Skocz do zawartości

DAC/AMP do Senków HD518.


Celebrion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem Senków HD518.

Mam też AKG K99, ale to HD518 obecnie grają pierwsze nuty :).

 

Obecnie przez większość czasu słucham muzyki z Laptopa DELL Latitude E6230 z wbudowaną kartą dźwiękową IDT.

Czasem w drodze podpinam HD518 pod HTC One (M8) lub Sanse Clip+.

 

Słucham głownie klasycznego rocka (ACDC, Led Zeppelin itd.) oraz instrumentów (filmowa).

Z HD518 jestem zadowolony, ale po podpięciu do DELLa wyłażą niedoskonałości integry. Podejrzewam, że integra nie może uciągnąć tych słuchawek, no i jakość brzmienia jest nie najlepsza.

Żeby nie było słucham z foobara, tylko od 320kbps w zwyż (preferuję FLACi), więc pliki źródłowe są ok.

 

Na K99 jest to mniej zauważalne, ale one ogólnie grają klasę niżej jeśli chodzi o dźwięk....no i czuję, potencjału HD518 nie wykorzystuję (no może Sansa daje radę najlepiej ze wszystkiego co mam).

 

Stąd pytania do ekspertów na forum... Jaki DAC/AMP (najlepiej dwa w jednym, w miarę małe co by zabrać można było ze sobą wszędzie) do HD518 pod USB?

Rozglądałem się już trochu i myślę o którymś FiiO, E17 wygląda obiecująco, ale może lepiej coś innego?

Nie wiem jak FiiO się zgra z tymi ciepłymi HD518, no i czy poczuję różnicę w stosunku do Integry/Sansy Clip/HTC One które teraz służą mi za źródła?

 

Wiem, że HD518 muszą się wygrzać (tak samo jak poprzednio K99) i już po kilku dniach czuję różnicę.

 

Cena do 150-200 euro (800 zł) za DAC/AMPa którego mogę sparować z Laptopem lub HTC M8 .

 

Czekam na propozycje od osób, które coś używały i jak to to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o FiiO E12 Mount Blanck jako wzmaku na początek.

Na AKG K99 Pewnie nie poczuję różnicy... ale czy odczuję ją na Senkach HD518 i czy to w ogóle ma sens?

 

Zauważyłem też, że ze wszystkich źródeł które mam HTC One M8>Sansa Clip+>DELL Latitude E6230.

HTC gra chłodniej, co pasuje do HD518, sansa gra cieplej co mi odpowiada jak chce żeby po uszach rąbnęły gitary np. w ACDC.

Integra w DELLu to już pomyłka i w ogóle tego nie słucham.

 

Czy to tylko moje odczucie że HTC>Sansa czy inni też tak czują?

 

Co do samych HD518 to przyjemnie mnie zaskoczyły ale musiały się trochę rozgrzać. Na początku rzeczywiście grały jakby mułowato trochę, ale z dnia na dzień pasma się rozchodzą od siebie jakby, i jest między tym więcej "przestrzeni" jeśli wiecie co mam na myśli.

 

Próbowałem też wrócić na K99 po odłuchu HD518 i było ciężko. K99 wyraźniejsza góra i średnica, ale wszystko jakieś zbite takie i chaotyczne.. zwłaszcza przy ACDC/Dio itp.

 

 

EDIT: Widziałem tutaj wiele wątków dotyczących HD518 vs HD558 vs HD598.

Wszystkie z tych 3 modeli mają ten sam przetwornik...jak się okazuję. Wczoraj znalazłem link, gdzie gościu je rozebrał i sprawdził.

 

Dla zainteresowanych majsterkowiczów, po wyjęciu grilla i wszystkich flaków z tyłu grają jak HD598:

http://www.head-fi.org/t/609634/hd-518-teardown-with-a-shocking-twist

 

 

Tak że, czekam na porady.

Pozdro.

Edytowane przez Celebrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czakam już długo na odpowiedź, ale nikt się z tą odpowiedzią nie fatyguje.

 

Pytanie zatem będzie dość wąskie. Pomiędzy DAC/DAPami co się bardziej opłaca i czy będzie pasować do HD518:

-FiiO E10k Olympus2

-FiiO X1

-Jakiś NuForce, ale jaki?

-Inne jak znacie i są łatwo dostępne.

 

Jak wspomniałem cena to między 150-200 euro... i czy lepiej wziąć DACa czy DAPa? Co Waszym zdaniem się bardziej opłaca i ma lepszą jakość dźwięku?

Z racji, że HD518 grają ciemno, pewnie jakiś jasny DAC/DAP do nich? Czy poczuję różnice między Sansą Clip+, HTC One i Integrą w DELLu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio x3 to DAP z funkcją dac więc może to cię zainteresuje. Podobnie chyba z dx50 od iBasso.

Natomiast do samego komputera myślę że 10k zrobi już wow.

10k jasny nie jest, ale powinien fajnie zagrać. Masz sporo recenzji, są też opisane synergie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po patrz Recji e10k na muzostajni, audiofanatyku i chyba zakupku.pl tam piszą z czym i jak to gra. Ja szkoły sennheiser prawie nie znam, bo jestem fanem innego grania od akg, więc nie pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyhaczyc X3 za 130euro.ex-demo.łącznie przegrał 10h w sklepie:).dam znać czy różnica jakaś będzie i czy zgra się z HD518, które z dnia na dzień grają coraz lepiej...chyba na własnej skórze przekonałem się do tematu "wygrzania".zastanawiam się czy ich nie pokatować jeszcze 200Hz przez noc.mam je od Świąt...grają już ponad 50h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajny zakup. Cenowo nieźle. Ciekaw jestem czy je uciągnął? Bo po zastanowieniu, to te 500 Ohm to takie średnio portable :)

Co do grzania - jak dasz im 200Hz, to imo bardziej voodoo niż realny poprawiacz dźwięku. Krzywdy im na pewno nie zrobisz. Natomiast jak najdłużej grzej na uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje je na uszach. Senki HD518 to ok. 50 Ohm nie 500:)więc uciagnie na bank.mój HTC one je ciągnie bez problemu. X3 to dobry zakup bo rozwojowy.jak przejdę ze słuchawkami na wyższy level to mam porządnego grajka.dziś powinien przyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X3...za 135 eurosów ex-demo które grało łącznie 10h.

Roczna gwarancja producenta...normalnie nówka nawet palców nie było.

Od razu w firmwarem 3.0 wgranym... i kilkunastoma albumami FLAC (Queen, Adele itd.) niezły bonusik.

 

No a teraz jak to to gra w połączeniu z HD518?

Byłem w lekkim szoku.

W porównaniu do moich obecnych źródeł...niebo a ziemia.

Dźwięk czysty, ładnie odseparowany.

Scena szersza... basy czyste. Normalnie nie poznałem HD518... grają o niebo lepiej. Na HTC One i Sansie... lekko przymulone.

Tutaj dźwięk jakby pełniejszy..bassy złażą niżej ale są czyste.. nie zabrudzają odbioru.

 

Jednym słowem WOW :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności