Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki max 700zł


zenito

Pytanie

Witam
Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek których głównie będę używał przy komputerze.
gry 40% muzyka 30% filmy 30%

Chciałbym by słuchawki były wygodne, trwałe i ładnie grały.

Póki co podpaliłem się na http://www.mp3store.pl/article/sennheiser-hd598-ean.4044155056075,2010101090655142125.html

Nie posiadam karty dźwiękowej ale moja płyta główna http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/ niby ma dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową.

Choć z czasem i tak planuję dokupić coś w stylu Xonar U5

Póki co używam Fatality HS-800 i nigdy na nie nie narzekałem ale chciałbym już coś lepszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Póki co używam Fatality HS-800 i nigdy na nie nie narzekałem ale chciałbym już coś lepszego.

 

 

http://forum.mp3store.pl/topic/112922-creative-fatal1ty-antybas-mod/?hl=creative

 

+ kup jakąś fajną dźwiękówkę czy daca z ampem i już jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

używam mikrofonu lecz do grania mogę go wpiąć pod integrę a słuchawki do wzmacniacza (chyba można tak)

Czyli co... do gier, filmów, muzyki najlepszy będzie fiio e10k + srh840
czy brać jeszcze pod uwagę któreś z wymienionych a może jeszcze jakieś :)

 

Zdaję sobie sprawę, że ciężko komuś coś doradzać, bo każdy sam powinien zadecydować co dla niego najlepsze

ale prawdopodobnie za tydzień ruszam na odsłuch więc chciałbym już mieć kilka modeli wyselekcjonowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

shury są dobre, lekka V ale średnica bezpośrednia na twarz więc nie czuje się tego. ATH M50 są ciemniejsze czyli mniej wysokich. Pro80 też leciutka V ale bliżej neutralności

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SHR 840 Audio-Technica ATH-M50X

jak w/w słuchawki będą sprawować się w grach -mam na myśli pozycjonowanie (wiem,że do tego najlepsze są słuchawki otwarte) no i który wzmacniacz lepiej do nich wziąć

oraz jak wygląda słuchanie muzyki np z youtube, mp3 (czy słabsza jakość nagrań)

no i ostatnie...które z wymienionych są wygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak gierki to bardziej srh840, M50 mają mniej wysokich i raczej będą trochę mniej detaliczne, mniej jasne po prostu, one prezentują ogólnie troszkę bardziej basowe granie

Na takim sprzęcie słaba jakość nagrań nie wchodzi w grę, ja czułem jakby mi ktoś zęby wyrywał. I nie chodzi tu o mp3 czy youtube, utwór musi być po prostu wolny od wszelkiego brudu i zniekształceń. jak tak jest to da radę i mp3 128 posłuchać (oczywiście nie do każdej muzyki)

Wygoda raczej ta sama, mają podobną budowę, jak dla mnie bardzo dobry poziom.

Tu masz jeszcze wykresiki
ath m50
srh840

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze wrażenia są niesamowite!

Muzyka, filmy gry - kosmos!Wgl nie ma porównania do moich starych słuchawek - to jest przepaść i to taka największa z możliwych przepaści :)

 

Jedyne do czego można się przyczepić to bas...chciałbym go więcej reszta niech zostanie bez zmian ,bo naprawde szczęke zbierałem z podłogi po pierwszym odsłuchanym kawałku.

Czy są takie słuchawy które zagrają jak te szurki ale z większym basem?Czy może słuchawki są ok tylko E10k już więcej z nich nie wyciśnie?

Proszę o podpowiedź bo mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze wrażenia są niesamowite!

Muzyka, filmy gry - kosmos!Wgl nie ma porównania do moich starych słuchawek - to jest przepaść i to taka największa z możliwych przepaści :)

 

Jedyne do czego można się przyczepić to bas...chciałbym go więcej reszta niech zostanie bez zmian ,bo naprawde szczęke zbierałem z podłogi po pierwszym odsłuchanym kawałku.

Czy są takie słuchawy które zagrają jak te szurki ale z większym basem?Czy może słuchawki są ok tylko E10k już więcej z nich nie wyciśnie?

Proszę o podpowiedź bo mam dylemat.

a ktore z nich kupiles? czuje ze ATH skoro takie peany piszesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczekaj aż sie troszke wygrzeja, ewentualnie pobae sie w mody. SRH840 mają basu tak akurat, moim zdaniem powinieneś sie przyzwyczajac do normalnego brzmienia :P

+1, Tamte fatality z tego co pamiętam są dość ciemne. Posłuchaj jeszcze tydzień, mózg Ci się wygrzeje i będzie oki ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym powiedział że 840 mają nawet bas kapkę podbity, tyle że nie schodzi liniowo i może odrobinę brakować tego najniższego basu w stosunku do wyższego. Ale nie są to słuchawki ubogie w niskie tony. Może się tak wydawać, bo ten bas jest mocno kontrolowany i pojawia się tylko tam gdzie rzeczywiście ma być. Tak jak koledzy radzą, trzeba wygrzać mózg, kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ten sam problem szukam słuchawek do max 700 zł i tyle fajnych słuchawek jest że głowa mała, mam na oku między innymi te modele co ty czyli srh 840 i audio technica ath m50x chyba bede chcial zamowic kilka sztuk 3-4 odsluchac i wybrac na spokojnie najlepsze. Wie ktos z was jak jest z rozpakowaniem tych shure u audio technica athm50x ? Czy można je tak rozpakować żeby potem nie było problemów ze zwrotem ? A jesli zastanawiasz sie nad prodigy czy fiio to sie nie zastanawiaj tylko bierz fiio e07k. Mozliwosc dopasowania basu i wysokich tonow i ogolnie cenowo bardzo zblizony jednak jakosciowo bije na glowe prodigego. Mam oba na stanie uzywam ich na przemiennie i jak bym mial wybierac to tylko fiio. Zapomnij o prodigy. A co polecilibyście z tego przedziału cenowego ze słuchawek półotwartych ?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności