Skocz do zawartości

Komputer daleko, wifi słabe, co dalej...?


Kazumi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z informacji jakie posiadam przewód z komputera nie powinien być dłuższy niż 5 m...problem w tym,ze u mnie to dużo więcej. Mam jeszcze Apple TV, ale wifi bywa mocno kapryśne. Zależy mi na strumieniowaniu dźwięku z Wimpa i graniu z plików. co jeszcze mi zostało? Można jakoś wzmocnić sygnał, aby móc wydłużyć pzewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód ethernetowy może mieć do 100metrów, nie wiem skąd usłyszałeś o 5 metrach:D Repeaterem można zdziałać dużo, ale bez przesady. Spróbuj pozmieniać kanały transmisji na routerze, zmień miejsce routera, dokup antenę albo podmień z kimś router. Od kiedy pamiętam też routery (te tanie) nie są specjalnie żywotne i po pewnym czasie wychodzą problemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę :)

Powyżej 5m ale czego?

Ja rozumiem, że nie było matmy na maturze, a tym bardziej fizyką się człowiek nie interesował, ale chłopski rozum też coś powinien podpowiedzieć?

Kabel do głośników przy słabym wzmacniaczu, ewentualnie analog do wzmacniacza - to nie powinno być długie. Co masz w zestawie i co niby jest za krótkie?

 

Edit: parafrazuiąc klasyka - "ignorance ain't a bless"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mam odpowiedzi na temat który kabel jest za krótki i co gdzie stoi? Powiedz co gdzie ma stać a pomyślimy. To już nie wymaga wiedzy :)

Podpowiedź: komp stoi tu a tu. Głosńiki będą tu a dac gdzieś indziej. I odległości między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok:) Wszystko ma stać w pokoju gościnnym (wzmak, kolumny, DAC i Apple TV) z wyjątkiem komputera. Komputer stoi w sypialni, po drugiej stronie na końcu długiego przedpokoju (w linii prostej jakieś 10m, czyli prowadząc przewód przy ścianie zdecydowanie więcej, co swoją drogą i tak jest mocno kłopotliwe). Zatem problem jest tylko połączeniem komputera ze wzmakiem/DACiem.

Edytowane przez Kazumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co puszczać z kompa na wzmak mając apple tv? Jaki w tym sens? Zapuścisz playlistę z kompa i pójdziesz do salonu? Nie prościej streamować do apple tv i tu podpiąć dac? Ewentualnie jakieś mediacenter postawić przed dac i po ethernet ciągnąć muzę. Ta konfiguracja co chcesz zrobić to imo najgorsze co można zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - ja applowskich wynalazków nie znam. U mnie raspberry pi oprócz TV daje dźwięk. Możesz się rozejrzeć za wypaśnym routerem z funkcja mediacenter. Wtedy to jest domowe repozytorium multimediów i nie martwisz się już kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że router działa. Nie musi działać internet, żeby za pomocą routera dzielić pliki z tv. Tak mi się przynajmniej wydaje. Manuel chyba ma takie rozwiązanie, ale lepiej nieche się sam wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router nie jest od Appla :) Nie sądzę aby system operacyjny miał tu znaczenie w zestrojeniu. Korzystam juz z tego systemu od jakiegoś czasu i wcześniej nie miałem żadnych problemów. Teraz się przeprowadziłem, zmieniając router oraz dostawcę netu, więc tu trzeba szukać. Ok. biorę się za analizę sieci i dopiero potem wracam do tematu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności