Skocz do zawartości

Yp-u1 Vs Iriver T30


jim_crow

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie niedawno miałem przyjemność przetestować obydwa grajki. Testowałem na oryginalnych słuchawkach od iRIVERA (MX400) i Sony MDR-EX71. Oryginalne od U1 są co prawda bardzo ładne, ale brzmią w porównaniu z MX400 kiepściutko. Primo - absolutnie nie zgodzę się z panem który pisał, że Samsungi są gorsze pod względem jakości dźwięku od iRIVERów. Podobno miały brzmieć jałowo, podobnie na większości kawałków, podczas gdy iRIVERy miały odtwarzać więcej detali. Po prostu nie prawda. Jak dla mnie - zero różnic. Oczywiście testowałem na jedynie słusznym ustawieniu dźwięku - neutralnym. Oczywiście testowałem też SRS-y i inne gadżety, ale to tak tylko z ciekawości, nie porównując. Być może różnica w jakości dźwięku między nimi wychodzi dopiero przy odsłuchu na Shurach za kilkaset PLN?

 

Tyle jeśli chodzi o jakość dźwięku.

 

Jakość nagrania z wbudowanego mikrofonu - O, tutaj już słychać wyraźną różnicę na korzyść iRIVERa. Trudno się dziwić, kodowanie do mp3 z wysokim bitratem. Do tego na prawdę rewelacyjnie niski poziom szumów nagrania nawet jak na urządzenie z górnej półki. U1 nie ma startu przy swoim ACT.

 

Wygoda obsługi... I tutaj panie i panowie uwaga! SAMSUNG WYPADA O CAŁĄ KLASĘ LEPIEJ!!!

 

Proste intuicyjne menu, INTUICYJNA I SZYBKA NAWIGACJA, NATYCHMIASTOWY DOSTĘP DO KATALOGÓW I PLIKÓW, i co bardzo ważne: ODTWARZANIE UTWORÓW W PORZĄDKU ALFABETYCZNYM (a nie kolejności nagrania)... To wszystko są cechy które posiada U1 a nie posiada T30.

 

Kolejna rzecz: prędkość zapisu danych jest w przypadku U1 dokładnie 2x większa niż w T30! (U1 średnio 1200kb/s, T30 średnio 600kb/s).

 

Podsumowując - U1 to nowocześniejsza, szybsza i przyjemniejsza w obsłudze konstrukcja, wyposażona w szybszą pamięć (lub USB). Jakością dźwięku nie ustępuje T30, jakkolwiek na korzyść T30 przemawia lepszy wbudowany dyktafon i wymienna bateria - co jest kluczowe, kiedy spędzamy dłuższy czas poza zasięgiem wtyczki...

 

BTW, mam to cudo już rok i jestem z niego niesamowicie zadowolony.

 

Dlaczego więc kupiłem T30? Mój U1 kupiłem USZKODZONY - bateria trzyma tylko 4h (Powinna co najmniej 2x tyle). Jeśli ktoś chce go kupić ode mnie za 150PLN - sprzedaję od ręki. Jeśli ktoś ma takiego z uszkodzonym czymkolwiek innym poza baterią lub samą baterię do niego - biorę z miejsca!

 

Generalnie nigdzie na necie nie spotkałem się, żeby ktoś pisał, że poszła mu bateria w U1. Miałem pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U1 średnio 1200kb/s, T30 średnio 600kb/s

 

nie wiem skąd wziąłeś te liczby O_o jeżeli z total commandera to sprawdź, czy jest dobrze skonfigurowany... albo czy jeden pomiar nie był przeprowadzony na kompie z USB2.0 a drugi USB1.1... albo czy w jednym nie kopiowałeś jednego dużego pliku a w drugim wielu małych...

 

T30 stać na więcej niż 600KB/s (nie "kb"!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności