Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 400zł


Krvl

Pytanie

Witam wszystkich!
Szukam słuchawek dokanałowych, które są wygodne, dobrze izolują oraz mieszczą się w cenie 400zł! Będą one służyły głównie do wyjść na miasto. Zamierzam na nich słuchać głównie cloud rap'u, którego wykonawcami są na przykład Yung Lean czy Bones, jak i instrumentali z tego typu muzyki. Zależy mi na mocnym basie, jednak nie przesadzonym. Zastanawiałem się nad Brainwavz 5S jednak nie miałem możliwości testowania ich, więc nie wiem czy dałyby radę moim oczekiwaniom. Myślę również nad zakupem grajka w cenie do 500zł, jeśli ktoś uważa, że powinienem kupić lepsze słuchawki, a tańszy odtwarzacz proszę śmiało pisać :)
Czekam na odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obadaj Yamahy eph-100. Ja kupiłem używane za 310 z przesyłką, także śmiało zmieścisz się w budżecie. Możesz poczytać także o Shure se215, kosztują 330zł nowe ale są świetne, wygodne, super izolują, basik super, tylko góra czasami potrafi zakłuć.

Edytowane przez Malza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja ośmielę się zaproponować final audio heven II - tanie armatury, które grają naprawdę przyzwoicie i dość uniwersalnie, choć nietypowo jak na typ zastosowanego w nich przetwornika. Poczytaj recki. Se215 są fajne jeśli nie zależy ci na szczegółowości, dla mnie są one trochę przebasowane i brakuje im góry.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już idę czytać o tych final audio! A co do Brainwavz S5 jakieś zastrzeżenia i co powiecie o Phonak Audeo PFE 012?


@Edit:

Z tego co się doczytałem to mają one jak dla mnie za słaby bas, byłbym bardziej przekonany za tymi Shure

Edytowane przez Krvl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie se215 będą dla ciebie ok. Heven II przyszły mi do głowy ze względu na swoją "kulturę" gry (szczególnie w dolnym zakresie), której se215 brakuje. Bas w tych shureach jest imo zbyt dominujący i czasem głowa mnie od tego boli gdy dłużej ich słucham. S5 nie znam, nie słuchałem ale czytałem sporo dobrego, to samo o PFE 012 i z pośród tych dwóch wybrałbym Phonaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie zastanowię się póki co nad Yamaha EPH-100, Brainwavz S5, Shure SE215 i Phonak Audio PFE 012, ale jestem bardziej nastawiony na słuchawki ≤400. Zależy mi na tym, żeby był mocny bas i wokale na auto-tune ładnie brzmiały :lol:, ale nagrania bez wokalów powinny też ładnie brzmieć jeśli to możliwe. Któraś z 4 wyżej wymienionych pozycji zdołałaby tym wymaganiom?

 

@Edit:

 

Ostatecznie zastanawiam się czy Shure SE215 dadzą radę z taką muzyką:


Jeśli tak to biorę je odrazu, ponieważ najbardziej mi odpowiadają. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje! Edytowane przez Krvl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas na tych słuchawkach to już nie jest dźwięk, to jest osobne doświadczenie ;)
Jest masywnie, jest szybko i celnie, jak trzeba jest głęboko, a jak trzeba to jest ciepło przez mid-bass. Bębny, beaty, gitary, kontrabasy, itd to wszystko brzmi rewelacyjnie. Detaliczny jest ten bas przy tym, ma teksturę. Takie kawałki jak Disclosure - White noise brzmią rewelacyjnie. Generalnie basu jest dużo, i wiesz, że właściwie jest go niemal za dużo, ale jest on tak jakościowy, że Ci nie przeszkadza, reszta pasm jest czytelna, a o basie (o jego mocy) jakby zapominasz skupiając się na czystej frajdzie ze słuchania muzyki. Dodaje fajnej głębi tym słuchawkom.

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo mnie teraz zainteresowałeś tymi Sennheiser'ami, ale wciąż zastanawiam się jak na Shure brzmiałby ten kawałek. Zastanawiam się tylko czy opinia nie jest tak wysoka z powodu, że jesteś ich posiadaczem :lol: postaram się poszukać kilku recenczji i poczytać na ich temat. Przydałaby się jeszcze jakaś opinia posiadacza Shure SE215 do porównania i mógłbym chyba juz wybrać jedne z nich. Oczekuję w słuchawkach głównie dynamiczności i ładnych wokali.

Edytowane przez Krvl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Komentuję to co znam :) Wszystko mi jedno które kupisz, informuję tylko, że te moje Sennki są dobre ;) Shury też są podobno dobre, więc cokolwiek wybierzesz, pewnie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odłuchalem kilka razy(fajny kawałeczek:)),brzmi-choc to jakoś Yt, dobrze, wokal ładnie wybrzmiewa i jest szczegołowy, dół też gra-powiedziałbym odpowiednio, nie przeszkadza, nie ma go za dużo- dla mnie polączenie dobre- i nie męczące choć wydaje mi się że przez nie pełną jakośc nie gra pełną sceną i można by było jeszcze wiecej wyciągnąc z tego utworu w lepszej jakości.

 

Z własnej ciekawości wrzuciłem jeszcze sobie to na nuforcy ne 770x, i powiem szczerze, że pod kątem tego akurat kawałka chyba grają bardziej "funowo", więcej basu,-lina melodyczna bardziej wysunieta na przód, wokal nieco bardziej wycofany, generalnie inaczej gra niż na Shurkach.

Jednak wydaje się,że Shury są bardziej " wszechstronne". Przy "czarnych ciuchach" na shurach bass mógłby zejśc tak nisko jak w Nuforcach-ale w innych kawałkach może być go zbyt wiele, i powtórze się z teoria, że na Nuforcy trzeba mieć ochote;))

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolekcjonuję sporo płyt z taką muzyką ,więc mogę zgrać w lepszej jakości na kartę SD i wrzucić do odtwarzacza. Dokładnie oczekuję tego co napisałeś w pierwszym, powiedzmy, "akapicie". Bez wahania wybiorę już te Shury. Dziękuje jeszcze raz za poświęcony czas i opinie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej reszty dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności