Skocz do zawartości

Creative Sound Blaster E5


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Miałem E5 przez 3 dni.

 

Piszę ze sporym opóźnieniem, zapamiętane subiektywne spostrzeżenia.

 

Pudełko, akcesoria, zapokowanie - wow. Rozpakowanie jest przyjemnością.

 

Budowa.

Brak wow. Plastik nie przemawia do mnie. Przy Fiio E12 i nawet plastkiowym Hifimanie 802 to nie ta liga. Niby nie jest źle, poprawne kształty, gumowane plecki ale jest jakieś poczucie "taniości" za 800zł!!!!

 

Podpięcie pod PC.

Bezproblemowe. Duża możliwość konfiguracji. Pomyślałem - sprzęt doskonały - wszystko można ustawić.

 

Parowanie BT.

Nawet nie wiem kiedy i jak połączył się z telefonem (NFC). I muzyka zaczęła ciekwie brzmieć.

Gorzej jako zestaw do prowadzenia rozmów - rozmówcy poirytowani.

 

Obsługa

Irytowało mnie pokrętło głośności. Bez oporu, nie wiadomo gdzie minimum gdzie maksimum. Potrafiło "samo się przestawiać" - nie wiem jak to się działo, ale dodawało volume bez kręcenia gałką.

 

Odsłuch

Zależy od ustwień z poziomu kompa, dlatego trudno pisać o jakimś konkretnym brzmieniu. Powiem tak - ustawiłem wszystko pod swoje preferencje i podłączyłem pod Hifiman 802 - brzmiało nieźle. Później podłączyłem Fiio E12.

Miazga na korzyść Fiio. Bez jakichkolwiek ustawień, podbarwień H 802 z E12 wymiatał. Z E5 zwyczajnie "brzdąkał".

Mogę powiedzieć, że ilość zastosowanego plastiku w obudowie jest wprost proporcjonalna do jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opis daca czy ampa z e5 bo z twojego opisu odsłuchu bardzo trudno wywnioskować o czym piszesz.802 jako transport? Line out?

Cena he plus e12 jak się ma do e5?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jedno i drugie.

 

Ustawienia korekcji dźwięku z poziomu kompa są zapamiętywane przez E5 i włączane osobnym przyciskiem. Jako DAC nie słyszałem specjalnej różnicy - w kompie mam Xonara DX2.

Szukałem przenośnego wzmacniacza do napędzenia HE 400i i w porównaniu do Fiio E12 creative odpadł z gry. Hifiman 802 przez przejściówkę line out spięty został najpierw z Soundblaster E5 a później z Fiio E12.

Natomiast jako urządzenie kombajn może znaleźć zwolenników - telefon sparowany po BT grał całkiem nieźle.

 

Porównanie cen słuchawki Hifiman 400i to ok 1 800zł, Fiio e12 400zł (ceny używek). Soundblaster to cena sklepowa ok 800zł.

 

Jeśli mogę jakoś pomóc proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności