Skocz do zawartości

Fiio X3 v.1


borninthenorth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem Fiio X3(wersja pierwsza). Sprzęt grał przyzwoicie...aż do momentu kiedy upadł. Upadł bardzo niefortunnie, bo poszedł mi i ekran, i wyjście słuchawkowe. Wyjście line out działa, a co do wyjścia coaxial to nie mam pewności (po prostu nie mam gdzie tego podłączyć). Postanowiłem, że oddam go do serwisu. Myślałem, że to kwestia wymiany gniazda jack plus ekranu i wszystko będzie w porządku. W serwisie powiedzieli mi, że uszkodzona jest płyta główna w sekcji wzmacniacza i nie opłaca się tego naprawiać. Prawie pogodziłem się z wizją używania X3 tylko jako DACa pod wzmacniacz słuchawkowy, ale zastanawia mnie czy w serwisie podłączyli go gdzieś przez coaxial czy po prostu spojrzeli na gniazdo słuchawkowe, które wygląda na nieuszkodzone. Moje wątpliwości narosły ostatnio, bo po podłączeniu słuchawek przez coaxial słyszalne są lekkie szumy i to tylko wtedy kiedy leci muzyka, tymczasem na wyjściu słuchawkowym nie ma nic, cisza. W takiej sytuacji postanowiłem, że może przylutowałbym samemu gniazdo coaxial w miejsce gniazda słuchawkowego, jednak za nim podjąłbym się takiej operacji chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście wzmacniacz działa. Najłatwiej byłoby to sprawdzić przez podłączenie czegoś do X3 przez coaxial. Tutaj rodzi się moje pytanie. Gdzie mógłbym to zrobić? Czy w przeciętnym domu są jakieś sprzęty, które mają coaxial in?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jacie. O tym nie pomyślałem. Głupi błąd fakt. Czy w takiej sytuacji ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić ? W sumie jakby nie patrzeć to w X3 jest kilka fajnych podzespołów. Myślicie, że jest jakaś szansa na drugie życie dla tego sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest niepotrzebny, bo po co mi on w DACu ? Jako playera mogę używać telefonu, a w domu komputera przez DAC (to jest X3). Pytanie nr. 2. Jaki AMP na rynku jest w miarę kompaktowy? Np. taka E12 gra fajnie, ale to jest kawał sprzętu jeśli go nosić w kieszeni.


Ps. Ekrany są w serwisie. Nawet gdzieś mam cennik. A tak swoją drogą to identyczne wyświetlacze były w popularnych niegdyś, a dziś niemal darmowych telefonach Sony Ericsson np. U100i, tylko problem leży na taśmach, ale jeśli ktoś zdolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności