Skocz do zawartości
  • 0

Dobra synergia do X3


crasch

Pytanie

Będę brał ten odtwarzacz na testy razem z k550(teoretycznie nie moje granie ale za dużo dobrych opinii czytalem o tym połączeniu) i chciałbym wziąć jakąś drugą parę do bezpośrednich porównań.

 

Cena 700-800 i musi być dostępne nowe na allegro. Jeśli chodzi o dźwięk to nie chciałbym aby było zbyt sucho i analitycznie, nie ważne czy otwarte czy zamknięte, aby pięknie się zgrywało z fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem fiio x3 i rzeczywiście z k550 synergia prawie idealna. Słuchałem przez chwilę momentum, nie przypadły mi do gustu (za mała scena, chociaż wszystko inne na wysokim poziomie), ale może tobie "siądą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mógłbyś dokładniej opisać to połaczenie? pomimo zachwytów na ten temat nie doczytałem się niczego konkretnego.

jest ono na tyle uniwersalne, żeby dało radę słuchać jazzu/klasycznej jak i metalu?

 

Jeśli chodzi o drugą parę to zastanawiam się nad fidelio L2(nie będzie mułu i przebasowienia z tym dapem?) SHP9500(jasny charakter i ubytki na basie wyrówna x3?)

SM HP100/200, może takstary hd6000 tylko, że to takie zgadywanie co bardziej popularnych modeli ale jak one grają z x3 to nie mam pojęcia a obecnie nie mam takiego budżetu, żeby na 14 dni pokupować słuchawek za więcej niż 1500zł.

 

Zaciekawiły mnie momentum on-ear sugerując się jedną recenzją tego dapa ale nie widzę oryginalnych sprzedawanych przez sklep na allegro. Chyba, że brałbym w jakimś sklepie internetowym ale najpierw musiałbym się zorientować czy zwroty są na takich samych zasadach jak na aukcji.

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 + X3=fiio, jako ciepły i subiektywnie "nieneutralny" grajek wnosił do K550 życie. Dawał im wypełnienie, trochę lukru, fajnie mruczał basik, choć oczywiście w granicach charakterystyki tych słuchawek. Jazz, rock i klasyczna były naprawdę satysfakcjonujące, innych gatunków raczej nie słucham. Kiedy potem przesiadłem się na Colorfly C4 pro, różnica była zauważalna, jeszcze lepsze wypełnienie, scena i niesamowite uczucie realizmu, ogromna scena. Tego fiio niestety nie dawał. Co ciekawe, nie wiem dlaczego krytykuje się K550 za górę, moim zdaniem niczego im w tym paśmie nie brakowało.

Ja bym porównał w ślepym teście te momentum, ale over ear, obawiam się, że on ear będą miały za dużo basu, ktoś w komisie ma za 8 stów, może dałoby się z nim dogadać, żeby wziąć na testy...?

Edytowane przez badyl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

słuchałem je z he 500 i dt880 250 ohm, żadnym z tych słuchawek nie dał rady, ale ciekawe by to było z tymi 990 pro, a może Taka egzotyka jak połączenie fiio + DT 990 editon 32??? Ale takie coś to trzeba przesłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okazało się, ze X3 synergizuje z ..... k520, nie sądziłem, że na tych słuchawkach idzie słuchać metalu czy szybkiego digital hardcore jak https://www.youtube.com/watch?v=2PZtgQ3zWgs, na tym połączeniu gra to świetnie.

k550 z pudła bardzo chudo, basu prawie wcale, na razie dam im pograć z 50h ale coś czuję, że 90% mojej biblioteki będzie na tym asłuchalne.

shp9500 również bez szału, pierwsze co rzuciło mi się w uszy to dźwięk zbyt mocno ciemny, uczucie siedzenia w zadymionym klubie.


Mam nauczkę, żeby nie wydawać opinii, tym bardziej publicznych po chwilowym kontakcie z nowymi słuchawkami. Wczoraj dałem im pograć 10h i wieczorem zasiadając do odsłuchów zauważyłem, że trzeba odpowiednio założyć bo trochę słabo mi dociskają do głowy i ulatuje sporo dźwięku.

Żeby się za dużo nie rozpisywać to powiem, że gra to pięknie, basu absolutnie nie brakuje, jest go tyle ile powinno być, ciężko mi było znaleźć kawałek, który brzmiał słabo(co najwyżej bez szału ale i tak dało się słuchać), nie mam żadnych problemów ze słuchaniem obojętnie jakiego podgatunku metalowego, nie ma chudości dźwięku czy ostrej góry czyli tego co się obawiałem po samych opiniach, widać, że X3 dobrze im słuchy bo barwa jest gładka, bardzo muzykalna i angażująca.

 

Philipsy po ponownym podłączeniu straciły to pierwsze wrażenie ciemnego dźwięku i na razie za dużo o nim nie mogę powiedzieć, na pewno gra to poprawnie z tym dapem ale sądzę, że nie będzie takich zachwytów jak na k550, dam im do pogrania z 20h i zasiądę do dłuższych testów.

 

Żeby tylko akg lepiej do głowy dociskały bo jak palcami dociskam pady to słychać lekką poprawę dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności