Skocz do zawartości

Sony MDR-MA900 vs Philips X1 Fidelio


marriuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie w dziale co kupic..
bo tu chodzi raczej o porownanie tych obu modeli.. Bynajmniej na tym mi zalezalo.
Przed chwila uciekla mi okazja kupienia X1 za 600zl tylko ze wzgledu na to ze jeb..ne raty allegro weryfikowaly mnie tak dlugo ze ktos inny je kupil.
Byly tez q701 w cenie 860zl.. tez niezle, prawda? Wlasnie je ktos kupil.
Co do dobrych cen.. to ebay nie boli. Z tym ze trzeba zamowic z zagranicy. X1 jeszcze sa.. ma900 niestety cos juz nie moge sie doszukac.
Mam jednak bolaczke.. dobre modele juz sa wycofywane.. mowie o ma900 i X1.. Czy nawet ad500x..
Zostaja drogie X2 lub Q701 ktore nie do konca mnie przekonuja.
W morde.. jak ciezko teraz kupic cos tanio i dobrze.. zastanawiam sie tak BTW co byloby porownywalne obecnie z wyzej wymienionymi.. bo mam juz metlik.

ZRODLO! Uwaga.. creative x-fi gamer.. czyli X1 uciagnie.., bynajmniej powinien. Dlatego byly by dobrym modelem dla mnie bez koniecznosci kupowania wzmaka.. lipa.. aj lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.. nie mieszam.. nic nie mieszam..

X1 to X1 a X2 to X2.. ;/

Chodzilo mi o to ze X1 jest wycofywane.. Nie da sie wiec kupic nic podobnego chyba ze idac konsekwentnie z progresem producenta X2 ktore jest drogie w chusteczke..

Inaczej mowiac.. dobry sprzet jest wycofywany.. ciezko go dostac.. a jedyne co nam zostaje to nastepcy za masakrycznie pieniadze.. A co jesli chce cos na poziomie X1? Co kupic skoro juz go nie produkuja?
:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny.. gdzie ja napisalem ze to to samo?

wiem ze x2 brzmi inaczej.. ma szersza scene.. wiem.. ;/ ale badz co badz jest nastepca X1! U licha.. czy teraz wiadomo o co mi chodzi?
Generalizuje nieco.. bo chce kupic X1 lub cos na podobie.. a jedyne co mi pozostaje to nastepca.. bo pierwowzor zostal wycofany z produkcji..
ewentualnie szukanie..

Co do E300... gdybym mial wydac na headphony 1k to juz poszedlbym raczej w strone X2.. Tu tez chodzi o cene..
mialem okazje kupic X1 za 600zl.. uzywane rok.. ale nie udalo sie
;( smutno

Edytowane przez marriuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić słuchawki.
Wymieniasz modele, które ni jak mają sie do siebie.
Podaj może, co oczekujesz od słuchawek, to bedzie łatwiej.
Mowiłeś, że chciałeś kupić X1, ale ktoś Ci je sprzątnął.
Wiesz jak grają, słuchałeś ich?
Jako alternatywę brzmieniową do X1 podaje Ci he300.
W komisie masz używki za 700 zł.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie prosilem o porownanie dwu modeli sluchawek..
Nikt nie porownal.. padlo za to pytanie o zrodlo.

 

Sluchawek nie sluchalem ani jednych.. ani drugich.. nie znam nikogo kto je ma.. a w sklepach ich juz nie ma. Operam wiedze o recenzje.

Co do Hifiman'a. Nie znam tej firmy zbyt dobrze.. Gdzie mozna je kupic w cenie 700zl? Czy sygnatura dzwieku jest podobna do X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwile oba modele i postaram się napisać z pamięci. Komfort porównywalny. Dźwiek również:
X1: nieco mnie funowe bardziej relaksują.
HE-300: schodzą niżej, bardziej "żywe".
Ogólnie ten sam poziom. Ja osobiście wole Hifimany bo są bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności