Skocz do zawartości

Porównanie Astell&Kern ak120 i ak jr.


Sajmon32

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Dobrze by było zrobić porównanie do X5v2 gdy już wyjdzie, generalnie tekst dobry, porównanie z AK120 - no to troszkę jednak wyższa półka cenowa biorąc pod uwagę jakie były ceny obu modeli w stanie nowym.
AK JR - fajny player dla kogoś kto chce mieć konkretne urządzenie ocierające się o audiofilskie brzmienia, trzeba też pamiętać, żeby ostrożnie dobierać do niego słuchawki, można się konkretnie naciąć bazując na jakiś swoich ulubionych markach. Najlepiej przyjść do sklepu i odsłuchać, zawsze można wziąć ze sobą własną kartę pamięci MicroSD z własnymi kawałkami i gitara gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam odsłuch podstawa. Jeśli lubujesz się w słuchawkach i brzmieniu Sennheisera ten odtwarzacz może nie spełnić twoich oczekiwań. HD600, HD650, HD565 w połączeniu z Jr brzmią dość specyficznie - podkolorowują wyższą średnicę. Zdarza się to przy wyższym volume - zdarza się wtedy usłyszeć świerszcza :)

Akurat siedzimy w kilku i słuchamy na DT990, HD600, K702 i M50 - coś takiego wystąpiło tylko na HDkach. Jak wiadomo nie ma rzeczy do wszystkiego.

W sumie jak dla mnie jedyna rzecz do której w stosunku do AK120 mogę się przyczepić to mniej szeroka scena. Nie lubię efektu 3d w DXach, ale scena w AK120 to dla mnie wzór. W Juniorze jest głębia, ale brakuje szerokości. Aspekty samej barwy, brzmienia itp - hm ja nie wiem co wybrać.

Nowy Jr za ok 2k czy używany AK120 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Jeżeli przeskok pomiędzy X5 v1 i v2 bedzie taki jak pomiędzy X3 v1 i v2 to będzie czym się chwalić ;)

A wracając do AK JR - dla mnie bardzo dobry player, wygodny, dźwiękowo bardzo dobry jak na tą cenę. Gdybym to ja go projektował to bym zrobił go może i nawet 2x grubszym ale żeby bateria była większa i może przez to moc czy chociaż pojemność? Tak czy siak ile razy go słucham to za każdym razem mam rozkminę - oszczędzać na fatbike czy na AK JR. Cholera, w tym problem bo i na jedno i na drugie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Poczekamy - zobaczymy, X5 bardzo mi się podobała bo za niewielką cenę oferowała wiele. Teraz AK JR wskoczył do konkurencji i za niewiele więcej oferuje wiele wiele dobrego. I teraz rozkmina - zakładamy że chcemy kupić coś nowego:
@WojtekC - co byś brał, X5 v2 za 1499 czy AK JR za 2299? Różnica 800zł... niby dużo ale klasa sprzętu zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co byś brał, X5 v2 za 1499 czy AK JR za 2299? Różnica 800zł... niby dużo ale klasa sprzętu zupełnie inna.

Co do tej różnicy klas to nie byłbym taki pewien, ale pewnie sam to sprawdzę w tym tygodniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie to nie chodzi o słuchanie, lepszość a o markę AK. Marka jest beee. Bo droga, bo można taniej... ale, sam się Szymon/down przekonałeś na ile to jest lepiej i taniej i ile zaoszczędził byś kupując od razu AK.

Możecie posądzać mnie o promocje marki itp, ale dlaczego większość moich klientów mimo narzekania na kałachy kończy swoja drogę właśnie z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia brzmienia osobistych preferencji - to norma. Dlatego są C4 - typowo pod sprzęty Senka lub hifimeny gdzie możemy wymienić sobie komponenty. No i nie zapominajmy o P1 Cowona dla tych którzy lobują się w bardziej "dopasionym" dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie to nie chodzi o słuchanie, lepszość a o markę AK. Marka jest beee.

Nie Wojtek, nie o to chodzi. Przypomnę, że jako jeden z pierwszych na forum miałem najpierw AK100, a potem AK120. Wszystkie modele wyżej wycenione od tych to kpina z klientów. Chodzi o rzetelną ocenę, której nie widzę w tym porównaniu Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kpina z klientów to był model, który mam teraz ak120 4600zł ... Używane egzemplarze są jeszcze znośne ale nowe to było nieporozumienie.

 

Wojtku, na dx50 i dx90 nie straciłem nic, bo sprzedałem oba po cenie zakupu. Po prostu żaden mi nie podszedł i szybko chciałem się ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ale patrząc teraz nowy ak120 4600 pln a nowy AK Jr 2300 a nawet może i taniej jak się dobrze pogada to już Jr tak nie boli. Nigdy nie ukrywałem zażenowania i w sumie trochę wstydu za politykę AK - ale nie mam na nią wpływu. Sprzęt doceniam. Chciałbym go mieć. Z tym, że dopiero Jr jest dla mnie realnie w zasięgu. Jest to pierwszy model AK z cena którego się zgadzam. Chodzi mi o cenę 2300 :)

Moim marzeniem jest mikołaj z AK120MK2, ale jak zawsze zostanie mi zapracować samemu na Jr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

No i właśnie o to chodzi, AK wreszcie stworzył coś dla audiofili ze średnim zasobem pieniężnym i za to należy mu się głęboki ukłon. Nie twierdzę, że junior nie ma wad, ale jak na swoja cenę jeszcze po uśmiechnięciu się do góry - sprzęt jest wart każdej wydanej złotówki. Wiadomo - można porównywać z używanym Ak120, ale tutaj chodzi o porównanie sprzętów na tym samym poziomie cenowym patrząc na nowe sprzęty, a nie fakt, że używkę ak120 jak dobrze poszukasz to dorwiesz tanio.

Zobaczymy co dalej zrobi Astell. Ja osobiście mam nadzieję, że stworzy coś co nawet i było by stworzone z tworzyw, co może i miało by prosty ekran oled, ale co miało by bardzo dobre brzmienie, porządne bebechy, fajny akku i przede wszystkim cenę dostępną dla przeciętnego kowalskiego, pokroju 1.5k max za nówkę. Wyobraźcie to sobie - fiio poszedł by w piach gdyby lepszy dźwiękowo sprzęt stał po półtorej koła.

Swoją drogą, junior nie leży aż tak daleko od X5v2, w tym problem że jak na razie ten drugi to zagadka. Ale ważne że plan jest: poczekać na e80, poczekać na X5v2 i wtedy nastanie czas rozkminy i decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności