Skocz do zawartości

Audiobook na ipod nano/classic


macwojs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dziś ipoda nano 4g i przerzuciłem na niego muzykę i parę książek. Po zmianie typu plików w itunes z "muzyka" na "książka audio" wszystkie audiobooki pojawiły mi się w zakładce "ksiazki audio" w odtwarzaczu. I tu pojawia się problem. O ile w itunes na komputerze ksiązki są osobno i można każdą bez roblemu odtworzyć o tyle w nano już wszystkie rozdział są wrzucone do jednego katalogu. Z wiązku z tym mam kompilację wszystkich siedmu części harrego pottera i potopu razem. Da się jakoś wymusić na odtwarzaczu wyświtlanie książek w osobnych folderach.

Prosze o pomoc i pozdawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipody i itiunsy już tak maja; kilka lat temu miałem podobny problem przy nano 6g. Pozostaje wrzucać tylko jedną książkę, a najlepiej to kupić normalny odtwarzacz, do którego kopiuje się pliki za pomocą funkcji przytrzymaj i przesuń i wtedy nie ma żadnych udziwnień i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poprawnie przygotowany audiobook dla ipoda" nie polega na posiadaniu miliona rozdziałów każdy w osobnym pliku, tylko na przygotowaniu jednego zbiorczego pliku M4B (MP4-Book) zawierającego kolejne rozdziały danej książki

 

wtedy na odtwarzaczu efekt jest taki:

 

- na pierwszym poziomie menu widzisz listę książek (np. 7 części harry'ego pottera i potop, ułożone alfabetycznie wg pola "nazwa do sortowania")

- na drugim poziomie (po wyborze książki) widzisz rozdziały, każda książka pamięta z osobna gdzie skończyłeś słuchać (i tamże kontynuuje)

 

i żeby uprzedzić pytanie, nie wiem czym dzisiaj zrobić takiego audiobooka, za moich czasów robiło się je w taki sposób:

 

http://blog.khron.net/2008/12/25/audiobook_rozdzialy_ipod_iphone/


... ale link do wymaganego programu już od dawna jest nieaktywny a nie posiadam zachowanej kopii (już kiedyś szukałem) :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to kupić normalny odtwarzacz, do którego kopiuje się pliki za pomocą funkcji przytrzymaj i przesuń i wtedy niee ma żadnych udziwnień i żadnych problemów.

na iPodzie mogę to wrzucić jako muzykę i też nie będzie problemu, a efekt jak na "normalnym" odtwarzaczu. Tylko wtedy tracę wygodę podzielonych plików na muzykę i audiobooki.

"poprawnie przygotowany audiobook dlaipoda" nie polega na posiadaniu miliona rozdziałów każdy w osobnym pliku, tylko na przygotowaniu jednego zbiorczego pliku M4B (MP4-Book) zawierającego kolejne rozdziały danej książki

Już do tego doszedłem tylko faktycznie brakuje softu. Znalazłem coś tylko, że tworzy jeden plik i nie można nazwać rozdziałów wewnątrz. No nic szukam dalej. Dziękuję za pomoc

 

PS. Sorry za dwa posty z rzędu, ale ciężko to na fonie ogarnąć :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuję :)

Mam jednak pytanie. Jak wrzucam swoje pliki mp3 to on chce je konwertować do ACC. Ustawiłem mu wyskoą jakość 128 i to samo zrobiłem w iTunes, ale program cały czas wywala błąd. Wiesz może dlaczego?

 

EDIT// W końcu dałem radę. Niestety onie chce konwertować na ustawieniach domyślnych i trzeba zrobić własne :P

Edytowane przez macwojs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności