Skocz do zawartości

Creative Zen V Plus


bart132

Rekomendowane odpowiedzi

5_male.jpg

 

Monochromatyczne wyświetlacze zamontowane w naszych playerkach mp3 powoli odchodzą do lamusa. Odtwarzanie plików muzycznych nie wystarcza zwykłemu użytkownikowi. Producenci lansują styl kombajnów multimedialnych potrafiących dodatkowo ukazywać nam ulubione fotografie czy puszczanie klipów filmowych. Takim produktem jest z pewnością Creative ZEN V Plus, który tym razem trafił pod moje baczne oko. Z początku wygląda dość niewinnie, jednak czy tak jest na pewno? Zapraszam do dalszej części publikacji.

 

 

Recenzja Creative ZEN V PLUS

 

Zapraszam do czytania i czynnego komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta, jednakze...

 

Od 2 dni odtwarzacz lezal zapakowany w silikon na biurku. Dzis w celu sprawdzenia pewnej drobnosostki włączyłem go. Czekam, czekam - niestety nic nie widzę, mimo ze podswietlenie klawiszy jak najbardziej działa. Gasze swiatlo ktore pomaga mi w wieczornym zyciu i dostrzegam, lekki zarys menu. Czy ktos ma pojęcie co się stało? Player wczesniej śmigał równio, a teraz przed odsyłką takie numery? Moze jest to wina podświetlenia ekranu ? Oczywiscie dla pragnących mi w jakikolwiek sposob doszukiwać się uszkodzen spowodowanych przez moja osobę - nie ma zadnych uszkodzen w obudowie, wyswietlacza.

 

Czy takie "niedoświetlenie" wyświetlacza zdarza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że podświetlenie padło... nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w przypadku kolorowych wyświetlaczy LCD - na pewno znacznie mniejsze niż martwy piksel ;]

 

tylko czy padło całkowicie, czy świeci ale "ledwie-ledwie"? bo może gdzieś w menu jest przeoczona pozycja "jasność wyświetlacza"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabrakło w recenzji najistotniejszego :( dokładnego opisu brzmienia.

 

Uważam, ze powinno sie w takich testach oprócz standardowych słuchawek, posłuchac i opisac wrazenia ze słuchawkami takimi jak PX100, KPP, wspomniane EP-630 (minimum).

 

I porównanie dzwieku do uznanych dzwiekowo odtwarzaczy (np. iRiver, lub chociaż do modelu innej firmy uznanego przez Ciebie za dobrze grajcy).

 

No i napisanie w czym (jeżeli jest) lepszy jest dzwiek tego modelu od flashowych MuVo.

 

Ew. sprawdzenie czy odtwarzacz podola napędzić jakieś monitorowe duże sluchawki (nie muszą być od razu HD595 - może być kilka klas niżej - chodzi głównie o info czy mocy do takich słuchawek nie zabraknie).

 

Jednak odtwarzacz to głównie ma grać. Co do opisu wyglądu i nawigacji - jestem zwolennikiem robienia o tym takich filmów jaki zrobił testujący recenzent z dapreview o Vibezie (jest gdzięs w wątku o Vibezie).

 

Obraz w tym przypadku powie wiecej niz zdjecia i opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film miał być, ale kamera poleciała na serwis. Niestety. Wspominalem o filmikach w innym temacie. Po nowym roku mam nadzieję bedzie w pełni sprawna.

 

Co do brzmienia to mogę porównac z MuVO i Vision:W. Jak uda mi się na slepo poruszac w menu to uzupełnie recenzję.

 

Oczywiscie wszystko testowane na ep635.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że podświetlenie padło... nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w przypadku kolorowych wyświetlaczy LCD - na pewno znacznie mniejsze niż martwy piksel ;]

 

tylko czy padło całkowicie, czy świeci ale "ledwie-ledwie"? bo może gdzieś w menu jest przeoczona pozycja "jasność wyświetlacza"?

 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale zen V ma OLED a nie LCD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak czy siak odtwarzacz musial iść na serwis. Jednak jest to baardzo rzadki przypadek,....

 

Cóż mogę powiedzieć, biorąc pod uwagę, że dużo osob zgłasza mi iż playery się wieszaja - polecam wgranie najnowszego firmware dostępne na stronie producenta.

 

Dokladny link do firmware:

http://pl.europe.creative.com/support/down...mp;x=22&y=7

 

Z zauwazalnych roznic mozna dostrzec jezyk Polski w menu. Sam proces wrzucenia go ogranicza sie do podlaczenia playera i klikniecia dwukrotnie w ikonkę oprogramowania, ktore sciagniemy. Mysle ze nie powinno byc problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzmienia to mogę porównac z MuVO i Vision:W. Jak uda mi się na slepo poruszac w menu to uzupełnie recenzję.

 

Oczywiscie wszystko testowane na ep635.

 

No oki, ale to chyba będzie kiepskie porównanie, bo podobno Creative ma słabą jakość muzyki porównując do wielkich rynku - IRiver & IAudio. Wiec tak w gruncie rzeczy to chyba ciężko ci będzie porównać jakość, skoro nie masz skali porównawczej. No i druga sprawa - czy te Epki to faktycznie są takie dobre, że można słuchając na nich playerka dobrze ocenić jakość muzyki która z niego wychodzi? bo nie są to zbyt drogie słuchawki, ale może są takie dobre... wiec jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i druga sprawa - czy te Epki to faktycznie są takie dobre, że można słuchając na nich playerka dobrze ocenić jakość muzyki która z niego wychodzi? bo nie są to zbyt drogie słuchawki, ale może są takie dobre... wiec jak to jest?

Do oceny źródła są potrzebne słuchawki referencyjne, które są bardzo przezroczyste i neutralne. EP630 na pewno do takich nie należą...

Do Zena Nano Plus pasują, dają mu trochę życia, co w połączeniu z zimnym ZNP daje ciekawy kontrast...

Porównując odtwarzacze na EP630 cały czas musimy mieć na uwadze, że tak naprawdę porównujemy combo słuchawki + odtwarzacz i ich współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem Zen v plus i mam problem poniewaz gdzies przeczytalem ze moze byc problem z komunikacja inna niz windows Xp z Sp2, czy to prawda ? mam windowsa Me i nie chce zmieniac na xp (nie moge go zainstalowac, ale to juz inna historia) generalnie czy bede mogl zrzucac nute i ladowac go przez usb na windowsie Me??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Po pierwsze - po co odświeżasz wątek z recenzją? Pisz na podforum Creative! Dwa - ZV segreguje utwory po tagach, nie katalogach (i NIE, NIE MOŻNA tego zmienić) - potaguj je raz, porządnie np. za pomocą Mediamonkey (mam na mysli uzupełnienie etykietek z artystą, albumem, tytułem itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Co do brzmienia to mogę porównac z MuVO

Ja wcześniej miałem MuVo... po raz pierwszy jak odpaliłem Zena to przeżyłem mały szok... na minus. Brzmienie wydawało mi się takie... kartonowe. Porównywałem na ustawieniach equalizera Rock. To ustawienie w Zenie jest moim zdaniem całkowice do dupy. Słucham na akustycznym, plus podbice basów, ale chyba i tak wolałem Muvo- tam gitarowe riffy brzmiały bardziej soczyście... chociaż.. takie wrażenie miałem bezpośrednio po kupnie, jak się bawiłem w porównania, w koncu zakończyłem zabawę, bo stwierdziłem, że do niczego to nie prowadzi, tylko mnie wkurza, że kupiłem coś, co gorzej brzmi... ale być może to kwestia przyzwyczajenia- po jakimś miesiącu już nie byłem taki zachywcony brzmieniem Muvo..

 

ile ten odtwarzacz ma w ogóle mocy wyjściowej na kanał? Chyba mało troszkę.. to jest główny parametr od którego zależy jakość brzmienia, czy tylko jeden z wielu, od którego zależy czy można podłączyć większe słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

proszę o podpowiedz oczywiście co do tego player bo mam taki problem:

Bo jak zawieszę go sobie na szyi i idę to co jakiś czas mi się zacina i muszę wcisną pauzę i jeszcze raz play żeby dalej grał. I moje pytanie jest właśnie w tej sprawie czy te zacinanie się to jaki "system obronny" :D przed wstrząsami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności