrami ale lepszym DAC to chętnie bym zmienił telefon. LG akurat ma wadę po której zostanie wymieniony na nowy więc jakąś kasę za niego w miarę sensowną dostanę i mogę dołożyć więc budżet to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam. W krótkich spodenkach ciężko upchać sporo sprzętu tym bardziej typowo letnich. W domu nie używam za to słuchawek od 2 lat jakoś i zainwestowałem w sporo sprzętu stacjonarnego pod kolumny(stąd min. brak jakiegokolwiek odtwarzacza czy 2-3 pary słuchawek zamiast 20 :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualny. Pół roku ma już temat i każdy producent wypuścił w tym czasie nowego flagowca.Tylko Android i do 1600 tam są wymagania a u mnie byle to był telefon z najwyższej półki. :)

 

Nieaktualny. Pół roku ma już temat i każdy producent wypuścił w tym czasie nowego flagowca.Tylko Android i do 1600 tam są wymagania a u mnie byle to był telefon x najwyższej półki. :)

 

 

 

Do S6 zwykłego nie edge dużo dopłacić bym nie musiał. A widziałem że też chwalony.

Edytowane przez 9452130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6 gra bardzo dobrze, jednak są telefony, które grają lepiej, np. Meizu MX4/MX4 PRO, Xiaomi Mi note/note PRO, Note 4 z Exynosem na Wolfsonie czy Vivo Xshot/X5 PRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był zainteresowany mam praktycznie nieużywanego Vivo X5max+.

Teoretycznie najlepszy smartphone na rynku pod względem audio, przetwornik ES9018M, po 2 wzmaki ES9601 i OPA1612, wersja z większą baterią i dużo silniejszym SoC, 5,1mm grubości, aluminiowa konstrukcja, ekran AMOLED fullHD. http://vivo.my/x5max-details

 

Minus jest taki, że niestety jak to ze smartphone'ami na chiński rynek bywa działa tylko edge (modemy 3G/4G są na innych częstotliwościach niż w Europie). Także pozostaje raczej WiFi, bo z edge'm dzisiaj za wiele się nie zrobi.

 

Tu jest link do testów i porównanie z modelem pro

http://www.soomal.com/doc/10100005866.htm

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MediaTek MT6595M i Samsung Exynos 5430 Samsung Exynos 5433 Mają wymienione tel.

 

Może inaczej zadam pytanie. Który procesor ma najlepszy zintegrowanego DAC'a? Wybiorę sobie jakiś tel z tym SOC. Tak będzie łatwiej :D

Najlepsze zintegrowane DACi mają topowe Snapdragony - 800, 801, 805, 808, 810

 

Mediateki i Exynosy mają inne DACi w zależności od konkretnego telefonu, więc nie możesz wybierać tylko po SoC'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te SoC mają Wolfsona. Nie pamiętam jednak w których wersjach. Więc wątpię w wyższość snapów. Mają fajne DACi, ale to solidna półka. Z układami Qualcoma dotychczas najciekawszym sprzętem dla mnie był One M8 - i to nie ze względu na DAC, a na całkiem niezłe wzmocnienie na wyjściu. Tu zazwyczaj jest pies pogrzebany w wypadku smartów. A użycie dedykowanego solidnego DAC'a daje spore szanse, że zadbano również i o przyzwoite wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te SoC mają Wolfsona. Nie pamiętam jednak w których wersjach. Więc wątpię w wyższość snapów. Mają fajne DACi, ale to solidna półka. Z układami Qualcoma dotychczas najciekawszym sprzętem dla mnie był One M8 - i to nie ze względu na DAC, a na całkiem niezłe wzmocnienie na wyjściu. Tu zazwyczaj jest pies pogrzebany w wypadku smartów. A użycie dedykowanego solidnego DAC'a daje spore szanse, że zadbano również i o przyzwoite wzmocnienie.

 

Żaden SoC nie ma Wolfsona jako tako (chyba że jakiś topowy MediaTek coś mi świta).

Wolfson jest w zazwyczaj we flagowcach Samsunga opartych o Exynosa, ale to że telefon ma Exynosa nie jest tożsame z tym że ma DAC Wolfsona:) Samsung sam robi SoCi więc nie musi tak kompleksowo podchodzić do tematu jak MediaTek czy Qualcomm.

Qualcomm stosuje własne DACi w Snapdragonach.

 

Nie chodziło mi o to, że DACi w Snapdragonach są lepsze od Wolfson'ów, tylko, że z tych "gotowych" SoC'ów seria 800 Snapdragonów może być najlepsza. Ale tu wyłączam inne dedykowane rozwiązania z układami Wolfsona czy ESS Sabre - które właściwie zaimplementowane będą oczywiście lepsze niż Snapdragony.

 

Miałem HTC One M7 i M8 i w M8 rzeczywiście wyjście było dobre, chociaż średnio uniwersalne - trzeba było trafić z synergią z słuchawkami.

Teraz mam Note 4 z Wolfson'em. Nie powiedziałbym że jest lepsze jakościowo (moc oczywiście mniejsza - 0,5V vs 1V w m8). Ale jest zdecydowanie bardziej uniwersalne - czasem mocy nie wystarcza, ale wszystko brzmi dobrze.

 

Wydaje mi się, że upgrade w stosunku do G3 zauważy się tylko w przypadku Meizu Meizu MX4 Pro czy podobnych z układami ESS Sabre, Cirrus Logic...

W przypadku popularnych modeli - Samsung S6 i inne, HTC One M8, .... poziom jest podobny, jedynie synergia może trafić się lepsza z danymi słuchawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności